Nálet kobylek na stavbě kanalizace v Křelově
Všudypřítomné oranžové Locusty můžete vidět na všech úsecích – a nevadí, že každý z nich má na starosti jiný subdodavatel. V následující fotoreportáži si můžete prohlédnout scény jak vystřižené z propagačního videa slovenského výrobce Way Industry.
Jak vidno, oranžový Locust se hodí ke kolovému i pásovému rypadlu, stejně jako k traktorbagru. Na stavbě pracují tři dvojice – vždy Locust, pokaždé ale s jiným hloubícím kolegou:
Myfa Olomouc
- Smykem řízený nakladač Locust L 752
- Rypadlonakladač Caterpillar 424D
Insta + Zempra Michal Vlach
- Smykem řízený nakladač Locust L903
- Kolové rypadlo Terex TW130
VK-Aqua Olmouc
- Smykem řízený nakladač Locust L 752
- Pásové midirypadlo Kubota KX080-3
U posledně jmenovaného stroje se zastavme, jelikož pásová midirypadla jsou velkým trendem poslední doby. Pracovník VK-Aqua mi prozradil, že okolní pracovníci se dost nadřou, poněvadž jejich osmitunové Kubotě chybí dělený výložník a naklápěcí hlava. Stejně tak není v jejích možnostech vytahování pažících boxů. Na to ale mají jeřáb.
Praxe ukazuje, že aby byl bagr schopný vytahovat pažící boxy z výkopu pro kanalizaci, musí být minimálně o polovinu těžší než zmíněná Kubota, tj. vážit 12 tun. Ukládání boxů však není problém ani pro osmitunu.
Generálním dodavatelem stavby „Kanalizace a ČOV Obce Křelov-Břuchotín“ za 108 850 119 Kč je brněnská firma OHL ŽS. Pro pestrost jsem doplnil i fotografie dozeru Caterpillar D6R XL, který s kanalizací nesouvisí, pouze na východním cípu Křelova provádí skrývku ornice.
Foto: Ondřej Hájek
Komentáře
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.