reklama
reklama

Hydrema 926D není žádný traktorbagr

Dánská firma Hydrema produkuje rypadlonakladače, které jsou dvakrát dražší, než běžný traktorbagr, a přece se najdou firmy, které si je pořídí. Čím to je? Rozhodl jsem se jeden z aktuálních strojů Hydrema prozkoumat a přiblížit uživatelům běžných traktorbagrů.

Hydrema 926D je společně s 928D vlajkovou lodí řady kloubových rypadlonakladačů Hydrema. Hmotnost téměř 10 tun, výkon motoru Perkins 1104D-E44T 96 kW, objem nakládací lžíce 1,6 m³. Už to jsou hodnoty, které u běžných traktorbagrů nenajdeme. To pravé kouzlo však spočívá v konstrukci a výbavě.

Tak především, Hydrema 926D je rypadlonakladač řízený kloubem jako jednoúčelové nakladače. Přední kola jsou proto vždy kolmo na břit lopaty, proto nedochází ke snižování trakční síly při nakládání v nepřímém směru. Kinematika nakladače používá obrácené zetko, které zabezpečuje jak dobrou rypnou sílu, tak i mechanické vyrovnávání dna lopaty při zvedání a spouštění.

Řešení samotného kloubu je podobné jako u kloubových demprů. Obě nápravy jsou uloženy pevně a jejich vzájemný výkyv je řešen v místě kloubového uložení přední a zadní části rámu. Výkyv je možno zafixovat nebo nastavit pomocí hydraulických válců v rozmezí ± 12°. Když jsme u náprav, nelze opomenout nápadně široká kola, která obouvají pneumatiky Goodyear IT530 o rozměrech 500/70R28.

Hlavním poznávacím prvkem rypadlonakladačů Hydrema je však uložení podkopového zařízení. Na první pohled vypadá jako starý bělorus, na pohled druhý však vidíme řešení, které hravě překoná posuvné uložení na příčném rámu. Výložník podkopu je totiž usazen na stranově výkyvné konzoli, která nejenže zabezpečuje hydraulický stranový posuv podkopu, ale také jeho natočení v rozsahu 280°, což umožňuje provádět výkopy nejen za strojem, ale i vedle stroje. Tím se Hydrema 926D přibližuje vlastnostem rypadel s plnou otočí 360°.

Jistou nevýhodou může být kopání těsně za strojem, kdy je díky výkyvné konzoli podkop mírně oddálen od stroje a navíc ve výhledu dolů překáží zakrytovaný rozvaděč umístěný pod zadním sklem. Pozitivní naopak je, že při kopání může strojník využít mikropojezdu, jehož ovládání je soustředěno do joysticku.

Široké patky (3,66 m) je možno elegantně proměnit na úzké přemístěním čepu, který fixuje jejich tvar. Stejně jako vpředu na nakladači, je i na podkopu osazen hydraulický rychloupínač přídavných zařízení. Je tak integrovaný, že jsem si ho na první pohled ani nevšiml.

Při práci s podkopem můžete nastavit tři režimy, které podle potřeby využijí hydraulický výkon na 100, 66 nebo jen 33 %. Udávaná nosnost podkopu je 1,5 t a pro zdvihací práce můžete zvolit doplňkový režim, který dovolí dosáhnout maximálního možného tlaku v hydraulické soustavě.

Pomocí jednoho z tlačítek lze nastavit dobu, po jejímž uplynutí spadnou automaticky pracovní otáčky motoru na volnoběh. Do pracovních otáček se poté nevrátíte automaticky pohybem joysticku, nýbrž stlačením tlačítka na spodní straně pravého joysticku. To je řešení, které pomáhá snižovat spotřebu a úroveň hluku, a zároveň nad ním máte plnou kontrolu. Velmi zdařilé a promyšlené.

Co čeká na strojníka po vstupu do kabiny? To jsem si nechal jako bonbónek na závěr, protože řada D se soustředila právě na tuto oblast. Některým finesám jsem uvěřil, až když jsem je viděl na vlastní oči. Posuďte sami.

Ovládací joysticky jsou umístěny na sedadle a při otočení sedadla směrem vzad se automaticky zvedne elektricky naklápěný volant. Při jízdě nebo práci s nakladačem je možno sklon volantu elektricky nastavit pomocí kolébkového ovladače na předním sloupku. Ostatně, oba sloupky na pravé straně kabiny jsou přímo posety všemožnými tlačítky a kontrolkami. Z těch nejzajímavějších mohu jmenovat třeba elektrické ovládání vnějších zpětných zrcátek nebo tempomatu. Klimatizace s 10 výdechy, klimatizovaný odkládací prostor, vzduchem odpružené sedadlo a podobné záležitosti jsou u Hydremy samozřejmostí. Kromě zásuvky na 12 V je hned vedle ní i zásuvka 24 V.

Přední přístrojová deska obsahuje dobře graficky uspořádaný displej, který využije nejen strojník, ale i servis. Ten se dostane po zadání hesla i do strojníkovi utajených oblastí, například do nastavení počtu motohodin. Řídicí systém je založen na operačním systému Windows, přes USB konektor je možné do stroje nahrát aktualizovaný software. Překvapilo mě, že veškeré nabídky a zprávy se zobrazují v českém jazyce. To zatím nebývá u stavebních strojů pravidlem. Detailní popis jednotlivých funkcí a zobrazovaných informací by vydal na samostatný článek. Vlevo pod volantem má své místo ovládací páka šestistupňové automatické převodovky ZF.

Ke komfortu ovládání však patří nejen to, co se nalézá uvnitř kabiny, nýbrž i to, co najdeme okolo. V případě Hydremy 926D se jedná o plné odpružení kabiny, která je posazena na čtyřech tlumičích s vinutými pružinami. Dalším bonusem je pracovní osvětlení umístěné na všech čtyřech stranách střešního panelu a další malá světýlka osvětlují dokonce nástupní schůdky… Velké, komfortní a nadmíru vybavené kabině bych vytknul snad jen jednodílné dveře. Když chcete při práci s nakladačem komunikovat s okolím, musíte použít boční okna, které je možné otevřít a zaaretovat v požadované poloze, anebo jezdit s dveřmi otevřenými dokořán a dávat pozor, abyste je někde neurazili.

Veškeré výše popsané vybavení je součástí standardní výbavy, na přání je pouze teleskopická násada podkopu (v ČR standard) a xenonové osvětlení.

Rypadlonakladač Hydrema není pro každého. Kdo by s ním pracoval v hodinové sazbě traktorbagru, rychle mu vyschne zdroj pro pokrytí leasingových splátek. Ale pro stavební firmu, která bude stroj používat pro své potřeby, kde využije jeho velikosti, síly a manévrovatelnosti podkopu, se může jednat o velmi výhodnou investici.

Komentáře

NEtraktorbagr – Zajimalo by me teda co to je.A mimochodem vyuziti tohoto stroje je minimalni. Firme to nic neprinese...

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama