reklama
reklama

JCB vyrobilo prvních 50 elektrických minirypadel

JCB přepisuje historii sériovou výrobou prvního plně elektrického minirypadla.

První elektrická minirypadla od JCB vůbec, modely 19C-1E, nyní sjíždí z montážní linky v továrně JCB Compact Products v anglickém městečku Cheadle pro zákazníky napříč Evropou i jižní Amerikou.

Rypadlo je 5x tišší než jeho dieselová verze a může být plně nabitédo 2 hodin. Model je vhodný zejména pro firmy pracující uvnitř budov, ve městech a na jiných emisně a hlukově citlivých územích. Plně nabitý model 19C-1E zvládne pracovat na jedno nabití celou směnu.

Minirypadlo 19C-1E zákazníkům poskytuje nízkonákladový provoz. Výzkum ukázal, že náklady na nabíjení jsou o polovinu nižší než provoz stejného naftového stroje. Servisní náklady se předpokládají až o 70 % nižší v porovnání s dieselovým modelem.

Hlavní manažer pro inovace JCB, Tim Burnhope, říká: „V městských oblastech a tam, kde je to pro životní prostředí nutné, je kladen důraz na minimální emise. To samé platí i uvnitř budov. Těší mě, že se tento model díky kladnému ohlasu od zákazníků dostal do sériové výroby.

Robert Winter, manažer pro kompaktní stroje JCB, říká: „Tohle je historický moment jak pro celé JCB, tak i pro kompaktní stroje JCB. Jsme rádi, že jsme začali sériově vyrábět první plně elektrické minirypadlo. Stroj má před sebou velmi slibnou budoucnost.

Model 19C-1E používá technologii baterií osvědčenou v silničních vozidlech a neprodukuje žádné emise ani hluk. Přitom podává stejný výkon jako konvenční dieselové 1,9tunové minirypadlo. Jeho standardem je také z výroby nainstalovaný systém JCB LiveLink.

Toto minirypadlo se perfektně hodí pro práci uvnitř budov, ve sklepeních, tunelech, továrnách, ale i ve venkovním prostředí s potřebou minimálních emisí. Vykope základy a může provádět i údržbové práce.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    Kladiva a pásy Renomag
    reklama