Výroba nástaveb nákladních vozidel - kontejnerových nosičů Fornal v novém závodě v Měrůtkách na Kroměřížsku
Historie firmy Fornal Trading sahá do roku 1990, kdy byla zahájena autodoprava a servis nosičů kontejnerů. S vlastní konstrukcí a výrobou se začalo v roce 1995 a v současnosti patří Fornal mezi největší výrobce kontejnerových nosičů v České republice. „Náš první výrobek z roku 1996 ještě jezdí,“ říká výrobní ředitel Josef Fornál.

Mezi 65 zaměstnanci stále najdete mnoho členů zakladatelské rodiny Fornálů a také většinu těch, kteří počátkem devadesátých roků patřili mezi první zaměstnance nově vznikající firmy. Každý výrobek zde staví na zakázku, jelikož se nosiče osazují na různá auta s různým způsobem využití. Důraz kladou především na individuální přístup.
Díky dobré práci obchodního oddělení, které vede Eduard Fornál, mají zakázek na tři měsíce dopředu. V závěru loňského roku se zabydleli v novém vlastním výrobním závodě v Měrůtkách. Stavba trvala dva roky a nahradila o mnoho skromnější prostory v Kotojedech, kde firma sídlila v pronájmu. Nový závod poskytuje 3450 m² výrobních a skladovacích hal a jeho výrobní kapacita činí 300 nástaveb za rok.
Foto: Ondřej Hájek
Komentáře
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.