reklama
ALLU Transformer
reklama

Nekomerční články

Tento smykem řízený nakladač má pozoruhodný osud. Nejdříve Číňané „pro inspiraci“ nakoupili pár Locustů 750. Kvůli zabudování čtyřválcových motorů celý stroj rozšířili, prodloužili zadní část a nasadili větší kola. Stejně tak zapracovali na interiéru kabiny, provedení výložníku a dalších drobnostech.

Tento článek je dalším ze série „Jak koupit… a neprohloupit“, ve které se už psalo o starších smykem řízených nakladačích a minirypadlech. Dnes jsou na pořadu rypadlonakladače, či přesněji traktorbagry. Ano, budeme se bavit o u nás velmi oblíbených univerzálních strojích na klasickém traktorovém podvozku s hydrodynamickým pohonem.

Mezi evropské dodavatele dozerů se po delší době vrátila firma Case. Přestože má z čeho čerpat (už v roce 1956 se spojila s firmou American Tractor Company, aby představila svůj první pásový dozer), sáhla po osvědčeném dozeru z mateřského koncernu CNH.

Po roku 2001, kedy bol v PPS Detva inovovaný výrobný program stavebných strojov a vysokozdvižných vozíkov, došlo v dôsledku zlej ekonomickej situácie k prudkému útlmu finálnej výroby vlastných strojov a v roku 2003 došlo k jej úplnému ukončeniu, aby jej kapacity vyťažili kooperácie. Z chýrnych strojární sa stala obria zvarovňa.

reklama