Téma: dotaz na odborniky
Autor
Zpráva
27. duben 2010 07:14:29
že nenastal konec automobilů těch si policajti všímaj docela dost
27. duben 2010 07:50:58
Konec automobilů nenastal snad nikde tak proč by měl nastat v ČR.Je ale možné, jak píše kolega,že začnem vadit s těma strojema manažerúm,kteří jezdí denně pozdě do práce.Ti jsou nepříčetní.A ještě když za tebou jede holka ,která se bojí předjet a on je šestý tak to je mazec .Vidím to v zrcátku.No a jestli se z naší rozvojové země stane vyspělá ,tak je to jasné.
27. duben 2010 08:12:19
Zdravím.
Zajímavé reakce. Jen pro informaci, my se živíme prodejem stavebních strojů a v naší nabídce jsou traktor bagry i mini bagry, takže mohu srovnávat. Moje informace byla mířená na ty, kteří si neuvědomují jak zásadně roste prodej minirypadel a klesá prodej traktor bagrů v rozvinutých ekonomikách kolem nás. A nakonec i v ČR, kde se nyní prodává výrazně více mini rypadel, než před pěti lety a každý rok prodej roste. To je suchá statistika.
Nicméně to co uděláte na stavbě je hlavně zásluha zkušenosti a šikovnosti strojníka a také jeho schopnosti vymáčknout ze svého stroje co nejvíc. Jsou práce, které bude dělat déle traktor bagr a jiné které bude dělat déle mini bagr, ale pokud bude schopný strojník, tak je nakonec také ten i ten. Bude asi postupovat jinak, po částech, atd, ale udělá je. Nicméně na konkrétní stavbě by vždy mnělo být hlavní otázkou stavbyvedoucího, kterým strojem udělám konkrétní zemní práce levněji, při dodržení časového plánu. Je to přece vše hlavně o zisku?!?
www.kohlschein.cz
27. duben 2010 21:09:03
zaznelo tady tema spotreba
jak velka spotreba a jak drahej servis je u traktoru a jak u mini
dokaze to nekdo nejak porovnat u stejne vahove kategorie ?
27. duben 2010 22:24:48
Pro L Sadla: jen orientačně a za JCB/Bagry-ND. Cena servisu (práce) je stejná, cena dílů při servisu taky (stejné oleje i filtry). Traktor má samozřejmě víc olejových náplní (převodovka, nápravy). U stejné váhové kategorie bude spotřeba vycházet líp pro pásový otočný bagr, protože bude mít slabší motor (nepotřebuje výkon pro přejezd a hrnutí), ale nebude to nijak závratný rozdíl.
Jinak už to vypadá v ceně náhradních dílů. Traktorbagry jsou vyráběny ve velkých sériích, takže klesá cena dílů a jsou i alternativní dodavatelé. Zato téměř kusová výroba ostatních bagrů se podepíše na ceně a dostupnosti dílů, takže přeba čep/pouzdro podobných rozměrů a parametrů pro traktor a pro otočák vyjde i několikanásobně dráž v neprospěch otočného bagru. Dalším mínusem pro otočný bagr je jeho větší složitost a tudíž i možnost poruchy
28. duben 2010 06:34:19
moj názor na nárast počtu predaných minibágrov,pokles traktorbágrov.: velkých stavieb ,je čím dalej tým menej ,viac sa robia malé stavby,je menej priestoru,velké bágre kupuju velké firmy ,kde je aj vačšia starostlivost ,využitelnost,velkých firiem málo ,no a je to nepoznaný stroj a všetko nové ide v začiatkoch na dračku ,kým sa nezasýti trh.
28. duben 2010 06:36:55
Pane Stuchlík,nějak nedokážu pochopit v čem je otočný bagr složitější než traktor?
Nezlob te se,ale už na první pohled jke jasné že to je obráceně než tvrdíte.
28. duben 2010 11:51:56
Zdravím.
