Návody
Dobrý den. Jmenuji se Miloslav Vaculčík, pocházím z Valašska a pracoval jsem jistou dobu jako buldozerista. Z vlastní zkušenosti vím, jak dlouho a pracně se nabývají různé pracovní techniky s buldozerem a jak jsem se natrápil sám. A i když vám někdo dobře poradí, tak jen praxe z vás udělá dobrého buldozeristu.
Tento článek je dalším ze série „Jak koupit… a neprohloupit“, ve které se už psalo o starších smykem řízených nakladačích a minirypadlech. Dnes jsou na pořadu rypadlonakladače, či přesněji traktorbagry. Ano, budeme se bavit o u nás velmi oblíbených univerzálních strojích na klasickém traktorovém podvozku s hydrodynamickým pohonem.
Věřím, že mnozí ze strojníků rypadel s demoličními kladivy mají v kabině pečlivě uložený návod k obsluze rypadla a snaží se jím řídit. A věřím také tomu, že od kladiva žádné dokumenty k ruce nemají, ať už z důvodu „stěhování“ kladiva z bagru na bagr nebo zakoupení staršího kladiva bez návodu anebo… ono se vždy najde mnoho důvodů, proč je něco tak, jak by být nemělo.
Starší pásové minirypadlo často bývá elegantním řešením oproti zažitému podkopovému zařízení připojenému ke smykem řízenému nakladači. Zatímco však starý smykem řízený nakladač UNC a Locust s motorem Zetor vám opraví v každé větší stodole, minirypadla vyrobená v západní Evropě a Japonsku u nás takovou hustou "servisní síť" nemají.
- « Předchozí
- 1
- 2