reklama
reklama

Nekomerční články

V dnešním článku se na přání čtenářů budu věnovat švédskému Huddigu, kterému se přezdívá Rolls-Royce mezi rypadlonakladači. Tato přezdívka se neodvíjí pouze od ceny, která u popisovaného největšího typu s označením 1260 začíná na hodnotě 5,5 mil. korun, ale především jde o velikost a univerzálnost, prostředí obsluhy a v neposlední řadě i o starost výrobce o své stroje po dobu jejich životnosti.

„Varyňák“ je zpátky. Nikoliv však jako známá rypadla, nýbrž v podobě nakladačů s označením CLG 842 II, které jsou první vlaštovkou této znovuzrozené značky. Svým vzezřením připomínají Caterpillar, motor je stejný jako u Hyundaie, vyrábí je čínská firma Liugong a brousí si zuby na staré nakladače UNK 320.

New Holland Kobelco E150, známý jako Blade Runner, vstupuje pod označením E150BSR Blade Runner do své druhé generace. Motor Isuzu byl vystřídán výkonnějším čtyřválcem od Mitsubishi (typ D04FR, výkon 74 kW) a uspořádání pod kapotou prodělalo revoluci à la E235BSR (viz článek z loňského roku).

Co je to za bagr? Pásové rypadlo Hitachi Zaxis 225USRLC-3 Chameleon působí se svou speciální násadou trochu zvláštně. Smyslem tohoto provedeni je velký hloubkový dosah při velmi malé prostorové náročnosti. Stroj je určen pro nasazeni ve městech, pro opravy podzemní infrastruktury, pro výkopy hlubinných základů, pro práce pod vodou apod.

reklama