Téma: Manuály Kubota KH-012

Autor

Zpráva

Jan D.

Členem od: 13.05.2020
Příspěvků: 7

13. květen 2020 15:17:40

Dobrý den,

od minulého týdne mi říká pane "zánovní" bagřík Kubota KH-012. Nehodlám se hrabáním živit, koupil jsem si ho hlavně k práci okolo mojí novostavby, a zahradničení u rodičů a na firmě.
Čeká mě hromada drobnějšího kopání jako přípojky, plot, skleník, opěrné zdi, rovnání terénu atd.
Než se pustím do práce, tak mám v plánu udělat základní údržbu.
Prosím o radu, kde by se ke stroji dala sehnat nějaká dokumentace. Našel jsem dodavatele na sadu filtrů, ale nějaký manuál nebo plán údržby, se mi nalézt nepodařilo.
Ocenil bych případně i manuál k velikostně a generačně podobnému stroji.

Děkuji a přeji pěkný den
Honza


Jan D.

Členem od: 13.05.2020
Příspěvků: 7

15. červenec 2021 18:58:55

Rok se s rokem sešel a bagřík konečně pracuje. Nakonec jsem celou základní údržbu vzal trochu víc z gruntu než jsem původně plánoval.
Anektoval jsem kus firemního skladu a po chvilkách jsem se pustil do díla.
Mám k dispozici slušné strojní zázemí, takže jsem mohl poškozené nebo opotřebované díly snadno vyrobit znova. Nejvíc práce bylo na kastli, které byla místy skrz (ovšem pečlivě zapláclá tmelem a přestříkaná). Hydrauliku jsem až na jednu hadici a zavaření nádrže zatím nemusel řešit. Na rameni jsem udělal pár čepů, a v budoucnu budu dodělávat rychloupínák.
Pokud by někdo stál o podrobnější info, tak dejte vědět, ať se tu nevypisuju do prázdna.
Honza


Jan D.

Členem od: 13.05.2020
Příspěvků: 7

15. červenec 2021 19:02:22


Eda S.

Členem od: 05.08.2021
Příspěvků: 7

05. srpen 2021 20:27:38

Zdar Honzo,
Předem ti musím říct že jsi odvedl pěkný kus práce...
Nicméně by mě zajímalo jestli jsi někde sehnal manuál ke tvému bagru, protože ja jsem pořídil něco dost podobného kubota kh 021 , a nemůžu na ni zaboha sehnat manuál. Je v ne příliš dobrém stavu a servisní manuál by to chtělo. Pro začátek by mi stačily čísla filtrů, co se leje za olej do motoru, hydrauliky, pojezdu a kolik a kde objednat vodní pumpu, protože ta je ko.
Dik za rady Eda.


Jan D.

Členem od: 13.05.2020
Příspěvků: 7

06. srpen 2021 09:35:23

Ahoj Edo,
díky za kladnou reakci, docela jsem se s opravou vyvztekal, a to zdaleka nemám všechno tak jak bych chtěl.
Manuál jsem bohužel nesehnal, takže jsem věci řešil prostě operativně.
Vzhledem k tomu že máš velikostně větší stroj, tak Ti značení filtrů bude asi k ničemu, ale pokud by to někdo využil, tak to sem dám.

Náplně a filtry:
Motorový olej ... M7ADSIII 15W40 ... náplň je asi 2 litry, výměna po 50 motohodinách.
Hydraulický olej ... HM 46 ... kolik je celková náplň nevím. Stávající náplň vypadala "pěkně" tak jsem jí nechal (to co se nedalo vypustit z hydraulické nádrže), a zbytek doplnil nový.

Motorový filtr ... Donaldson P502009 (ten tam teď mám) , alternativně MANN-FILTER W 811/80 (zatím jsem neměl namontovaný)
Vzduchový filtr ... Donaldson P102745 air filter
Palivový filtr č.1 (hned za palivovou nádrží) ... Donaldson P550127
Palivový filtr č.2 (těsně před motorem)... MANN WK 42/1 ... originál jsem nenašel, tenhle rozměrové pasuje

Hydraulický sací filtr ... MANN-FILTER H 1029/1 N ... originál jsem nedokázal identifikovat, tak jsem našel rozměrově podobný a upravil uložení (navíc originál asi nebude za 200Kč)
Hydraulický filtr na vratce ... ten mám zatím původní, jenom jsem ho propláchl. Rozměrově (závit a těsnění) je stejný jako motorový filtr, ale závit je jakoby víc utopený ve filtru. Pokud by někdo věděl značení původního filtru nebo náhradu tak budu rád, jinak mě v budoucnu čeká udělat redukci.

Doufám že se Ti oprava vyvede a bagřík se brzy vrátí do provozu. S mým prckem jsem se pustil to terénních úprav kolem baráku, a musím říct že je to dělník za kterým je vidět kus práce.
Mám pro starší techniku trochu slabost, provozuju na stavbě kolem baráku ještě starý Mercedes, což je technicky podobná radost jako Kubota.

Měj se, a ať se Ti daří. Honza


Eda S.

Členem od: 05.08.2021
Příspěvků: 7

07. srpen 2021 11:28:44

Můžu se tě ještě zeptat jaky typ motoru mas ve svem bagriku?
Zkousel jsem hledat manual vsude možně ale bohužel... Ani co se tyce nd tak na netu na tento bagrik nic moc neni, takze to bude po pravde beh na dlouhou trať...


Jan D.

Členem od: 13.05.2020
Příspěvků: 7

08. srpen 2021 15:50:25

Bohužel přesně nevím. Myslím že je to Z600-B.
Jak jsem psal výše, kolem motoru jsem zatím nic moc neřešil. Jenom olej a filtry. Každopádně díky za impuls, chvíli jsem hledal, abych v případě nutnosti něco řešit byl více v obraze.
Na adrese
http://www.kubotabooks.com/AutoIndex/index.php?dir=Engines/
jsou manuály. Vzhledem k tomu že máš sice větší, ale generačně podobný stroj si tam pravděpodobně taky vybereš.
Konkrétně položka 70mm stroke enginemanual.pdf

Jestli se dostaneš k nějakým dalším návodům nebo dokumentům, tak buď prosím sdílný happy

Díky, Honza.


míra š

Členem od: 16.02.2022
Příspěvků: 1

17. únor 2022 16:27:43

ahoj kolegove,
mam taky KH bagrik 041 a chci se zeptat kde hledat hydraulicky saci filtr a jakym zpusobem se meni.muze mi nekdo poradit?


Jan D.

Členem od: 13.05.2020
Příspěvků: 7

14. březen 2022 07:56:49

Ahoj,
u KH-41 to bude předpokládám podobně jako u KH-012. Na pravé straně za kastlíkem na baterku je olejová nádrž hydraulického okruhu. Přímo v ní je olejový sací filtr. U dna je trubka která jede směrem k čerpadlům a přímo na ní je nasazený. Z horní strany je na tyčce, pomocí které jde vyndat. Ta současně slouží k přitlačení filtru na trubku přes pružinu pod horním víkem.
Originální filtr jsem nesehnal, tak jsem udělal redukci a použil MANN-FILTER H 1029/1 N.
Přikládám fotku jak vypadá origo filtr. Plánuju ho teď před sezónou vyměnit, tak to kdyžtak nafotím.

Honza


Jan D.

Členem od: 13.05.2020
Příspěvků: 7

18. březen 2022 18:11:26

Tak jsem to vyfotil, kdyby se to náhodou někomu hodilo. Neoriginální filtr na redukčním držáku.
Honza


Přidat příspěvek k tématu