Nekomerční články

Manitou MRT 3050 Privilege je největší sériově vyráběný otočný teleskopický manipulátor. Svým výškovým dosahem 29,7 m a maximální nosností 5 t směle konkuruje univerzálním mobilním jeřábům, které stejně jako MRT 3050 dokáží pracovat jak s jeřábovým hákem, tak i s paletizačními vidlemi a pracovní plošinou. Proto se někdy tyto stroje společně označují jako „3 v 1“. Plošina ve spojení s 3D systémem umístěným na MRT 3050 umožňuje práci dokonce až ve výšce 41,2 m.

Eurocomach je na našem trhu prakticky neznámý, a proto se v rámci osvěty podívejme na jeden z posledních modelů této značky, kompaktní nakladač Eurocomach ETL 160.4 s pásovým podvozkem. Přestože je ETL 160.4 o hmotnosti 3400 kg ze dvou typů pásových mininakladačů Eurocomach ten větší, svou velikostí se řadí mezi menší pásové stroje, jakými jsou například Bobcat T180 nebo Takeuchi TL130.

Liebherr R 916 Classic je představitelem zcela nové šesté generace rypadel Liebherr. Tato série je unikátní především v tom, že nabízí v každé hmotnostní třídě dvě alternativy – standardní Classic a modernější Advanced.