Téma: Otočák vs Traktor

Autor

Zpráva


Jirka B.

Jirka B.
Členem od: 19.12.2010
Příspěvků: 93

13. leden 2012 00:00:58

Cerpačku si mislim že má každej zmáknutou jako první proto se to neřeší a hlavně by bylo dobře tedy založit jiné forum páč toto je v zadání úplně jinde tet už


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

13. leden 2012 00:42:26

to je pravda...


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

13. leden 2012 11:01:33

Jiří Brůžek - Tak jsem podle vás pučmidrátek ale neplácám se v dluhovém kolečku. Mám pro svoje lidi na plat i odvody a nemusím se nervovat kdy mi konečně zaplatí. A co je znakem pořádné firmy podle Vás? Že naskočím o toho dluhového rozjetého vlaku a myslím si kdoví jak nejsem velkej podnikatel? Tak to fakt ne. Ale můžete si za to jen vy že jim na tyto podmínky přistupujete. Připomíná mi to situaci kdy tady jeden borec jezdí za 450 korun. Každý mi říká že budu muset taky jít na tuto cenu abych zustal na trhu. Ne nemusím než tohle tak to raději dělat nebudu. A to samé je půl roku splatnost. Do toho nejdu ani náhodou ale pak se najde někdo jako vy a vezme to. Pak se nervujete aby Vám zaplatili a nebo to tu někdo řeší půjčkama aby měl na naftu. Tohle je podle Vás podnikání???? Takhle se pozná ten pravej podnikatel? Vynervovanej z neplatičů a zadluženej? Děkuji nechci a budu raději pučmidrát. Podívejte se jak na vás ty firmy přenášejí svoje riziko. Vždyt vy jim vlastně půjčujete bezůročně peníze. Podívejte se jak to dělají. Vezmou kšeft a skoro na vše si najmou. Kolikrát jsou to firmy které třeba nemají svoje lidi a stroje a nebo jen minimálně. Na vše si najmou a v pohodě pul roku nemusí platit a nebo vám pak říkají že jim to taky nezaplatili tak taky nemůžou platit dál. Riziko nenesou žádné, dluhy taky ne a jen to pak kasírujou. A když ne? No tak založí nové s.r.o. a jede se dál. Však on se zase někdo najde kdo pojede na půl roku splatnost protože bude rád že má alespoň nějakou práci. Tohle je taky to pravé podnikání? Děkuji nechci.


Filip Šinko

Filip Šinko
Členem od: 05.11.2008
Příspěvků: 335

13. leden 2012 15:03:06

V tom musím s P. Machem souhlasit taky dělám se 14 denní splatností pro známého počkám měsíc ale jak mi někdo řekne splatnost 2 měsíce tak to nedělám, a co je hlavní nemám jedinou nezaplacenou fakturu, a rači budu tejden stát ( čož se stejně nestává ) než tejden dělat zadarmo,


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1180

13. leden 2012 15:22:44

Dobrý den.Pane Machu, zanalyzoval jste situaci úplně správně.Ale řešení nabízíte,jen pro jednoho ze sta.Žádnej z nás, nejde do půlroční splatnosti.Jenom to tak občas skončí.Mám zákazníky,ke kterým se dostat,trvalo roky.Přišla špatná doba,i na ně.Prostě se zaseknou.A nejsem sám.Jsou nás v okolí desítky.Mám v telefonu asi 100 firem.Stovky mistrů,stavitelů a pučmidrátů(pěkný výraz).Všichni máme stejné problémy.Jediným řešením je,lépe vybírat zákazníky.Lépe koncipovat objednávky a smlouvy.Jen tak pro zasmání.Víte za kolik jezdí firma Štochl?Vyváží v Praze, rubaninu z tunelu.Návěs 22m3 za 17.50kč/km.Firma LKW jezdila za 16.50kč.Už se položila.


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

13. leden 2012 17:45:20

p.Mach, to co jste tady rozvedl je právě to co mám z Vašich názorů rád. Nicméně i přes to, že souhlasím, tak je to skutečně tak, že např.při mojí působnosti na trhu si toto nemůžu dovolit aplikovat. Jak z časových důvodů, tak třeba věřte, že když někde vytvoříte např.kus nové asfaltky(jen asfalt pokládají asfaltéři), tak fakturu za půlM Vám nikdo nezaplatí v hotovosti a ani ne zítra či do týdne... to se můžete stavět na hlavu nebo tu práci nedělat, jiná možnost není. Ano lze většinou i slušná zálohová platba.... Chtěl bych se p.Mach jen zeptat..... když vozíte výkopek někam na dohodnuté místo do nějaké obce(např.), jak to po-té vykazujete na fakturách? Účtujete skládku zákazník. ale do účtnictví doklady od skládky nemáte? Ano občas to lze různě prolnout, ale bez vlastnictví oficiální deponie né tak často.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

