reklama
Kladiva a pásy Renomag
reklama

Téma: Lanove bagry

Autor

Zpráva

pan T

pan  T
Členem od: 08.09.2015

31. prosinec 2020 12:11:29

Weimar T172:
Vypadá to na lanový systém používaný u drapáků na podvozcích Unex-drapákový koš je ovládán dvěma lany přez kladky.Jedním se koš zdvihá a spouští,a druhým se koš otvírá a zavírá.
Ale je to jen moje domněnka.Přkládám detail drapákového koše Unex 303,podobnost tam nějaká bude

Radek Lakmayer

Členem od: 30.11.2020

31. prosinec 2020 13:09:51

Podobnost je, ovšem velmi malá. U T172 je jen jedno lano které dělá oboje. Ještě je tam mechanizmus s brýlemi, který do toho dost kecá. Takže začnu celý pracovní cyklus. Máte drapák ve vzduchu, rozevřený, a brýlový mechanizmus postavený na délku. Uvnitř drapáku je ještě od brýlového mechanizmu taková noha. Spustíte drapák na zem. Noha se země dotkne ještě dřív než lopata. Tím noha zvrtne brýlový mechanizmus. Jedete s lanem nahoru. Jelikož je brýlový mechanizmus zvrtlý, místo toho, aby jel do vzduchu drapák, začne lano stahovat kladky podobné jako na foto k sobě a tím svírat drapák. Poté, co dojedou oba kufry na sebe a už nemají kam dál, začne to jet celé nahoru. Na rameni visí ještě za jedno lanko otevírací mechanizmus drapáku. Poté co drapák dojede na něj, zahákne se. Tím přestanete jet s lanem nahoru a můžete začít jet dolu. Ale jelikož je drapák zaháknutý v háku, tak místo toho, aby jel zas dolů, se začne rozevírat. Poté, co se rozevře nadoraz, se brýlový mechanizmus postaví zase do lajny. Přestanete jet s lanem dolů a kousek s ním popojedete zase nahoru. Drapák se vyhákne z háku a nyní můžete jet s celým rozevřeným drapákem dolů na zem a opakovat další cyklus. Tátrum jak sviňa že? Vzhledem k tomu, že si to nedovedete asi představit, pusťte si videa na youtube, je jich tam pár, kde je vidět nakládka v akci.

Jiří Třasák

Členem od: 09.03.2013

12. leden 2021 19:19:58

pan T : Odpověď na pan T 07. říjen 2020.
Svým příspěvkem jsem reagoval na tu fotografii, kde je vidět násada zavěšená na koši rýpadla. Takhle jde skutečně vysunout násadu s lopatu ven. Výložník se nepokládá až do vodorovna, jak jste špatně pochopil, ale jen tak, aby násada při couvání rýpadla vyjela ven z kolébky. Na strojích E25 jsem pracoval 40 let, takže když napíši, že to jde, tak to mám několikrát odzkoušeno.

Přidat příspěvek k tématu

reklama