JPL Servis Petr Jabůrek vstupuje do nového roku s minirypadlem Doosan DX35Z

Společnost GARNEA a.s. zvítězila ve výběrovém řízení firmy JPL Servis Petr Jabůrek na dodávku pásového minirypadla Doosan DX35Z. Stroj s kompletním příslušenstvím byl předán 21. prosince 2021 v obci Nebahovy.

GARNEA je výhradním dovozcem stavebních strojů Doosan do České republiky. Rypadlo Doosan DX35Z o hmotnosti 3,5 tuny, vyrobené v Dobříši, disponuje větším protizávažím a delší násadou, na které je osazen švédský naklápěcí rotátor Steelwrist X04 s integrovanými kleštěmi. Všechny tři lžíce vyrobila česká firma TRIGA–MF spol. s r.o.

Firma JPL Servis Petr Jabůrek si pořídila rypadlo pro terénní úpravy a zahradnické práce, při kterých bude po většinu času používat naklápěcí rotátor. Ten je proto vybaven hydraulickým rychloupínačem dole, nahoře je uchycen mechanickým rychloupínačem TRIGA-MF. Z důvodu kompatibility s přídavným zařízením, které už firma pana Jabůrka vlastní, je použit rychloupínací systém Lehnhoff.

Pásové minirypadlo bylo pořízeno za podpory Místní akční skupiny Šumavsko, z.s., z opatření „Podpora investic na založení a rozvoj nezemědělských činností“, do kterého byla podána žádost o dotaci s názvem „ Pořízení stavebního stroje“. Pořizovací cena stroje byla 2 054 060 Kč, z čehož dotace by měla činit 450 000 Kč. V současné době je podepsána Dohoda o poskytnutí dotace a bude se podávat žádost o platbu a čekat na vyplacení dotace. Žádost o dotaci vyřídila společnost GARANTA CZ a.s. z Českých Budějovic, která se specializuje na dotační management.

JPL Servis Petr Jabůrek: http://www.jpl-servis.cz/
GARNEA a.s.: https://www.garnea-stavebni.cz/

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.