Téma: Komatsu PW 160

Autor

Zpráva

Michal Haták

Členem od: 08.05.2013
Příspěvků: 20

15. únor 2014 15:47:56

Musím se pochlubit,včera jsem dostal nový bagřík Komatsu,předtím jsem jezdil New Hollanda LB115B,velkej rozdíl.Samozřejmě že se v něm moc nevyznám,zatím študuji manual.Rád bych se zeptal na dvě věci.1--Bude mi na to stačit skupina Na Rypadlonakladače a druhá nejdůležitější,na co si dát u tohoto stroje POZOR.Díky všem.

Makám jak Fretka


Milan V

Členem od: 13.09.2009
Příspěvků: 115

16. únor 2014 09:15:47

Přesednout z traktorbagru na kolovej otočák (pokud v tom člověk nikdy neseděl) a jet rovnou na stavbu mezi bandu lopaťáků...tomu říkám "vodvaz", k tomu ti manuál nepomůže big-smile.
Skupina "Na Rypadlonakladače" mám takovýho tušáka neexistuje. Jestli to máš ve strojáku,tak mi dej kontakt na firmu,která ti to vystavila,chtěl bych taky big-smile big-smile big-smile
Jinak na to potřebuješ ŘP.sk C,resp.T, stroják na kolová rypadla a někde jsem slyšel,že prej i profesák (v případě,že se budeš přesouvat po veř.komunikacích),ale tím si nejsu jistej.
No a pokud něco z toho nemáš,nevadí,pan Mach ti rád vyjmenuje asi tak 748 důvodů,proč jsou všechny administrativní záležitosti úplně na hovno a ve finále je vlastně vůbec nepotřebuješ big-smile
No a to podstatný trochu neprávem až na závěr : musíš s tím umět dělat,
ale nikdo učenej z nebe nespadl,tak hodně zdaru big-smile


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

16. únor 2014 12:06:30

jj profesni prukaz musis mit, od letosniho roku snad musis mit na traktor bagr krome skupiny KOLOVA RYPADLA jeste skupinu KOLOVE NAKLADACE, ale jisty tim si na 100% nejsem, mam vic skupin tak to neresim, ale vnucovat to nikomu nebudu jestli to plati ci ne happy je to reseny tady na foru snad jinym vlaknu happy


Milan V

Členem od: 13.09.2009
Příspěvků: 115

16. únor 2014 13:13:25

Jan Křesťan- jj,máš pravdu Honzo.Si vybavuju,že mi to vlastně říkal školitel. Ale platí to jen pro nový strojáky v souvislosti s prací na traktorbagru. Pokud máš stroják vydanej po 1.lednu 2103 a děláš na traktorbagru,musíš mít obě skupiny,do té doby stačily kolový rypadla.Ale není to ve formě státní vyhlášky,spíš je to prej dohoda nějakýho profesního sdružení s ministerstvem. Ale jak píšeš,řešilo se to tu na jiným vláknu big-smile


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

16. únor 2014 13:50:52

No nevím,ale když máš kolová rýpadla,tak by to mohlo stačit.Ty nakladače na traktoru zas nejsou tak velké.Budiš od roku 2013...
Ten profesák?Nepotřebuješ ho,když stroj nepřekračuje 45km/h.Pokud by to do techničáku napsali,tak bych si ho od nich nekoupil.Pak ho nepotřebuješ,pokud není řízení tvoje hlavní činnost.Jsi strojník .Jestli tě firma přijmula i jako řidiče,ale umíš obhajit,že to vezeš na stavbu ke svému bagru,kde to budete zpracovávat tak ho taky nepotřebuješ.Je to bordel .Na kolečkách.


bager man

Členem od: 24.04.2008
Příspěvků: 170

20. březen 2014 19:54:24

Zdravim,Prave mam taky isty "maly"problemik ako Michal.Chcem sa tiez pochvalit,dostal som trochu tazsiu"vonavku"PW 2oo co s tim,ako na ten stroj??


Přidat příspěvek k tématu