reklama
reklama

Kubota slaví 130 let

Kubota Corporation, jeden z největších výrobců strojů a motorů, oslavila 3. dubna výročí 130 let na trhu.

Společnost začala svůj příběh psát v roce 1890, kdy byla vůbec prvním japonským výrobcem ocelových vodovodních potrubí. Její zakladatel pan Gonshiro Kubota tak položil základy jedné z nejúspěšnějších firem.

Časem firma expandovala a v roce 1922 představila svůj první dieselový motor. Svými motory Kubota významně ovlivnila celý zemědělský segment a slavila s nimi obrovský úspěch. Logickým krokem proto bylo vyústění v rozhodnutí vyrábět vlastní zemědělské stroje. V šedesátých letech minulého století tak začala vyrábět první traktory, vodovodní rozvodové a zádržné systémy a další zařízení primárně zaměřené na zemědělství.

V roce 1974 přišla firma Kubota se svým prvním minirýpadlem, které znamenalo průlom v oblasti stavebnictví. Stroj se jednoduše ovládal a byl lidem daleko více přístupný, než složitá, velká a hlavně drahá rypadla. V roce 1998 Kubota rozšířila své zájmy v zemědělské technice a otevřela výrobu a prodej svých strojů také v Číně.

Kubota se vždy snažila držet krok s dobou a přinášela ty nejlepší výrobky do celého světa nejen v oblasti zemědělství a stavebnictví, ale také v oblasti vodovodních systémů. Tento japonský výrobce je také jedním z největších výrobců dieselových a benzinových motorů, které se používají hlavně v zemědělství, stavebnictvígenerátorech. Když dáme stranou špičkové technologie Kuboty, jakou jsou autonomní traktor nebo Bi-speed systém (systém minimálního poloměru otočení), Kubota výrazně zvýšila pohodlí a komfort strojníků v zemědělství i ve stavebnictví.

Zároveň se Kubota výrazně zabývá ochranou životního prostředí a aktivně se zapojuje do řešení globálních problémů s nedostatkem vody a jídla. Jejich motory, sekačky na trávu, kompaktní stavební stroje a další zařízení přispívají k důležité údržbě a obnově životního prostředí a měst.

Yuichi Kitao, prezident a zástupce společnosti Kubota Corporation, nedávno zdůraznil základní hodnoty společnosti jako poctu jejím zakladatelům: „Při příležitosti našeho 130. výročí by bylo chybou, kdybychom si nepřipomínali naše základní zásady a že bez inovací nebude růst.

Jedna zmínka byla také věnována dvěma hlavním myšlenkám filozofie Kubota: „Jedna Kubota“ a „Na vaší straně“. „Jedna Kubota“ je podle pana Kitaa přesvědčení, že každý člen společnosti je důležitý. Být „na vaší straně“ znamená, že každý zaměstnanec musí každý den přemýšlet o potřebách zákazníka.

Vzhledem k dlouhé historii a vývoji Kuboty je důležité si pamatovat její původ, kde byla společnost na začátku a kam směřuje. Kubota bude i nadále pracovat tak, jak to dělá již 130 let. Zakládá si na poskytování nejlepší kvality a nejvhodnějších produktů a služeb. Rovněž zaručuje ochranu životního prostředí, aby další generaci přenechala lepší svět. Prostřednictvím inovací, výzkumu a především efektivní komunikací se svými zákazníky zůstane společnost věrná svému heslu „For Earth For Life“ - „Pro Zemi, pro život“.

Kubota Corporation je od roku 1890 předním výrobcem zemědělských a stavebních strojů a průmyslových motorů. Ředitelství má v Osace v Japonsku a pobočky ve více než 110 zemích po celé Severní Americe, Evropě a Asii. Prvořadou nabídkou produktů společnosti Kubota je zemědělské vybavení. Kubota také vyrábí rozmanité portfolio dalších produktů, včetně systémů městské filtrace vody, zavlažování, potrubí, zastřešení, bydlení a velkých podzemních ventilů.

Poslání „Pro Zemi, pro život“ hovoří o závazku k ochraně životního prostředí Země a zároveň napomáhá výrobě potravin a vody, které jsou životně důležité pro potřeby společnosti, protože naše světová populace neustále roste. Tato mise je realizována pokaždé, když traktor Kubota sklízí úrodu, aby produkoval život udržující jídlo, nebo stavební stroj Kubota buduje něco nového.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    reklama