reklama
reklama

Wacker Neuson Universe 2018: strojírenská technika bez emisí a digitální světy

Od 16. do 21. června 2018 prezentovala společnost Wacker Neuson, co vše už je dnes v oblasti strojírenské techniky možné a co bude možné v budoucnosti.

Po dobu jednoho týdne se v rakouském výrobním závodu ve městě Hörsching blízko Lince setkávali zákazníci, obchodníci a experti z celého EMEA regionu, aby si na vlastní oči prohlédli stroje s nulovými emisemi, aby si vyzkoušeli výrobky a digitální řešení a vyměnili si nápady.

Výrobní závod ve městě Hörsching vyvíjí a vyrábí rýpadla a dumpery Wacker Neuson. Od nové výstavby výrobního závodu v roce 2012 patří k nejmodernějším závodům na světě v oblasti strojírenské techniky. Každý rok se zde vyrobí asi 17 000 strojů.

Hosté společnosti Wacker Neuson Unvierse měli při prohlídce výroby možnost nahlédnout do zákulisí závodu, shlédnout velkou výstavu strojů s kompletní výrobkovou paletou Wacker Neuson a všechny produkty si rovněž vyzkoušet.

„Velmi nás těší, že nás navštívilo tak velké množství hostů z celého EMEA regionu proto, aby si Wacker Neuson Universum prožili na vlastní kůži - od výroby, přes nejnovější stroje s nulovými emisemi až po možnosti servisu a virtuální reality. Blízkost k našim zákazníkům, obchodníkům a partnerům je součástí naší podnikové DNA a toto setkání jen potvrzuje, jak důležitá pro nás taková výměna je“, shrnuje Alexander Greschner, obchodní ředitel Wacker Neuson SE.

Stavební stroje bez emisí: budoucnost je nyní

Společnost Wacker Neuson je už dnes daleko v předstihu před zákonnými předpisy pro snižování výfukových emisí a kromě konvenčních stavebních strojů s emisemi nižšími než u osobních automobilů nabízí v současné době linii strojů zero emission, které je možné na městských staveništích provozovat tiše a bez emisí.

„Následná expanze řady Wacker Neuson zero emission je pro nás při pohledu do budoucna logickým důsledkem. Právní předpisy se i pro stavební stroje už léta vyvíjejí ve směru snižování emisí. Jsme ještě o krok napřed a v každé hlavní produktové skupině budeme nabízet alespoň jeden produkt s nulovými emisemi“, vysvětluje Martin Lehner, generální ředitel Wacker Neuson Group. „Předpokladem pro uvedení na trh je pro nás to, aby byl stroj po dobu své životnosti rentabilní a aby bylo možné jej provozovat ekonomicky. K tomu patří i to, aby baterie vydržela po celý běžný pracovní den.“

Plně elektrické Zero Tail minirýpadlo EZ17e se setkalo s velkým ohlasem a nadšením. 1,7tunové elektrické rýpadlo se obzvláště hodí do prostředí, kde je třeba se vyvarovat zplodin a hluku, například ve vnitřních městech, při pracích v budovách a tunelech nebo v blízkosti škol a nemocnic.

Nejnovějším členem rodiny zero emission je elektrický kolový dumper DW15e s pohonem všech kol a užitečnou nosností 1,5 tuny. Hodí se především pro přepravu materiálu všude tam, kde by se měla práce provádět bez emisí a co možná nejtišeji. DW15e je vybaven vždy jedním elektromotorem pro pohon pojezdu a pracovní hydrauliku, čímž se podle potřeb a nezávisle snižuje výkon a současně se tak minimalizuje spotřeba energie. Při brzdění stroje nebo sjíždění kopce se energie odevzdává zpět do akumulátoru. Tato energie se potom nepřevádí na teplo (což je jinak obvyklé), ale využívá se k dobíjení akumulátoru. Bezúdržbovou baterii dodáváme s integrovanou nabíječkou, kterou můžete zapojit do běžné domovní zásuvky. Typ EZ17e i typ DW15e bude k dostání od roku 2019.

Digitalizace

Digitalizace se ve společnosti Wacker Neuson už dávno zabydlela, například při vývoji produktů, výrobě nebo ve formě chytrých řešení pro zákazníka. O tom se mohli návštěvníci kolem Universe sami přesvědčit při prezentaci. Nové řešení telematiky s vlastní aplikací pro optimální servis bylo přijato stejně dobře jako digitální nabídka v oblasti údržby a oprav. Simulovaný servisní zásah působivě demonstroval, jak při opravě experti na dálku navigují servisního technika u stroje. Další stanoviště umožnilo zákazníkům sledovat výrobek ve velmi časném vývojovém stadiu prostřednictvím simulátorů virtuální reality. Rovněž si mohli vyzkoušet obsluhu a poskytnout tak důležitou zpětnou vazbu. 360° video završilo digitální zážitek a umožnilo návštěvníkům virtuálně nahlédnout do světa nulových emisí Wacker Neuson a žasnout nad tím, jak je možné tiše a bez výfukových emisí provozovat staveniště v takových citlivých oblastech, jakou je například ZOO.

Vyzkoušet si novinky jako první

Kromě hlavních vrcholů zero emission a digitálních světů společnost Wacker Neuson poprvé prezentovala nový 9tunový kolový nakladač WL95. Největší kolový nakladač celého sortimentu umožňuje překládku zvlášť těžkého materiálu, což ocení především velké stavební společnosti a recyklační firmy. S nově vyvinutou převodovkou ecospeedPRO, plynulou hydrostatickou převodovkou, dokáže WL95 jet bez řazení až 40 km/h a přitom dosahuje vyšší tažné síly než srovnatelné modely. WL95 je dostupný od října.

Navíc bylo možné poprvé otestovat nové dual view kolové dumpery společnosti Wacker Neuson, které budou k dispozici v šesti až deseti tunové třídě. Dual view je inovativní koncepce s otočným sedadlem, která novým způsobem definuje bezpečnost na stavbách. Ovládací a sedadlová konzole se otáčí o 180 stupňů, díky čemuž má obsluha vždy skvělý výhled na směr jízdy - při transportu, nakládce i vykládce. Kolové dumpery od firmy Wacker Neuson mohou vykonávat všechny klasické přepravní práce, přinášejí však ještě další přednosti. Díky kyvnému kloubu jsou výrazně ovladatelnější a v terénu obratnější než nákladní automobily. I při plném zatížení si vždy zachovají kontakt s podkladem a velmi dobrou trakci, a to především na nerovném terénu.

„Jsme velmi spokojeni s kvalitou návštěvníků i pozitivní zpětnou vazbou, kterou jsme od nich dostali. Akce Wacker Neuson Universe se již stala u obchodníků a zákazníků skutečnou tradicí a umožňuje nám trávit mnoho času s důležitými partnery“, shrnuje Alexander Greschner.

Další informace na www.wackerneuson.com

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama