reklama
reklama

Nekomerční články

Finský výrobce třídicích a drticích lopat Allu na letošním Intermatu uvedl pod označením D novou řadu lopat. Jsou to vůbec první lopaty této značky určené pouze pro třídění.

Dobrý den. Jmenuji se Miloslav Vaculčík, pocházím z Valašska a pracoval jsem jistou dobu jako buldozerista. Z vlastní zkušenosti vím, jak dlouho a pracně se nabývají různé pracovní techniky s buldozerem a jak jsem se natrápil sám. A i když vám někdo dobře poradí, tak jen praxe z vás udělá dobrého buldozeristu.

Možná jste ho už také viděli. Často se pohybuje po Praze s roštovou lopatou na dlažební kostky. Jeden z prvních kloubových nakladačů firmy Caterpillar stále slouží ve sdružení Brchel P+P.

Kopie smykem řízeného nakladače Case, problesklo mi hlavou, když jsem Wecan 950 spatřil poprvé na fotce. Podobné tvary výložníku, kabiny i všech detailů, téměř stejné nálepky… Ale když jsem Wecana uviděl a vyzkoušel v reálu, poznal jsem, že se nejedná o kopii, ale klon.

Představte si, že sedíte ve větším kompaktním pásovém nakladači a pouhým stiskem tlačítka jej přeměníte v plně otočné midirypadlo s mimoosým rýpáním. Seznamte se, do sériové výroby přišel Mecalac 8MCR.

Druhý nejstarší výrobce smykem řízených nakladačů na světě, americký Mustang, se hlásí se zcela novým nakladačem 2700V s vertikální trajektorií výložníku. Bylo na čase. Jeden z prvních výrobců nakladačů s vertikálním zdvihem si takový stroj zasloužil i v dnešní době.

Kladiva a pásy Renomag
reklama