reklama
reklama

KUHN-BOHEMIA má novou pobočku v Mostě

Nová pobočka společnosti KUHN - BOHEMIA v Mostě je již v provozu.

Výhradní distributor stavebních strojů Komatsu otevírá pro své zákazníky na českém trhu moderní areál v průmyslové zóně Lajsník, kterou vybudovalo město Most s cílem rozvíjet průmysl a vytvářet nová pracovní místa.

Od počátku jedeme na plno, první zákazníky jsme přivítali na začátku listopadu,“ říká ředitel společnosti KUHN - BOHEMIA Daniel Sys. Zvláštností oproti ostatním pobočkám je podle jeho slov velikost dílenské haly, která je vybudována větší, než je obvyklé, a to z důvodů potřeb servisu velkých strojů nasazených v okolních hnědouhelných dolech.

Stroje Komatsu jsou velmi oblíbené v uhelných společnostech Mostecka a Sokolovska a v době avizovaného útlumu těžby uhlí v dalších letech poroste potřeba zákazníků na celkové opravy a repase jejich stávajících strojů. Proto mostecká pobočka bude prvořadě poskytovat rebuildy strojů, ale i běžný servis a opravy,“ konstatoval Daniel Sys.

Budova nové pobočky s celkovou zastavěnou plochou 1 400 m² nabízí vedle moderního střediska pro prodej a servis širokého sortimentu stavebních strojů Komatsu, jeřábů Palfinger a strojů značky Ammann (jejichž výhradním prodejcem je společnost KUHN - BOHEMIA od roku 2018), také moderní administrativní zázemí pro zaměstnance.

Podoba mostecké pobočky je v souladu s architektonickou koncepcí poboček této velikosti ve skupině KUHN HOLDING, kde hlavní roli hraje cílená přesná funkčnost a komplexnost. „Jedná se o jednoduchou a velmi účelnou budovu s osobitým architektonickým stylem Heinricha Jungwirtha, rodinného architekta majitelů skupiny KUHN, pana Güntera Kuhna a jeho synů Stephana a Andrease,“ popsal Daniel Sys.

Celkové náklady na vybudování nové pobočky v Mostě včetně technologií a vnitřního vybavení dosáhly 100 miliónů korun. Projekt je samozřejmě významný pro společnost KUHN-BOHEMIA, především ale pro její severočeské zákazníky, kteří dostali požadované služby v moderním provozu s vyšší kvalitou. „V síti našich sedmi poboček se snažíme stále zvyšovat kvalitu zázemí. Posledním plánovaným místem, kde bychom chtěli investovat do vlastního areálu, by měla být pobočka v Ostravě. Pokud vše dobře dopadne, brzy budeme moci sdělit více,“ uvedl Daniel Sys.

O společnosti KUHN - BOHEMIA

Společnost KUHN - BOHEMIA a.s. je výhradním prodejcem stavebních strojů značky Komatsu, příslušenství značky FRD a nivelačních systémů Topcon v České republice.

Spolu se společností KUHN - MT s.r.o., která je výhradním distributorem automobilových jeřábů značky PALFINGER a vysokozdvižných vozíků značky Mitsubishi, je součástí rakouské skupiny KUHN HOLDING, která nabízí zákazníkům spolehlivé partnerství ve stavebnictví, dopravě, ve skladových a logistických oborech a působí v řadě zemích, jako je Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Chorvatsko, Bosna, Slovinsko, Polsko, Švýcarsko, Německo a Rakousko.

Před několika lety skupina KUHN učinila důležité strategické rozhodnutí a expandovala také v oblasti obráběcích strojů - převzala společnost Emco Group, předního výrobce v tomto odvětví.

Skupina KUHN je aktivní ve 13 zemích a v současné době má 1 450 zaměstnanců, kteří generují obrat ve výši 650 miliónů EUR. Společnosti KUHN - BOHEMIA a KUHN - MT zaměstnávají v ČR dohromady 150 lidí, jejich celkový obrat dosahuje zhruba 1,5 miliardy Kč.

Více informací na www.kuhnbohemia.cz a www.komatsu.cz.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    Kladiva a pásy Renomag
    reklama