reklama
reklama

Systém Bobcat A-SAC získal ocenění Samoter 2020

Systém A-SAC je novinkou, která umožňuje variabilní ovládání přídavných hydraulických okruhů u minirypadel a zajistí tak obsluze efektivnější a pohodlnější práci. Bobcat za něj získal ocenění od poroty mezinárodního veletrhu Samoter.

Systém variabilního ovládání přídavných hydraulických okruhů A-SAC (Advanced – Selectable Auxiliary Control), vyvinutý pro minirypadla Bobcat řady R v rozsahu 2–4 tuny, získal ocenění za technické inovace od poroty Samoter Innovation Awards 2020. Vyhlášení ocenění za inovace je součástí aktivit doprovázejících veletrh Samoter 2020, který se bude konat 20. až 25. března 2020 v italské Veroně. Systém A-SAC bude představen ve vnitřním stánku společnosti Bobcat i ve venkovním předváděcím prostoru veletrhu. Jedná se o jednu z novinek, kterou na letošním mezinárodním veletrhu Samoter společnost Bobcat představí.

Přizpůsobení variabilního ovládání přídavných hydraulických okruhů

Bobcat představil svůj originální systém SAC (Selectable Auxiliary Control) společně s uvedením minirypadel řady R v roce 2018. Systém SAC představuje jedinečné řešení vyvinuté společností Bobcat, které obsluze umožňuje přizpůsobit variabilní ovládání přídavných hydraulických okruhů u rypadel v závislosti na nastavených preferencích pro použití hydraulických příslušenství.

Jak je znázorněno na obrázcích, systém SAC se ovládá pomocí tlačítek, která jsou umístěna příhodně v horní části každého z joysticků rypadla. Společně s použitím přepínače systému SAC na ovládacím panelu může obsluha zvolit některou ze sedmi přednastavených kombinací variabilního ovládání, přičemž může ruce nadále ponechat na joysticku a nepřerušovat svoji práci. To vede k vyšší produktivitě a šetří čas a peníze, které by jinak bylo nutné vynaložit na zvykání si na nové pracovní režimy nebo na přizpůsobení stroje.

A-SAC – pokročilý systém nastavitelného pomocného ovládání

Vyvinuli jsme systém A-SAC s cílem dále vylepšit původní funkce systému SAC a umožnit obsluze úpravy rychlosti u jednotlivých funkcí. Díky systému A-SAC může obsluha snadno upravit nastavení až pro sedm různých příslušenství či aplikací. Tím se zvyšuje výkon i přesnost při použití speciálních příslušenství,“ vysvětluje tuto jedinečnou funkci Robert Husar, manažer produktové řady minirypadel Bobcat.

Systém A-SAC bude k dispozici jako volitelný doplněk pro současná a budoucí rypadla Bobcat řady R, lze jím však dodatečně vybavit rovněž všechna rypadla Bobcat řady R o hmotnosti 2–4 tuny.

Příklad použití systému A-SAC

Pro třídicí operace s drapákem může obsluha zvolit například kombinaci funkcí náklonu (AUX4) a otáčení (AUX2) na levém joysticku, zatímco funkce otevírání a zavírání (AUX1) zůstane nezávislá na pravém joysticku. Pomocí systému A-SAC může obsluha upravit rychlost každé z těchto funkcí samostatně tak, aby odpovídala prováděným úkonům nebo vyhovovala úrovni dovednosti. Při přechodu na jinou práci se stejným příslušenstvím může obsluha snadno přepnout na jiné nastavení, které je předdefinováno v systému A-SAC.

Minirypadla Bobcat řady R v rozsahu 2–4 tuny zahrnují pět modelů kompaktních strojů – E26, E27z, E27, E34 a E35z – nabízejících nejlepší kombinaci vynikající viditelnosti, vysoké rypné síly, dokonalé stability a plynulého ovládání pracovních funkcí doplněnou o nízkou hmotnost pro snadnou přepravu.

Nová rypadla představují řadu nejmodernějších funkcí a nabízejí zvýšenou úroveň kvality a robustnosti. Tyto stroje jsou vybaveny nově vyvinutými flexibilními platformami, které umožňují různé konfigurace modelů a specifikací vyhovující široké řadě aplikací a potřeb zákazníků. Kromě nové úrovně technologií a produktivity se vývojový tým nových strojů také postaral o zajištění znatelně lepšího pohodlí pro obsluhu.

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na webu www.bobcat.com nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost Bobcat CZ na www.bobcat.cz.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama