Zeppelin CZ ve spolupráci s Construction SITECH CZ uspořádal CAT ROADSHOW 2024

Novinky ze světa stavební i lomové techniky Cat se už tradičně představily v pískovnách v Ledčicích a v Hrušovanech na akci Cat Roadshow 2024. 

Oběma zastávkám předcházel odborný seminář Technology Days 2024 zaměřený na moderní 2D a 3D technologie.

Na přelom jara a léta mají všichni, kdo se zajímají o stavební a těžební techniku, už hezkou řádku let v kalendáři rezervované místo pro Cat Roadshow, tradiční akci pod širým nebem. Ani rok 2024 nebyl v tomto ohledu výjimkou. V pískovnách ve středočeských Ledčicích a moravských Hrušovanech proběhly ve dnech 7. června, resp. 14. června opět dvě zastávky Cat Roadshow 2024.

K vidění tu byly novinky z nabídky strojů Cat od Zeppelin CZ včetně moderními technologiemi nabitého pásového rýpadla Cat 323, vybaveného hlavou Tiltrotátor TRS18, nebo dvojice strojů s přípravou autonomního řízení. Dozer Cat D5 i válec Cat CS76B tak vyžadoval od obsluhy jen velmi málo, stroje si samy řídí směr dle připraveného digitálního modelu terénu, a tím zvyšují přesnost a efektivitu práce.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet i řadu dalších zajímavých strojů. Mezi minirýpadly se představila sada nástrojů Ease of Use, která do této kategorie přináší některé prvky výbavy dosud známé jen z velkých strojů. Půjčovna strojů Zeppelin CZ se mohla pochlubit unikátním pásovým damprem Morooka MST-4000VDR schopným pracovat v extrémních podmínkách. K vidění tu byla i servisní vozidla Zeppelin CZ, která pomáhají udržovat v kondici na 6 000 strojů Cat v České republice.

Svůj stánek měla na akci i společnost Construction SITECH CZ. Tady si návštěvníci mohli vyzkoušet moderní technologie propojené stavby v praxi. Nejen že se propojená stavba stává ve stavebnictví již standardem, ale postupným vývojem je i samotná obsluha všech technologických nástrojů jednodušší a intuitivnější. Sledovat, jak se z digitálního modelu postupně rodí skutečný upravený terén, je nejen velmi efektní, ale také nesmírně efektivní.

Ostatně technologie začínají hrát v našem odvětví zásadní roli. Ne náhodou předcházela oběma zastávkám Cat Roadshow 2024 i série odborných seminářů Technology Days 2024. Pozvaní hosté se tu seznámili s nejnovějšími produkty v oblasti technologií – ať už integrovaných přímo ve strojích Cat či dodávaných firmou Construction SITECH CZ. První den semináře byl vždy věnován teoretické přípravě, druhý den si hosté mohli získané znalosti vyzkoušet i v praxi.

V rámci Cat Roadshow 2024 proběhlo tradičně i republikové kolo soutěže strojníků Klubu posádek Cat. Ani zde se už soutěžící nemohli spolehnout jen na svou zručnost, ale museli prokázat, že umí pracovat s technologickými nástroji, které jim moderní technika Cat nabízí.

Letošní Cat Roadshow 2024 opět ukázala, jaké trendy můžeme ve světě stavební techniky očekávat, jak výrazný skok za poslední roky učinily moderní technologie a že značka Caterpillar zůstává v tomto ohledu i nadále na špici ve svém oboru.

O společnosti Zeppelin CZ s.r.o.

Společnost Zeppelin CZ s.r.o. je výhradním prodejcem stavebních strojů, energetických systémů a důlních strojů a zařízení výrobce Caterpillar v České republice s ročním obratem čtyři miliardy korun. Kromě prodejních a servisních služeb se společnost zabývá také půjčováním strojů a zařízení – Půjčovna strojů Zeppelin CZ má pobočky na patnácti místech České republiky. Ve spolupráci se společností Caterpillar Financial Services ČR, s.r.o., zajišťuje Zeppelin CZ zákazníkům komplexní finanční servis, spojený s nákupem strojů a služeb.

Více informací na www.zeppelin.cz

O společnosti Construction SITECH CZ s.r.o.

Společnost Construction SITECH CZ s.r.o. je výhradním prodejním a servisním partnerem společnosti Trimble v České republice a na Slovensku v oblasti řízení strojů, geodetických prací a řešení pro správu stavenišť.

Naše společnost v současné době působí na 3 místech v rámci České republiky i Slovenska. Podporujeme nespočet řídicích systémů strojů a stavebních měřicích systémů v celé České republice i na Slovensku. Díky tomu je SITECH CZ zdaleka nejsilnější prodejní organizací v oblasti řízení strojů a geodetických přístrojů v České republice a na Slovensku.

O koncernu Zeppelin

Koncern Zeppelin nabízí řešení v oboru stavebnictví, pohonných a energetických systémů, inženýrské činnosti a výstavby průmyslových závodů. Poskytuje zákazníkům odborné znalosti a zkušenosti v mnoha oblastech počínaje distribucí a servisem stavebních, těžebních, lesnických a zemědělských strojů přes půjčování a projektová řešení v oboru stavebnictví a v tomto odvětví jako celku až po inženýrskou a projekční činnost při výstavbě průmyslových celků.  Svou nabídku zkvalitňuje prostřednictvím digitálních nástrojů ve všech oblastech.

Zeppelin působí celosvětově ve více než 26 zemích a regionech. Ve finančním roce 2023 měl koncern více než 10 000 zaměstnanců a jeho tržby dosáhly výše 3,9 mld. EUR. Aktivity koncernu jsou rozděleny do pěti strategických obchodních jednotek (Stavební stroje Německo/Rakousko, Stavební stroje International, Půjčovna, Energetické systémy a Výstavba průmyslových závodů) a v rámci útvaru IT služeb koncernu Zeppelin. Holdingovou společností koncernu je Zeppelin GmbH se sídlem ve Friedrichshafenu a s ústředím v Garchingu u Mnichova. Vlastníkem koncernu Zeppelin je nadace, jejíž kořeny sahají až ke vzniku Zeppelin-Stiftung, nadace, kterou v roce 1908 založil hrabě Ferdinand von Zeppelin.

Více informací najdete na webových stránkách zeppelin.com.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.