reklama
reklama

Recenze

Stojíte před nutností nasadit malý nakladač do neschůdného terénu? V nouzovém případě můžete kola svého smykem řízeného nakladače obalit pásy, ale pokud to se zdoláváním nezpevněného terénu myslíte vážně, je čas zabývat se myšlenkou pořízení nakladače pásového.

Žlutá je pro stavební stroje dobrá. Už se to doneslo i do Jižní Koreje a příšerně zelené minirypadlo Hyundai Robex 55-3 odjelo do věčných lovišť.

Case obměňuje všechny své smykem řízené nakladače. Dosavadní typy XT střídá nová řada 400.

Tento článek přináší odpovědi na dvě zásadní otázky - co je to grejdr a jak se vůbec New Holland dostal ke grejdrům, které navíc vypadají stejně jako poslední grejdry od O&K. Začnu od konce.

Největší nakladač z produkce italské firmy Venieri 9015 střídá svého předchůdce 9013 a bere si od něj to nejcennější - kinematiku nakládacího zařízení.

Komatsu SK1026-5 přichází do třídy velkých "smykáčů", kde se bude muset popasovat s takovými esy, jako je Bobcat S250/S300 nebo New Holland LS180 - oba mají kinematiku s vertikálním zdvihem, proto Komatsu nemůže jinak.

Dozer Caterpillar D8T je prvním stavebním strojem, jež je poháněn motorem s technologií ACERT, kolem které dělá Caterpillar už delší dobu pořádný humbuk. Proč?

Traktorbagr - velmi často používané označení pro rypadlo-nakladače - nám zároveň prozrazuje, jaká koncepce je v tomto segmentu stavebních strojů nejpoužívanější. Jedná se o uspořádání, které vychází ze zemědělského traktoru.

Nové nakladače od Atlas Weyhausen se velikostně téměř kryjí s dosavadními členy ucelené řady nakladačů, jež se vyrábějí nadále. Mají však mezi nimi své místo, poněvadž budou plnit roli specialistů na manipulační práce díky své kinematice.

Volvo BL61 k nám přijíždí ze severu, nikoliv však ze Švédska, nýbrž z polské Vroclavi, kde Volvo už delší dobu vyrábí autobusy a od roku 2002 také rypadlonakladače BL71, jejichž vývoj započal v roce 1998.

reklama