Musm se také přidat. Ani já nechápu v čem je mini rypadlo složitější než traktor bagr. Je to přesně obráceně. Traktorbagr má hydrauliku a související elektroniku pro bagr a pak ještě navíc pro nakladač. Také je díky tomu traktor bagr poruchovější a má i nižší životnost. Většina firem mění traktorbagry po 4-5 letech a minibagry po 7-10 letech. Také musím nesouhlasit s těmi cenami servisu a náhradních dílů. Roční servis traktorbagru / 1.000 Mth / TEREX stojí cca. 40.000,-- Kč a totéž stojí roční servis /opět 1.000 Mth/ na 7 t mini rypadlo. Nesouhlasím ani s tím, že se traktorbagry vyrábí ve větších sériích než minibagry. Jestliže se po celém světě prodá ročné o tísíce mini rypadel více než traktor bagrů, tak se jich určitě nemůže vyrábět méně. Nejsem teď schopen ty čísla přesně říci, co se týče světového prodeje strojů, ale je tam dodopravdy propastný rozdíl v neprospěch traktor bagrů. A spotřeba, opět nesouhlas. Průměrná denní spotřeba traktorbagru je 8l/hod a tedy 64 l/den. U 8,5 t mini rypadla je to v průměru 13 l/den. Pokud tomu někdo nechce věřit, dám mu telefon na firmu v Praze, kde mi majitel dnes do telefonu řekl, že strojníkovi dává 2.000,-- Kč na týden na naftu a stačí mu to, a to neví, zda si něco neuljvá! Takže to je rozdíl 51 l/den ( při ceně nafty 31 kč/l ) 1.581,-- Kč/den; 7.905,-- Kč/týden a (při 9 měsících / rok ) je to 71.135,-- Kč. No a za deset let povozu je to 710.135,-- Kč. To už je docela zajímavý rozdíl, že? Pokud to tu čte někdo, kdo má i zhruba stejně stáré mini rypadlo a i traktor bagr, tak by mohl přidat i informaci o tom, kolik v porovnání zaplatí za opravy obou strojů ročně. Jen za opravy poruch. Uvidíte ten rozdíl!
28. duben 2010 16:06:39
Psal jsem o srovnání JCB, a o naší firmě. Naštěstí nejsme značkový servis, takže si můžeme dovolit použít alternativní díly (při stejné kvalitě), takže ceny za servis jsou podstatně nižší než Vámi uváděné. Srovnání traktorbagr a otočný bagr je obtížné, je to nesrovnatelné. I když je traktorbagr složený z více součástek, tedy je určitě složitější, jsou jeho opravy jednodušší. Jako příklad dám hydrauliku: čerpadlo - 2x rozvaděč (mechanicky ovládaný) - pístnice. Žádné joysticky, žádné rotační převaděče, žádné hydromotory, minimum elektrohydraulických ventilů, navíc všechno dobře přístupné (i když nové bagry už jsou uspořádány přece jen inteligentněji).
O spotřebě jsem psal, přečtěte si to pořádně. Nechte dělat STEJNOU práci traktor a otočák, pak můžeme porovnat spotřebu, jestli někdo spálí 13 litrů za den, tak za ním asi moc práce vidět nebude.
Cena dílů: Kolik u Vás stojí sada čepů a pouzder na lopatovou část u traktorbagru a kolik to samé na otočák? Je to spotřební materiál, takže to každého několikrát v životě potká... Příklad z nedávné doby: za cenu JEDNÉ sekce rozvaděče (z 11sekčního rozvaděče) do otočného minibagru jsme schopni dodat téměř celý rozvaděč do traktorbagru.
O celkových počtech vyrobených ve světě se nebudu bavit, protože o tom nemám přehled, možná máte i pravdu. Snad by se dalo srovnat 8t traktorbagr x 8t otočák. Celková suma všech otočáků bude určitě vyšší než celkový počet traktorů.
K době výměny strojů: Kolik hodin má po 4 letech odpracovaných traktor a kolik otočák? Řekl bych, že ten traktor bude mít až jednou tolik, už jen proto, že " pracuje", i když se přesunuje. Kolik otočáků natočí ročně 2000Mth? Což je taková roční dávka pracujícího traktoru (alespoň našich zákazníků)
28. duben 2010 16:27:41
co se tyce toho svahu na fotce od filipa tak to by pro minibagr treba co ma sampunek nebyl problem zazil sem i horsi a 3,5t zvladala bravorne
28. duben 2010 18:18:05
no zatím mě tahle diskuze připomíná porovnávání jablek s hruškama.
Pro člověka ce se živý zemníma pracema určitě bude vhodnější traktor. Ovšem kolega co dělá vetšinou rodiné domky vyměnil traktor za smykáče a 4t rypadlo. Jak sám říká je to to nejlepší co mohl udělat.Pro jeho potřeby naprosto vyhovující.
Takže pokud jsi živnostník,který neví co bude druhý den dělat,tak si kup traktor.
