reklama
reklama

Hustopečský polygon se proměnil v kolbiště

Hustopečský předváděcí polygon společnosti Agrotec a.s. poprvé v letošním roce přivítal nejen příznivce, ale i samotné zákazníky skupiny Agrotec Group.

Akce nesla název CASE Rodeo 2018 a jednalo se o letošní první ze dvou národních kol mezinárodního mistrovství strojníků. Vítězové obou národních kol budou reprezentovat Českou republiku na podzimním mezinárodním finále v Paříži.

Krásného počasí využilo k návštěvě této akce více jak 200 návštěvníků nejen z řad naších stálých zákazníků.  Objevilo se zde spousta nových strojníků, kterých se na kolbišti sešlo neuvěřitelných 50 a každý s jasným cílem – vyhrát. Soutěžilo se celkem ve třech tradičních disciplínách.

První disciplínou byl slalom mezi kužely s kompaktním kloubovým nakladačem Case 321F, který byl osazen paletizačními vidlemi s naloženou paletou. Přesto, že zde, stejně jako v ostatních disciplínách, byl maximální čas nastaven na 5 minut, nejhorší čas, kterého strojnící v této disciplíně dosahovali se pohyboval do 1 minuty 30 vteřin. Rekordmanem se stal pan Michal Schubert, který celou trasu projel za pouhých 38 vteřin.

Další disciplínou bylo nejoblíbenější zasouvání kolíků. Pro tuto disciplínu jsme zvolili nový model minirypadla s označením Case CX37C. Tato disciplína vyžaduje precizní, doslova milimetrovou práci s ovládacími joysticky a je zaměřena na naprostou přesnost. I z toho důvodu se jedná o časově náročnější disciplínu, kdy může být strojník diskvalifikován z důvodu, že se nevešel do časového 5 minutového limitu. Ale i zde se našel rekordman, který stačil zasunout kolík do všech čtyř tubusů za pouhých 59 vteřin. Tím rekordmanem se stal Tomáš Sooky, vítěz loňského ročníku, který nás reprezentoval na loňském pařížském finále a vybojoval zlato v disciplíně „Lawless Loader“

Poslední a nejnáročnější disciplínou, která v Hustopečích zlomila vaz i takovému šampiónovi, jako je právě Tomáš Sooky, byla košíková. Místní 2 minutová penalizace za každý spadený míč vás může odsunout z prvního místa téměř na konec tabulky. A právě to byl případ Tomáše, který dostal 4 minutovou penalizaci za dva spadené míče a myšlenka na letošní účast v pařížském finále se mu tak rozpustila jak pára nad hrncem. Přesto se našli tací, kteří dokázali skórovat a vhodit všechny 3 míče za pomocí lopaty a podkopového ramene rypadlonakladače Case 590ST do basketbalového koše. Rekordmanem v této disciplíně se tak stal pan Antonín Přichystal.

Vítěz klání Case Rodeo MOrava 2018

I když se tito pánově stali časovými rekordmany, pouze jeden z nich, Michal Schubert, nakonec stanul na stupni vítězů, a to na bronzovém třetím místě s časem 3 minuty a 50 vteřin. Stříbrnou příčku obsadil Radim Dunča s časem 3 minuty 42 vteřin a reprezentovat na pařížském finále nás bude držitel zlaté medaile, pan Jiří Hlaváč s časem 3 minuty 23 vteřin.

Hustopečské klání s sebou přineslo i jedno malé překvapení. Postavit se tváří v tvář 49 strojníkům přišla i jedna strojnice, kterou jsme ocenili cenou za odvahu. A co víc, nechali jsme rozhodnout samotné soutěžící strojníky, zda chtějí, aby reprezentovala Česko po boku vítěze Jiřího Hlaváče. Ti Žanetu Míškovou poslali jednohlasným a hlasitým ano rovnou do pařížského finále.

Samotná akce byla spojena s možností obnovení strojního průkazu zdarma a o zábavu v duchu Divokého západu se starali animátoři ze Šiklova Mlýna. Celý den provázela návštěvníky vůně domácí moravské zabíjačky a o skvělou atmosféru se postaral ostřílený moderátor Zbyněk Loucký, který v tandemu s Milanem Palíkem, produktovým manažerem pro značku CASE, vtipně odprezentovali portfolio stavebních strojů dodávaných společností Agrotec servis s.r.o. na český trh.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    Kladiva a pásy Renomag
    reklama