reklama
reklama

Nekomerční články

Hitachi je v oblasti pásových rypadel pojmem. Zda je tento pojem prázdný nebo naplněný neskonalými zážitky pro jeho strojníka a majitele, nám odhalí nejnovější pátá generace v podobě pásového rypadla Hitachi ZX210-5 LC.

Největší novinkou Volva jsou dva kompaktní nakladače L30G a L35G. Dnes si můžete přečíst o tom menším, který je představitelem kolového nakladače hmotnostní kategorie 5,5 t s objemem základní lopaty 1,0 m³.

Komatsu PC55MR-3 je největším minirypadlem Komatsu - testovaný kousek měl hmotnost 5400 kg. Má ale co nabídnout, když už je na trhu nějaký ten pátek? Padesát pětko, předveď nám svůj potenciál!

Asi to znáte. Parta dělníků posedává kolem stroje, nic nedělá a jen čeká, až se opraví píchlá guma. Existuje však cesta, jak se takovým prostojům vyhnout.  Vzduch v pneumatice totiž můžete nahradit něčím, co má stejné vlastnosti jako vzduch, ale neuniká ani sebevětším otvorem.

Mobilní překladač neboli reachstacker Liebherr LRS 645 přiletěl před pár lety z Marsu, aby předvedl pozemšťanům, jak také může takový reachstacker vypadat. Jeho mise v těchto dnech vrcholí na terminálu kombinované dopravy dopravní skupiny AWT v Paskově u Ostravy, kde jeho magická přitažlivost transituje strojníky z kabin Hysterů a Kalmarů do svého nadpozemského kokpitu.

Když jsem před čtyřmi lety psal o Mecalacu 8MCR, uvažoval jsem, že by nemuselo být špatné, kdyby existoval i v menší velikosti. Jako alternativa ke smykem řízeným nakladačům. Jak vidno, tuto myšlenku jsem neměl sám - za pár dní jde do prodeje 6MCR o provozní hmotnosti 5,7 t.

Kladiva a pásy Renomag
reklama