Pokročilé vyhledávání


Hydraulický otočný nakladač HON 050 byl vůbec prvním československým nakladačem. Na základě požadavku Ministerstva stavebnictví ho v letech 1956 - 1958 vyvinuli ve Výzkumném ústavu stavebních a zemních strojů Brno a výroba odstartovala roku 1960 v Podpolianských strojárňach ve slovenské Detvě.


Do doby prvních skutečných rypadlonakladačů byly k dostání pouze zemědělské traktory s dodatečně navěšenými lopatovými konstrukcemi prodávanými zvlášť a s oddělenou zárukou. Problém byl v tom, že tehdejší traktory nebyly uzpůsobeny pro osazení dvou přídavných zařízení.


Vibrační technika

Odpověď: Vibrační technika


Téma: jcb 3cx

Odpovědí: 4
Poslední odpověď: 29.11.2009 17:02
Dobrý den zdravim všechny příznivce zemních stroju :Rád bych koupil traktorbagr jcb 3cx do roku 1995 .Našel by se někdo kdo by my poradil na co si dát pozor a co všechno muže být spojeno s nákupem takového použitého stroje .Předem moc děkuji za rady
Anonymní -

Téma: Výměna fotek

Odpovědí: 6
Poslední odpověď: 30.01.2006 12:21
Nazdar Bagristi!!! Má někdo zájem vyměnit si se mnou fotky v elektronické podobě stavebních strojů? Mám především fotky zemních prací a těžby v lomech (Liebherr 954, 551, Tatra, Unex, Cat, ...) Fotky zašlu mailem. Díky a mějte se
Anonymní -

Výměna fotek

Odpověď: Výměna fotek


Už se vás někdo zeptal, kdo vynalezl bagr? Pokud jste nedokázali odpovědět, nemusíte z toho mít těžkou hlavu. Odpověď na tuto prostou otázku totiž vůbec není jednoznačná.


bagrem na výlet do JČ

Odpověď: bagrem na výlet do JČ


Téma: Průkaz strojníka

Odpovědí: 3
Poslední odpověď: 10.10.2018 20:15
Vážený pane Hájku. Než začnu musím pochválit tyto stránky. Jsou super. Po přečtení posledních dotazů jsem si vzpomněl jak já jsem dělal strojnický průkaz. Jedná se hlavně o zkoušky, kdy jsem měl zkušebního komisaře pana Antonína Vaňka. Po zkoušce mi doporučil knihu o stavebních strojích, kterou sám napsal. Prosím Vás o názor na tuto knihu. Jedná se o knihu "Moderní strojní technika a technologie zemních prací" Děkuji a zdravím.
Anonymní -

Téma: Reálná životnost stroje – počet motohodi

Odpovědí: 9
Poslední odpověď: 11.03.2006 17:58
Tak mě napadá v souvislosti s pořízením staršího stroje, s jakou reálnou životností lze u zemních strojů počítat? Když to vezmu s analogií auta s dieselovým motorem tak to vydrží dejme tomu třeba 500 000 km. Když to přepočítám třeba na průměrnou rychlost 60 km/h tak to vychází 8333 motohodin. V tom případě stroj třeba s 5000 najetými motohodinami už má přes půl životnosti za sebou. Omlouvám se jestli jsou moje úvahy blbost, ale teprve se v tomhle oboru začínám orientovat tak prosím o Vaše názory při kolika motohodinách lze stoj ještě považovat ze rozumně práceschopný, aniž bych trávil víc času v dílně než v terénu a aniž by mě za chvíli na náhradních dílech nestál víc než nová mašina.
Anonymní -