Pokud ale máš firmu,která dělá výkopy pro op.kabely,drobnější kanalizaci,a pod, tak kombinace malého rypadla a malého nakladače je optimální.
a abych odpověděl na původní otázku-z toho co ji naznačil,tak bych to tipoval na rypadýlko 3-5t. Mezi značkama bych vybíral z Takeushi,Hitashi,Volva(to je vlastne Pel Job),Bobcat
28. duben 2010 23:47:16
Pavel Dušek - asi by to zvládnul,ale asi ne za 1,5h jako traktor a je otázka zda by byl ochoten ho někdo za to zaplatit
Kotouš Jiří- 64 litru za den? zase nepřehánějte to neni lokomotiva dnes jsem s ním dělal 8 hodin a z toho hodina byl 20 km přejezd spálil jsem 46litrů
29. duben 2010 06:47:36
Ty zaručené výpočty a nabídky od prodejců,které se tu začaly objevovat,beru jako masáž.Já si budu brát číslo telefonu,abych se zeptal,kolik žere otočák někomu v Praze.Kolik je tu neplátců DPH,aby počítali cenu 31kč za naftu?Když už bych porovnával spotřebu na tyto dva stroje,tak snad na stejné práci.Ne že budu počítat denní průměr.To je víc než zavádějící..Např. nakopat 100kubíků a přemístit je o 20m na pozemku.Nebo jeden km nějakého výkopu.A potom dojdem k tomu,že u prvního příkladu budem sčítat spotřebu nejen minibagru,ale i auta.To že bude zemina roztahaná po celém pozemku,je zaručené,teď nepodstatné.V druhém příkladu by jsme došli k tomu,že spotřeba obou strojů je na km rýhy podobná.Mini bagry mám rád,klamavé informace ne.
29. duben 2010 11:09:15
Zdravím.
Pánové klídek. Reagoval na p. Stuchlíka, který psal věci, které mi nesedí. Já se tady nechci s někým přetahovat. OK. Nyní jsem se dozvěděl, že třeba na traktorbagru se dají použít neoriginání díly a pak to stojí méně. No to se snad dá použít na každý stroj, výrobci i prodejci existují. Pokud pan Šinko dokáže s traktor bagrem pracovat každý den 8 hodin za spotřebu
46 l/den, tak mu gratuluji. U toho 8,5 t mini bagru je to totiž každý den a 8 hodin práce minimálně. A pan Čada s kouzli prodejců, no pokud se nechcete přesvědčit, že tenhle prodejce s čísly nečaruje a oveřit si u majitele, že ta spotřeba tam taková je, tak to prostě nedělejte? Ta nabídka byla pro ty, co mají zájem. A otázka rozvozů hlíny s mini bagrem?!, To je asi tak, jako když já Vám napíšu, že budu s minibagrem vpředu kopat rýhu a nakládat budu za sebe, přímo do auta. Také vím, že to nejde dělal s traktor bagrem. Ale o to tu snad nešlo? Každý stroj má své výhody, které jsou naprosto jasné. Probírali jsme porovnání - spotřebu a cenu servisu a poruchovost obou typů strojů
29. duben 2010 13:37:46
Kotouš Jiří - jo jo ta spotřeba u těch bagrů možná bude přes 60litru ale i se dvěma naftovýma autama kterýma ti vaši zákazníci jezdí, to pak ty statistiky jsou obzvlášt přesný- jinak já taky proti mini rypadlům nic nemám na určitou práci jsou mnohem lepší, většinou firmy mají oboje traktor na velké objemy a mini rypadla na na složitější výkopy kam se traktor nedostane
29. duben 2010 21:11:00
Mám Cat 303C CR tj.cca3,3t a kopal jsem týden výkop pro zemní kolektor k tepelnému čerpadlu. výkop š:1,2m hloubka 1,5m a délka 500m, zemina třída asi 4 (tvrdý jíl s křemeny) denně cca 10hod, částečně jsem ho i zahazoval a spotřeba je cca 17-20l/den.