13. leden 2012 23:54:46

Zbyšek Pantůček - No pokud takto zeminu ukládám někam zdarma tak to buď kasíruju na ruku a nebo nijak. Beru to tak že v tu chvilku jsem pro zákazníka oproti konkurenci levnější což také není k zahození. Pokud to chci účtovat tak to píšu jako odvoz zeminy a platí mi to jako odvoz. A pokud něco vytvořím za pul mega tak netrvám na tom aby to bylo v hotovosti ale na účet to může být hned ne? Ty stokrát ohrané písničky proč to nejde už jsou fakt ohraný a trapný. Zadat příkaz doma na PC trvá 3 minuty.


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

14. leden 2012 07:15:51

ani ne...jde jen o chteni


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

14. leden 2012 17:40:28

..


Popíno .

Popíno .
Členem od: 14.12.2008
Příspěvků: 349

14. leden 2012 18:37:50

Toto téma je Otočák vs traktor,tak si faktury řeště v pokecu,Díkyhappy


Václav Mrkva

Členem od: 13.02.2010
Příspěvků: 73

14. leden 2012 20:07:17

p.Mach ma pravdu ale lidi jsou vychcaní sk....... chteji praci hned a platit to uz maji na to cas,obvykla výmluva jeste jsme nedostali zaplaceno tak musite cekat


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

14. leden 2012 20:34:24

Popíno . - vždyt je to jedno kde se to řeší....


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

15. leden 2012 07:33:13

Zbyšek to raději vymazal.Přísnost jo ,ale pro všechny.Najdu pokec mezi strojníkama.


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

15. leden 2012 20:40:11

Dobrý den,k tématu otočák vs. traktor. Jde o to co vlastně chceme srovnávat, jestli jako rypadla tak to je to samé jako srovnávat čelní nakladač vs. traktor, nebo vysokozdvižný vozík vs. traktor. Jezdil jsem s ním 14 let( CAT 428B, 432D),nyní otočák CAT 308D (9t) a rozdíl je tak veliký ,že se to nedá srovnávat. Traktor je alternativa rypadla.


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

15. leden 2012 20:43:47

Muzeme zacit jeste srovnavat minibagr a bobika s podkopem? to se taky da srovnavat ne? big-smile


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1180

16. leden 2012 19:52:39

Našel jsem v půlce ledna,,bohatého '' blbce,co mě zaměstnal.Protipovodnová hráz na břehu Vltavy


Josef Horák

Josef Horák
Členem od: 01.04.2010
Příspěvků: 1724

16. leden 2012 20:05:54

tak gratuluju... blunk


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

16. leden 2012 20:14:21

na prvni pohled mi to pripadalo jako Veltrusy, ale tam je Vltava happy


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1180

16. leden 2012 21:37:03

Dobrý večer.Tak to je trapas.Blbnu.Opravdu je to Vltava


Kamil Krahula

Členem od: 03.12.2010
Příspěvků: 13

16. leden 2012 21:47:19

Pavle nemohl bys my vyfotit ten krycí plech co máš na radličce ? Dělám na 170 ce a už mě sere jak tam furt padá hlína a jinej čurbes ! Dík .


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

16. leden 2012 22:16:56

Tak stava se Pavle, z toho si hlavu nelam, jsem videl tu halu u splavu a rikam to jsou Veltrusy, ale to Labe me docela vyradilo, pak sem dej najaky fotky co tam vyrabite, okolo jsem se bagrem neco najezdil, jsem vzdycky cucel na lode jak bagrovali dno.


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

16. leden 2012 22:35:02

krasna definice traktoru na wikipedii
Rypadlo-nakladač

Stroj na obrázku patří do zvláštní podskupiny bagrů, jedná se o tzv. rypadlo-nakladač (lidově traktorbagr, anglicky backhoe-loader). Tuto skupinu strojů rozvinula v druhé polovině 20. století zvláště anglická firma JCB.

Rypadla-nakladače jsou univerzální stroje, původně na traktorovém podvozku. Na přední části je nakládací lopata, na zadní části je podkopové zařízení (tj. „bagr“). Přední nakládací část je určena pro nakládání materiálů, přední lopata může být buď jednoduchá tzv. nakládací, nebo (velmi často) univerzální – tzv.„klapačka“, moravsky „žralok“, anglicky „6in1“. Takováto lopata je dvoudílná, je možné s ní nakládat, ale lze používat i jako dozerovou radlici a je často vybavena i paletovacími vidlemi pro manipulaci např. s paletami cihel na staveništi.

Zadní podkopové zařízení je většinou konstruováno jako přesuvné, které umožňuje pracovat i mimo osu stroje. Skládá se z několika dílů - závěsná část se nazývá otoč (anglicky „kingpost“), dále výložník (základní rameno, anglicky „boom“), násada (anglicky „dipper“) často vybavená teleskopem (anglicky „extradig“). Jako pracovní zařízení slouží lžíce (anglicky „bucket“), někdy upevněná na rychloupínacím zařízení.

Zvláštní kategorií lžíce je svahovací lžíce, tzv. svahovačka – buď pevná, nebo hydraulicky naklápěná. Univerzálnost těchto strojů je však vykoupena nižším výkonem než u klasických bagrů!


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

16. leden 2012 23:15:17

No a vidíte, je to 6 in 1 big-smile


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1180

16. leden 2012 23:51:23

Dobrý večer.Plech samozřejmě vyfotím.Ale je to trochu z ruky.Tedy slibuju,později.Jinak dnes mám špatný den.Známý poptával traktor-bagr.Na dva týdny Zbraslav.Jenomže stavitel se kousl.Požadoval kompakta kolem 8 tun.Prý je tam tvrdo a traktor je slabej.Takže mi dál oba stojí.Oba mini i ten velkej,dělaj.Je to odpověď,na naše téma?


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

17. leden 2012 07:18:17

No že ti stojí traktor tak to není odpověd na to, který stroj v nadpisu je lepší.Je to o tom že je leden.To že dělají krtkové kopečky ještě neznamená že musejí všichni začít stavět.Ano je to vltava (vím kde se stéká,tam u Mělníka) to vzadu ,hala elektrárná a tukové závody je samozřejmě Nelahozeves nikoli Veltrusy,jak píše J.Křesťan.Ten bagr ,stojí možná na veltrusské zemi.To 6v1 mě pobavilo.Snad už tomu bude každý rozumět.
Otočák vs traktor-porovnáváte neporovnatelné.Buď musíte porovnávat traktorbagr vs bagr+nakladač na stejné akci nebo nic .Dám příklad ze včera.Hromada dole pod barákem.Zem se má převozit nad barák 50m a po vrstvách hutnit .Na auto zapomeňte.Buď traktor nebo otočák a nakladač.Každý si může vybrat,Tyto práce jsou převážně všude.Ano na velké stavbě je to jinak ,tam si můžou vybrat.Že by si stavitel vybral místo stroje za 700/h a dva dny práce kolem baráku ,dva stroje za 1300/h? Je to blbost.Taky je blbost,že to udělají dřiv jak se s oblibou píše.Pročumí to.Shodli jsme se na tom,že chcete utect na spec.práce,že je levnější provoz u toho otočáku,že se strojník tak nenalítá.Souhlasím .Ale že by byl traktor tak špatnej? A pozor Pavle ,práce v záplavové oblasti.Ráno k tomu někdy cesta nevede a pak nejsou vidět kola,pak kabina -----Dal bych smajlík ,neznám ty skratky.


Filip Šinko

Filip Šinko
Členem od: 05.11.2008
Příspěvků: 335

17. leden 2012 09:34:35

Jan Čada- ale to je taky špatnej příklad protože bagr a nakladač můžou dělat oba najednou bagr kopat a nakladač vozit nebo nakládat čož je spíš plus než mínus, traktor muže bud kopat a nebo nakládat ne obojí najednou takže výsledek je stále stejný nebo spíš u dvou strojů lepší, protože nakladač muže odvážet zeminu která u bagru překáží takže bagr stále kope a nemusí si odběhnout odvozit zeminu a tím nezdržuje ostatní jako třeba partu která za váma pokládá roury a tak, a rovnice je asi taková,
2h kopání bagrem a 2hodiny vožení nakladačem je to samí jako 4hodiny kopání a vyvážení traktorbagrem


Filip Šinko

Filip Šinko
Členem od: 05.11.2008
Příspěvků: 335

17. leden 2012 09:42:15

a třeba Otočák za 800/h a bobek 400/h je 1200kč/h a 2h traktor 700/h je 1400 a a bobek vyvozí rychleji než traktor byt má menší lopatu ale než tam traktor dojede jednou tak bobek je tam 3x


Alda .

