reklama
reklama

Pásové minirypadlo Hyundai Robex 55-7 nepřekvapí ani nezklame

Žlutá je pro stavební stroje dobrá. Už se to doneslo i do Jižní Koreje a příšerně zelené minirypadlo Hyundai Robex 55-3 odjelo do věčných lovišť.

Nahradil ho žluťoučký nástupce se sedmičkou na konci, a není to pouze barva, která má novému Robexu 55-7 přivést více zájemců.

Robex 55-7 je se svými 5,7 tunami jediným zástupcem pásových minirypadel ve výrobním programu Hyundaie. Pohání ho čtyřválcový motor Yanmar 4TNV94L o výkonu 40 kW, což je o 3 kW méně než u předešlého typu. Tento úbytek kompenzují výkonnější stavitelná axiální čerpadla v počtu dvou kusů. Dvourychlostní pojezd zabezpečují dva axiální pístové hydromotory, hydromotor pro otoč je opět axiální pístový, tentokrát však s konstantním objemem a automatickou brzdou.

Všichni významnější výrobci řeší dilema koncepce svých minirypadel, aby docílili nulového přesahu nástavby přes pásy při zachování dostatečného prostoru v kabině a dobrého rozložení hmotnosti. Zatím všichni dosáhli pouze na kompromisy (ono to ani jinak nejde), ale u Hyundaie je vidět, že je nad tyto problémy povznesen a s ledovým klidem nadále produkuje minirypadla klasické koncepce. Výsledkem je velké pohodlí pro strojníka v kabině, který však často musí otáčet hlavu dozadu, aby při otáčení někoho nesmetl nebo něco nezboural. Samotný stroj mají před takto vzniklým poškozením chránit vystouplé boční kryty, obepínající zadní rohy kapoty.

Velký skok udělal Hyundai ve výbavě kabiny, přestože ta předchozí nebyla úplně nejhorší. Kabina je zcela nová, rozrostl se počet větracích otvorů, po pravé straně se objevil nový, ergonomicky tvarovaný plastový panel, který mj. obsahuje lehce dostupné autorádio, jež bylo dříve uloženo krkolomně za sedadlem. Digitální přístrojový panel byl nahrazen jednoduchým panelem s klasickými analogovými ukazateli, kterým dominuje otáčkoměr v chromovém rámečku.

Minirypadlo se dodává standardně s ocelovými pásy šířky 400 mm, na přání ho lze objednat i s pásy gumovými stejné šířky, dokonce existuje i varianta s kolovým podvozkem pod názvem Robex 55W-7. Od jihokorejských bagříků sice nemůžeme čekat výkřik poslední techniky, nicméně na dnešní dobu se jedná o poměrně vyspělou konstrukci, a komu stačí levný pomocník s relativně dobrým zpracováním a komfortní kabinou, může si přijít na své.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama