Komatsu Europe představuje nový rypadlonakladač WB97R-8

Komatsu Europe uvádí nejnovější model v radě rypadlonakladačů s označením WB97R-8.

Disponuje funkcemi zaměřenými na zákazníka, přední řiditelnou nápravou a automatickou převodovkou Power Shift. Díky unikátní kombinaci kompaktní kapoty a výfuku na straně nabízí strojníkovi bezkonkurenční výhled na práci a vysokou úroveň standardní výbavy.

Značka Komatsu má dlouhou tradici a je na světových trzích dobře zavedená. Řadou 8 potvrdila svou pověst a představila nové konkurenceschopné rypadlonakladače,“ říká Alex Visentin, produktový manažer Komatsu Europe, a dodává: „Zvýšená pozornost byla u nového modelu WB97R-8 věnována pohodlí a uspokojení všech potřeb strojníka. Vysoká úroveň a bezkonkurenční bezpečnostní funkce známé z nedávno představeného modelu WB98S-8 jsou teď dostupné i pro řadu s jednou řízenou nápravou.

Univerzální a výkonný

Nový model Komatsu WB97R-8 staví na úspěších předchozích řad rypadlonakladačů Komatsu. Disponuje vylepšeným motorem Komatsu splňujícím normu EU Stage IV o výkonu 75 kW (101 k), který nabízí vyšší výkon při nižší spotřebě paliva. Viskózní spojka ventilátoru chladiče pomáhá dosáhnout úspor paliva snížením zatížení motoru, pokud není vyžadováno maximální chlazení. Nový systém selektivní katalytické redukce (SCR) využívající močovinu výrazně snižuje škodlivé emise oxidů dusíku. Chrání tak strojníky a pracovníky v okolí i životní prostředí.

Největší výhodou rypadlonakladačů je jejich univerzálnost. S rychlým a snadným provedením práce za každé situace pomůže prověřený uzavřený hydraulický systém Komatsu typu Load Sensing. Skvěle se pojí s paralelní kinematikou nakladače, která umožňuje přepnout na funkci nakladače. To se hodí třeba pro snadnou práci s paletizačními vidlemi. Standardní funkce „Return to Dig“, tlačítko podřazení, volitelná funkce plovoucí lopaty a pro nakladač nová automatická funkce „Speed Up“ dělají z tohoto nového rypadlonakladače volbu náročných zákazníků.

Prioritou je bezpečnost

Na válcích podkopového ramene i stabilizátorech jsou osazeny bezpečnostní pojistné ventily. Nové nouzové tlačítko pro vypnutí motoru je dostupné ze země. Další novinkou je vizuální upozornění při nezapnutí bezpečnostního pásu. K bezpečnosti přispívají i nový zámek „Travel Neutral“ a funkce „Street mode“.

Pohodlí a snadná údržba

Baterie, hlavní vypínač a relé jsou uloženy standardně tak, aby k této elektronice byl zachován snadný přístup. Nádrž pro močovinu je pro rychlé, snadné a bezpečné doplnění přístupná ze země. Postranní přístrojová deska má nový vzhled, stroj dostal nový pedál plynu a ukazatel paliva. Standardní vzduchové odpružení sedadla zvyšuje pohodlí v kabině.

Nový model pracuje s nejnovější technologií Komtrax s novým 7“ multifunkčním barevným displejem, na kterém se mimo jiné nachází ukazatel spotřeby paliva a informace o údržbě v jednom z 15 možných jazyků. Tím je zvýšena možnost komunikace mezi strojem a strojníkem, což přispívá k optimalizaci celkových nákladů.

Nový rypadlonakladač Komatsu WB97R-8 se svým rafinovaným a moderním vzhledem jistě vynikne na každém pracovišti.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.