Nová kniha o stavebních strojích na českých stavbách

V těchto dnech vychází pokračování úspěšné knihy Historie výroby a vývoje stavebních strojů v českých zemích z pera Radoslava Kolomého. Nový díl pojednává o dozerech a skrejprech.

Obálka knihy

Obálka knihy

 

Kniha Vývoj traktorových strojů je druhá v řadě Historie výroby a vývoje stavebních strojů v českých zemích v edici Práce z dějin techniky a přírodních věd. Přináší souhrnný pohled na vývoj pásových traktorů, skrejprů, grejdrů a především dozerů od jejich počátků do přelomu tisíciletí. Je zaměřena zejména na stroje provozované na území dnešní České republiky, ať už z dovozu nebo ojedinělé domácí produkce. Proto se autor v textu blíže nezabýval takovými výrobci, jako jsou John Deere, Case, Fiat, Vender a dalšími, jejichž produkty se ve sledovaném období na naše území nedovážely vůbec, nebo jen sporadicky.

Nejrozšířenějšími u nás byly stroje sovětské produkce a výrobky americké značky Caterpillar. Stavebnictví 20. století, zvláště pak bouřlivý rozvoj výstavby po druhé světové válce, si nelze představit bez těžké techniky. Jak ukazuje řada snímků v předkládané publikaci, tyto stroje umožňovaly rychlou výstavbu dopravní infrastruktury a nových sídlišť. Čtenář může prostřednictvím fotografií zavítat na stavbu pražského metra, dálnic, důležitých železničních uzlů či bytových domů.

Knihu vydává Národní technické muzeum a zájemci ji mohou objednávat v jeho e-shopu na adrese:

http://www.ntm.cz/muzeum/publikace-k-prodeji

nebo e-mailem

prodejna@ntm.cz  

za 290 Kč.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.