reklama
reklama

Wacker Neuson otevírá v Pinghu svůj čínský výrobní závod

Na konci listopadu se uskutečnilo oficiální otevření nového výrobního závodu a vývojového centra Wacker Neuson v čínském Pinghu nedaleko Šanghaje.

Otevíracího ceremoniálu s doprovodným programem se zúčastnilo okolo 500 hostů, mezi nimiž nechyběli zástupci vlády, dodavatelé, prodejci ani zákazníci z celého světa.

Čína je pro skupinu Wacker Neuson klíčovým trhem, který nabízí potenciál především pro minirypadla a stavební techniku. Rozhodnutí postavit výrobní závod a vývojové cetrum v Číně je vyjádřením dlouholetého závazku k zákazníkům a partnerům skupiny Wacker Neuson v Číně a umožňuje čínským zákazníkům zasahovat do vývoje kompaktního stavebního vybavení.

Většina hostů slavnostního otevření ocenila přítomnost společnosti Wacker Neuson v regionu, včetně Hailong Qi, tajemníka městského výboru v Pinghu komunistické strany Číny, který byl hlavním podporovatelem a poradcem projektu. Rovněž Su Zimeng, generální tajemník Čínské asociace stavebních strojů (CCMA), vyjádřil projektu svou podporu. „Je pro nás velkou ctí vidět tolik hostů na oficiálním otevření našeho nového závodu v Pinghu. Jsme hrdí na výsledky a skutečnost, že jsme nyní ještě blíže našim čínským zákazníkům. Naše přítomnost nám dovolí vyjít vstříc jejich potřebám efektivněji a nabídne servis šitý na míru tohoto regionu,“ řekl David Wei, jednatel společnosti Wacker Neuson v Číně.

Wacker Neuson prodává stavební techniku v Číně už 20 let a vytvořil zde silnou prodejní a servisní síť. „V Číně jsme identifikovali velký růstový potenciál. Rostoucí poptávka zlepšila infrastrukturu, rozvoj a modernizaci naší silniční a železniční sítě. Zvýšení efektivnosti vybavení, které je šetrnější k životnímu prostředí, je důkazem, že jsme udělali správné rozhodnutí. Otevření závodu v Pinghu je pro Wacker Neuson důležitým krokem a dobře načasovaným tahem,“ vysvětluje Martin Lehner, výkonný ředitel skupiny Wacker Neuson.

Výroba v Pinghu letos začala minirypadly o hmotnosti 1,7 tun, za kterými budou během roku následovat další modely, včetně stavební techniky a větších rypadel. Skupina Wacker Neuson všechny své produkty vyrobené v Pinghu prodává přes svou síť prodejců, která se bude dále rozšiřovat. Navíc skupina Wacker Neuson uzavřela partnerství s John Deere a pod značkou Deere v Pinghu vyrábí minirypadla a kompatní rypadla ve škále 1,7 až 7,5 tun. Stroje budou k dispozici zákazníkům v Číně, Austrálii a vybraných zemích jihovýchodní Asie prostřednictvím prodejců John Deere.

Strategická poloha závodu mezi Šanghají a Hangzhou spolu s dobrou infrastrukturou jsou klíčovými přínosy nové sítě. Na pozemcích o rozloze 135 000 m², s asi 30 000 m² zastavěné plochy, se nachází výrobní závod, výzkumné a vývojové týmy, oddělení řízení jakosti, logistiky, prodeje a služeb, stejně jako školicí středisko a administrativa.

O skupině Wacker Neuson

Skupina Wacker Neuson je mezinárodní rodinou společností a předních výrobců stavebních a kompaktních zařízení s více než 50 pobočkami a 140 prodejními a servisními centry. Skupina svým zákazníkům nabízí široké portfolio produktů, velkou škálu služeb a servis s náhradními díly. Do skupiny Wacker Neuson patří značky Wacker Neuson, Kramer a Wiedemann. Wacker Neuson je partnerem zákazníků v oblasti stavebnictví, zahradnictví, terénních úprav a zemědělství, ale i obcí a podniků v odvětvích jako jsou recyklace, energetika a železniční doprava. V roce 2017 měla skupina Wacker Neuson zisk 1,53 miliard euro a zaměstnávala 5 500 pracovníků po celém světě.

    Kladiva a pásy Renomag
    reklama