30. duben 2010 08:14:56
Pane Jiří Kotouši četl jsem si tu teď vaše příspěvky a k jednomu z nich se vyjádřit musím. Divím se,že sem vůbec napíšete,že vám kdosi volal,že dává strojníkovi na 8,5t bagru 2000,-Kč na naftu a tomu to stačí na týden!!! ... Pokud bych se jakožto investor něco takového dozvěděl,tak by tam tento stroj okamžitě skončil a nahradil bych ho právě traktorem , který mi na stavbě udělá to co vámi uvedený "poveda" a navíc nabízí další možnosti využití.. A myslím,že k tomu není co dodat , natož propočítávat či s něčím srovnávat.. S přátelským pozdravem
30. duben 2010 09:58:38
Zdravím
Po pana Justa. Pokud by jte četl, co jsem napsal, tak by jste zjistil, že mi nevolal "někdo neznámý", ale že já jsem mluvil, se svým zákazníkem. To je dost velký rozdíl. Mám ještě dotaz. Co jste mi chtěl říci tím, že by jste ten stroj vyměnil? Vám se zdá 12,9 l spotřeba na 8 hodin práce s 8,5 t mini rypadlem vysoká, Jestli ano, tak za jaký stroj by jste ho vyměnil?
Za 3 t mini rypadlo, nebo mi snad chcete tvrdit, že za traktor bagr? Neberte nijak odsobně, jen to prostě nechápu.
30. duben 2010 10:50:40
Ne že vysoká - nízká .. Pokud denně spotřebuje 12,9l nafty 8,5t bagr tak zajisté nehrabe 8hodin - nebo ano A v takovém případě a na takové stavbě - vidím lépe traktorbagr , protože ho využiju v mezičase na další práce .. Rozumíme si?
30. duben 2010 13:22:46
Děkuji J. Čadovi, že aspoň jeden člověk pochopil, co jsem chtěl vlastně říct, tím, že jsem chtěl porovnat spotřebu při stejné práci.
Pane Kotouš, v jaké funci ve Vaší firmě pracujete, že jste se až teď dozvěděl, že se i na traktorbagry dají použít neoriginální díly? Opravdu by mě to zajímalo.
Jinak nemám nic proti minibagru, i když při váze cca 8 tun už o minibagr přestává jít.
30. duben 2010 16:43:15
Ohledně spotřeby... je také dobré vzít v potaz jestli stroj běží celou směnu ve výkonu nebo ne. Já s pasovou 20t jsem schopen za 8h. směnu spálit 56l. když není kolotoč a když je tak i těch 120... Je třeba podotknout a vypočítat chod motoru na volnoběh. Další faktor je strojník... a jeho technika práce. Dobrý strojník = dobrá spotřeba.
30. duben 2010 18:23:29
souhlas- pří celodenní práci sežere 13l nafty i 2tunové rypadlo, s 700kg mikro rypadlem jsem měl spotřebu okolo 1l na h tak takže 13l nafty na 8,5t to asi ne
30. duben 2010 18:33:50
Zdravím tě CC ... dělal jsem před pár lety zasíťování na Praze-východ /Cat 320 pás./ - tedy dvojvýkop - laser - lidi atd. - dešťák,splaška a denně jsem tam ráno dolil 3 dvacky .. při práci plyn na cca 6stupeň - víc není potřeba - nic tím neurychlíš ani nezesílíš ... takže s tebou naplno souhlasím ... Přesto , kdykoli mne zaskakoval jeden borec - měl spotřebu 130 - takže to buď ukrad nebo to honil jako kozu - úplně zbytečně - někteří jsou takoví - určitě jsi je zažil ... dík za tvůj příspěvěk z praxe, do tohoto tématu jelikož tu někteří víc jak hodinu v bagru v kuse neseděli /obchodníci/ natož, aby mohli vědět všechny ty vychytávky z reálný situace vyplývající ... Určítě víš o šem píšu - např. když začně přibývat skála - než ti přivezou zuby atd.atd. ... ať se ti jen daří
30. duben 2010 19:02:21
... dodávám - NIC VE ZLÉM OBCHODNÍKŮM - tedy upřímně myslím pana Jirku Kotouše - Přesto jsem moc rád pane Kotouš , že tu reagujete , protože , s toho nakonec může být velmi dobrá spolupráce a obchod /bez Ega/ .. Tedy z mé strany .. Děkuji za vaše příspěvky i když jsou někdy evidentně psané narychlo při .. asi jiné práci .. ať se daří - těším se na setkání .. Krásný čarovečer všem NÁM ..
30. duben 2010 20:58:58
Mám 7,5 tunu Takeuchi, s motorem Yanmar a spotřeba 12,9 l na 8 hodin práce je z oblasti sci-fi, možná na ten volnoběh by to dalo.
- « Předchozí
- 1
- 2