Nová generace podkopů pro nakladače Bobcat

Bobcat uvádí na trh novou generaci podkopů pro své smykem řízené kolové a pásové nakladače, které tak lze přeměnit na výkonná rypadla.

Podkopy nové generace jsou ideální pro použití ve stavebnictví, budování inženýrských sítí, práci na silnicích a v dalších oborech. Novinka je k dispozici ve čtyřech konfiguracích s nabídkou různých možností hloubky kopání, dosahu a upínacích systémů: modely Versatile (V) - B32V a B35V a modely Standard (S) - B32S a B35S.

Největší model řady nabízí hloubku výkopu 3,3 m s maximálním dosahem 4 m. Na rozdíl od modelů „Standard“ lze verze „Versatile“ opatřit dalším hydraulickým příslušenstvím (kupříkladu půdními vrtáky či bouracími kladivy).

Více všestrannosti, stability a pohodlí

Kompaktní nakladače Bobcat jsou vybaveny rychloupínacím systémem Bob-Tach a vynikají všestranností a efektivitou. Umožňují rychlou a bezpečnou montáž více než 100 různých druhů příslušenství Bobcat.

Daniele Paciotti, produktový manažer pro příslušenství Doosan Bobcat EMEA, říká: „Poptávka po podkopech se zvyšuje a verzemi Versatile navíc rozšiřujeme všestrannost nové generace těchto produktů. Jsou vybaveny obousměrnými konektory, díky kterým lze s podkopem používat více přídavných zařízení Bobcat včetně půdních vrtáků, bouracích kladiv či naklápěcích lžic. Předchozí verze umožňovaly pouze připojení nehydraulických přídavných zařízení, jako jsou například lžíce. Abychom zvýšili bezpečnost a optimalizovali životnost příslušenství, veškerá hydraulika je nyní vedena vnitřkem výložníku.

Strojníci tak mohou přeměnit své nakladače na rypadla pro kopání děr, příkopů a základů. Díky všestrannosti nové verze „V“ lze také připojit další přídavná zařízení určená pro demolice, terénní úpravy, zahradní práce či další obory. Nová generace podkopů je kompatibilní se sedmi různými řadami příslušenství Bobcat, které zahrnují více než 30 různých přídavných zařízení:

  • půdní vrtáky,
  • bourací kladiva,
  • úzké lžíce,
  • srovnávací lžíce,
  • rýpací lžíce,
  • lžíce s čelistmi,
  • naklápěcí lžíce.

Verze „V“ jsou rovněž standardně vybaveny mechanickým upínacím systémem Klac™, který zajišťuje rychlejší výměnu příslušenství a přispívá k ještě vyšší produktivitě. Verze „S“ jsou vybaveny speciálním systémem upevnění pomocí čepu.

Nové podkopy jsou zhruba o 100 kg lehčí než předchozí generace, což zvyšuje stabilitu i bezpečnost. Rovněž umožňují přímou viditelnost ze sedadla obsluhy - kopání je tak jednodušší a přesnější.

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na www.bobcat.com, nebo přímo na www.bobcat.cz, webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.