reklama
reklama

Nekomerční články

Dnes si v našem seriálu povíme, jak se provádí skrývka ornice a s čím musíme počítat při plošné těžbě buldozerem. V závěru tohoto dílu si pak můžete přečíst jednoduchou radu, jak předejít zdravotním problémům se zády.

Jedna z nejdůležitějších vlastností dobrého buldozeristy je umět si poradit s rovnáním velké pláně na určitou výškovou horizontální hodnotu (např. nějaké hřiště či parkoviště).

Finský výrobce třídicích a drticích lopat Allu na letošním Intermatu uvedl pod označením D novou řadu lopat. Jsou to vůbec první lopaty této značky určené pouze pro třídění.

Dobrý den. Jmenuji se Miloslav Vaculčík, pocházím z Valašska a pracoval jsem jistou dobu jako buldozerista. Z vlastní zkušenosti vím, jak dlouho a pracně se nabývají různé pracovní techniky s buldozerem a jak jsem se natrápil sám. A i když vám někdo dobře poradí, tak jen praxe z vás udělá dobrého buldozeristu.

Možná jste ho už také viděli. Často se pohybuje po Praze s roštovou lopatou na dlažební kostky. Jeden z prvních kloubových nakladačů firmy Caterpillar stále slouží ve sdružení Brchel P+P.

Kladiva a pásy Renomag
reklama