Alda .
Členem od: 09.07.2007
Příspěvků: 920

17. leden 2012 09:53:33

Filipe svatá pravda happy


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

17. leden 2012 09:56:33

Zkuste někomu říct že přijedete dvouma mašinama a že to platí v hodinovce a ještě zaplatí přepravu toho bobka.


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1180

17. leden 2012 10:40:22

Dobrý den.Pane Machu,ono to ale jde.Celý podzim jsem měl u zákazníka,bobíka a minibagr.S jednou posádkou.Za kombinovanou cenu.Přepravu jsem zvládl kontejnerovkou,s vlekem.Zákazníci to v pohodě platí.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

17. leden 2012 13:27:32

No neřekl bych že to zákazníci v pohodě platí. Možná nějaká firma která si Vás vezme na celý podzim ale to se povede jen sem tam...


Alda .

Alda .
Členem od: 09.07.2007
Příspěvků: 920

17. leden 2012 17:27:07

a proč by mu to říkal pane Machu v hodinovce?Když se zákazníkem domluvíte na ceně tak je snad jedno s jestli tam přijede s jednou bo se 3 mašinama...cena bude pevná..tak a teď mi odpovězte...


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31.07.2008
Příspěvků: 727

17. leden 2012 19:24:48

p.Mach, vy nám tady celou dobu říkate "Proč by neměl zákazník chtít zaplatit akce v úkolech?" A teď si začnete šlapat na jazyk, když povídáte, že by zákazník neměl chtít platit dva stroje v hodinovce + drahé přistavení dvou strojů.... Má odpověď pro Vás: Úplně v pohodě! A klidně každý den u nového zákazníka a klidně právě ve zmiňované hodinovce. Přistavení jednoho malého stroje počítám minimálně za 1000,-(na tom vysloveně opravdu začínám), minibagr 3,5t za 600,- až 630,-Kč a bobek(L903) 550,- ale i 600,-

Samozřejmě pro veliké firmy na dlouhodobé akci je to méně.


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1180

17. leden 2012 19:46:45

Dobrý večer.Samozřejmě je výhodnější,pronajímat oba stroje samostatně.Ale oslovil mě zákazník,s poptávkou na DRNOHRAB 2CX.To jsem nesehnal.Nabídl jsem kombinaci mini/bobek.Spolupráce probíhala ke vzájemné spokojenosti.Nabízím to i jinde.Mám věsměs pozitivní reakce.Pane Machu,zatímco vy myslíte.Já pracuju,fakturuju,inkasuju.Je nás takových víc.Dnes jsem byl kousek od nás,na stavbě nového supermarketu.Zatím skrývka.Tamní stavitel mi na mou nabídku traktor-bagrů,odpověděl že jsem 49 v pořadí.Jsem prý jen další zoufalec.Dal jsem i zbytek nabídky.A snad se trochu posunul výše.Traktoro-zoufalců je v naší lokalitě asi 60.


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

17. leden 2012 19:55:48

Jan Křesťan- UNC s podkopem- kombinace na kterou nerad vzpomínám, nekonečná práce a bolaví kolena(alternativa minirypadla,když nic jinýho nebylo) a jedna nekonečná s minirypadlem-zem nakládat na 12t IVECO.


CAT excavator

CAT excavator
Členem od: 06.01.2012
Příspěvků: 351

17. leden 2012 20:13:54

Pavel Široký-máte pravdu,traktory měly svůj boom na konci 90tých a začátkem 0tých let.Chtělo od jejich strojníků,ale i strojů kolikrát i nemožná výkonost. V dnešní době už konečně vedoucím pracovníkům dochází ,že dva stroje ( rypadlo+bobík,rypadlo+traktor) udělají praci rychleji a lidi nestojí a nekoukaji.


Filip Šinko

Filip Šinko
Členem od: 05.11.2008
Příspěvků: 335

17. leden 2012 20:52:23

tady oba konkurenti spolu big-smile


Baguu .

Baguu .
Členem od: 17.12.2009
Příspěvků: 1327

17. leden 2012 20:58:14

Pavel Široky big-smile dobry jen kdyby si to ten Bohaty blbec co tě v lednu zaměstnal tady pečet big-smile Bud rad že maš práci a rozhodně bych takhle tady nepsal víš prt kdo sem chodí. ale je to tva věc


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1180

17. leden 2012 21:33:38

Dobrý večer.Baguu jen trocha ironie.Neber to tak vážně.


