Top stavební společnost roku 2020 vyhrála firma Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.

Každoročně probíhá vyhodnocování a výběr vítězů v rámci soutěže Top stavební společnost roku, a ani letos tomu nebylo jinak. Letošním vítězem této soutěže se stala společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. Soutěž zpracovává analytická společnost CEEC Research s.r.o.

Chladek-Tint-pce-oceneni

O soutěži

Do soutěže jsou každoročně nominovány všechny stavební společnosti, které realizují veřejné zakázky. Aby byla zachována objektivita, do užšího výběru poté postupuje 25 společností, které v roce 2020 realizovali nejvíce veřejných zakázek, co se do jejich počtu týče. Veřejní investoři následně posuzují své stavební dodavatele z hlediska kvality stavby, rychlosti realizace a také ceny realizace.

Nominované stavební společnosti jsou hodnoceny známkou 1–5 jako ve škole, kdy 1 je nejlepší ohodnocení a 5 je nejhorší ohodnocení. Výsledná známka tvoří průměr všech obdržených známek a určuje pořadí firmy v soutěži. Letošní ročník byl vyhodnocován v průběhu dubna. Tabulka níže zobrazuje stavební společnosti, které se umístili na prvních deseti místech a známky, které obdržely.

Pořadí  Společnost Známka
1  Chládek a Tintěra, Pardubice a.s. 1,64
2  STRABAG a. s. 1,69
3  COLAS CZ a.s. 1,79
4  SWIETELSKY stavební s.r.o. 1,80
5  M - SILNICE a.s. 1,86
6  FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s. 1,91
7  EUROVIA CS, a.s. 1,92
8  Skanska a.s. 1,92
9  SaM silnice a mosty a.s. 1,96
10  SMP CZ, a.s. 2,04

Z prohlášení zástupců vítězných firem

Z vítězství v anketě Top stavební firma roku 2020 máme obrovskou radost. Loňský rok byl pro naši společnost CH&T Pardubice jedním z nejlepších v dosavadní historii, a proto ocenění, kterého si velice vážíme a přijímáme ho s náležitým respektem ke všem stavebním firmám, vnímáme jako další významné potvrzení kvalitní práce i stále silnějšího postavení na českém stavebním trhu. Jsme velice rádi, že je naše společnost hodnocena u veřejných zadavatelů takto pozitivně, což je nejen příjemné zjištění, ale je to pro nás hlavně velký závazek ve vzájemné spolupráci do budoucna. Úspěch a výsledky se ve stavařině nikdy nerodí samy, za vším stojí lidé, jejich každodenní práce, nasazení, obětavost. Velké poděkování tudíž patří všem pracovníkům naší společnosti, to oni tvoří značku CH&T Pardubice, ocenění je především jejich zásluha,“  komentuje své vítězství Martin Kvirenc, předseda představenstva společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.

Na druhém místě se umístila společnost STRABAG a.s., která v několika předchozích ročnících obsazovala místo první. „Každé ocenění naší práce ze strany zákazníka je pro nás cenné. Umístění v anketě TOP stavební společnost si vážíme především proto, že jsme v celé historii ankety zatím nikdy neopustili stupně vítězů. A tato dlouhodobost má pro nás skutečnou váhu. Děkuji všem svým kolegům za to, že svou prací přispívají k budování naší značky kvality, a děkuji také našim zákazníkům z řad veřejných investorů za jejich důvěru. Myslím, že klíčem k našemu úspěchu a spokojenosti zákazníka je naše schopnost aktivně nabízet nové přístupy a kombinovat je s tradičním stavařským řemeslem. V systému českých veřejných zakázek pro vlastní řešení zatím nemáme mnoho prostoru, ale první vlaštovky např. v podobě projektů Design & Build se objevují. Vítám také to, že se i na straně veřejných investorů objevuje zájem využít možnosti, které nabízí digitalizace. Digitální metody nám umožňují pracovat přesněji, lépe odhalit případné nedostatky nebo kolize v projektové dokumentaci a zajišťují také transparentnost a možnost online kontroly v rámci procesu výstavby. Je to obrovská příležitost pro celé české stavebnictví, kterou stačí pouze uchopit. My v tom děláme maximum a věřím, že i díky tomuto úsilí získáváme v očích veřejných zadavatelů kredit,“ komentoval vítězství Ondřej Novák, předseda představenstva společnosti STRABAG a.s.

Na třetím stupni vítězů se umístila společnost COLAS CZ a.s., za níž cenu přebíral Tomáš Krones, generální ředitel společnosti. „Dodržet, co jsme slíbili, a udělat naši práci kvalitně, bezpečně a včas je naší prioritou. Byť to v dnešní době možná není úplně běžné, chceme naše stavby odevzdávat spokojeným zákazníkům a s pocitem dobře odvedeného díla. Ocenění si proto velmi vážíme a je pro celý Colas motivací k další práci,“ prohlásil Tomáš Krones.

Děkujeme za hodnocení všem zástupcům veřejné správy a těšíme se na výsledky dalšího ročníku.

Více informací naleznete na webu www.ceec.eu.

O společnosti CEEC Research

Společnost CEEC Research je přední analytickou a výzkumnou společností zaměřující se na vývoj vybraných sektorů ekonomiky v zemích střední a východní Evropy. Její studie jsou využívány v současné době více než 17 000 společnostmi. Společnost CEEC Research vznikla v roce 2005 jako analytická organizace specializující se na zpracování výzkumů a analýz stavebního sektoru, následně se analytické zaměření rozšířilo i na další vybrané sektory ekonomiky, včetně stavebnictví.

CEEC Research navíc k pravidelným a bezplatným analýzám také organizuje vysoce specializované odborné konference, kterých se účastní generální ředitelé nejvýznamnějších společností, prezidenti klíčových svazů, cechů a komor a rovněž ministři a nejvyšší představitelé státu z vybraných zemí.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.