Lomy Mořina dostanou nové dampry Komatsu

Společnost KUHN BOHEMIA, výhradní distributor stavebních strojů Komatsu do ČR, předá v pondělí 13. března 2023 nové tři pevné dampry HD405-8 společnosti Lomy Mořina.

Podle ředitele společnosti KUHN BOHEMIA Daniela Syse jsou stroje vybavené ve standardní konfiguraci, pouze se zvýšením bočnic korby. „Nové dampry budou pracovat v lomu Čeřínka při svozu odstřeleného materiálu do primárního drtiče,“ uvedl Daniel Sys.

Společnost Lomy Mořina je dlouholetým zákazníkem KUHN BOHEMIA, tyto pevné dampry společnost obměňuje již podruhé v 8-letém cyklu. 

Pevné dampry Komatsu HD405-8 patří mezi vlajkové stroje japonského výrobce stavebních strojů Komatsu. Jedná se o stroje s kapacitou 40 tun a vybavené nejmodernějším technologickým požadavkům a splňují náročné emisní normy Stage V.

INFO:
Společnost KUHN - BOHEMIA a.s. je výhradním prodejcem stavebních strojů značky Komatsu, silniční techniky Ammann, příslušenství značky FRD a nivelačních systémů Topcon v České republice. Spolu se společností KUHN - MT s.r.o., která je výhradním distributorem automobilových jeřábů značky PALFINGER je součástí rakouské skupiny KUHN HOLDING, která nabízí zákazníkům spolehlivé partnerství ve stavebnictví, dopravě, ve skladových a logistických oborech a působí v řadě zemích jako jsou Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Bosna, Slovinsko, Polsko, Švýcarsko, Německo, Rakousko a nově i Rumunsko. Před několika lety skupina KUHN učinila důležité strategické rozhodnutí a expandovala také v oblasti obráběcích strojů. Převzala společnost Emco Group, předního výrobce v tomto odvětví.
Skupina KUHN je aktivní ve 15 zemích a v současné době má 1650 zaměstnanců, kteří generují obrat ve výši 650 miliónů EUR. Společnosti KUHN – BOHEMIA a KUHN - MT zaměstnávají v ČR dohromady 160 lidí, jejich celkový obrat dosahuje více než 2 miliardy Kč.
www.kuhnbohemia.cz  www.komatsu.cz

Společnost LOMY MOŘINA, spol. s.r.o. je předním dodavatelem vysokoprocentního vápence pro odsíření hnědouhelných elektráren společnosti ČEZ. Z celkového množství vytěženého kamene se více než 90% využívá k této činnosti. Díky dodávkám suroviny dochází k významnému zlepšování ovzduší v severních Čechách – v okolí Teplicka a Kadaňska. V současné době je objem výroby kameniva v celé společnosti cca 1,2 mil. tun ročně, z toho 0,7 mil tun vápenců chemických a 0,5 mil tun vápenců, klasifikovaných jako stavební kamenivo. Těžbu zajišťují tři výrobní provozy – Mořina, Holý Vrch a Tetín.
www.lomy-morina.cz

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.