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

17. leden 2012 21:43:08

filipe nebudu se s tebou hadat, mas svym zpusobem pravdu v kombinaci stroju, ale zaroven si snazis v sobe jen posilovat pocit, ze traktor je neco fuj. Jinak stim, ze bobik to zvladne rychleji to se musim jen pousmat.. Bobik je hbitejsi, ale ta kapacita tam chybi a dalsi vec je, ze v tomhle pocasi a na svahu si bobik moc neuprdne a to je zase prednost traktoru a to v prostupnosti. V prosinci jsme demolovali chatu na kopci a svazeli sut dolu pod dum, bobik tam vyjel odpichovanim 3x a koncil a to nebylo po desti a po snehu ani pamatky, bobik bude rychlejsi v tomhle na pevnem povrchu a to jeste sporadicky, at pri stavbe satelitu tak u firmy kde jezdim je bobik neco na solichani praci, na stavbe satelitu uklizi bahno z cest, protoze na presouvani materialu je nevykonny. Takze jen uklizi a max piskuje kde se traktor otoci na nekolikrat, tak to vemou bobikem, takze pul dne procuci nebo ho posilaji domu, u firmy kde jezdim bobika maji. Dela se tam kombinace otocak + traktor nebo traktor + bobik. Hodnekrat delame kombinace velky pasak + traktor a to skoro vzdycky pri hloubeni podzemnich garazi.Pokud je to vykopavani a nelze tam praktikovat tatru tak tam vozi traktor, pokud se nekde rozhrnuje napr frezovanka podle cesty tak se to dela traktor + bobik, traktor navazi a bobik to ladi, diky tomu, ze si na lopatu a BRIT vidi. Tam je bobik rychlejsi nez ja se svahovkou to bezkonkurecne, ale muzeme se to hadat jak chceme, ale vzdycky je co stavba to original a jiny pozadavky na vlastnosti stroje a ruzne tereny. Takze ano muze byt kombinace OTOCAK + BOBIK rychlejsi nez traktor, ale taky nemusi. Protoze zalezi na terenu, pocasi, prostoru, materialu atd.


Jak rekl filip, ze jeden muze kopat a druhy vozit je sice pravda,vypada to hezky a je to efektivni, ale znam i situace, kdy to efektivni neni. V pripade, ze jeden kope, druhy vozi a dava se na to material a pak se muze pokracovat dal a material nedojede vcas, tak pak oba cuci a investorovi se to nelibi. Traktor si mezi tim muze odvozit co si nakopal, ale je to dle situace, nejde to rict jednoznacne.

Ted na stavbe svahu a terasy delam ja s 434 a buldozer. Buldozer toho vic prostoji a vic se po nem kouka, protoze dojde ornice a stoji, nemuze za to. Me kdyz dojde ornice na rozhrnovani, tak stahnu cestu, udelam svahy, kde buldozer nemuze, prevezu kde jaky heges co je potreba, vydlabu koreny od naletu a odvezu, vyskrabu tatry od nalepeny hliny, udelam terencky mezi stromy, odvezu paletu... privezou hlinu a muzu pokracovat. Stiham skoro stejny tempo jako buldozer na rozhrnovani, az na tu rovinu, nejde porovnavat pasovy a kolovy podvozek v mekkem terenu co se tyce delani roviny. A tenhle priklad ukazuje prednosti traktoru. Dojde material, tak zastane kde co, kdyz nebude tak tam musi byt bobik, minibagr a otocak a uz to je financne nekde jinde, protoze tam hrozi veci prostoje, ano soucet vykonu techto stroju je daaaaleko za traktorem. Ale kdyz tam neni nutne max tempo, ale jsou tam urcite vykyvy v dodavce materialu, byt jezdi skoro 10 8 kolek, tak to muze hrave zvladat jeden. Ano filp navrhne, ze tam muze byt Mecalac, ano muze, ale neni, stavitel chce 4 velky kola, kvuli blatu a hrnuti ve svahu. Mecalac je lepsi, to souhlasim, vzdyt taky tezil z omezeni traktoru, ale ruku na srdce, jak dlouho jezdi po svete mecalac a jak traktor. Je to vzdy jen o tom, co zakaznik chce, co stavba dovoli, jaky je teren a hromada dalsich atributu.


Jinak k tomu supermarketu, u nas ho take staveli a cca 90% praci delali traktorama, zbyle procenta je minibagr, bobik a otocak.


Nové příspěvky k tématu mohou být vkládány pouze na konec příspěvků: přejít pro vložení