Firma CASE Construction Equipment představila první plně elektrický rypadlonakladač

Nový model 580 EV (Electric Vehicle) vznikl pod hlavičkou Projektu Zeus.

Má stejný výkon jako klasické naftové rypadlonakladače CASE, ale neprodukuje žádné emise. V současnosti je tento koncept plánovaný exkluzivně pro severoamerický trh a již dva stroje zde byly prodány.

Již od roku 1957, kdy byl navržen první model rypadlonakladače  CASE, neustále pracujeme na inovacích,“ říká Egidio Galano, produktový manažer CASE Construction Equipment Europe, a dodává: “Model 580 EV pokračuje v této evoluci a reprezentuje významný krok vstříc budoucnosti stavební mechanizace. Nový koncept přivádí elektrifikované stavební stroje na severoamerický trh.

Rypadlonakladač CASE 580 EV napájí 480voltová lithium-iontová baterie s kapacitou 90 kWh. Může být nabíjena ze zásuvky buď 220, nebo 380 V, a její výdrž je až 8 hodin v závislosti na pracovních podmínkách. Baterie pohání stroj a jeho hydraulické motory zvlášť a výkon stroje zůstává stejný, jako u dieselových modelů.

Model 580 EV nejenže významně snižuje uhlíkovou stopu, ale pomáhá ušetřit až 90 % ročních nákladů na provoz, mezi které patří nákup pohonných hmot, motorových olejů a kapalin ovlivňujících množství emisí. Rypadlonakladač 580 EV má navíc patentovaný systém CASE SiteWatch.

Přitom si tento elektrický model zachovává vlastnosti typické pro rypadlonakladače Case. Egidio Galano dále prohlásil: „Model 580 EV je tradiční rypadlonakladač Case. Zachování typických vlastností našich strojů je pro nás to hlavní, když do nich instalujeme nové technologie. Pro uživatele to znamená zachování stejných funkcí, jen s mnohem tišším a ekologičtějším provozem.

Při vývoji pneumatik pro 580 EV Case spolupracoval se společností Michelin, obdobně jako v případě projektu Tetra. To byl koncept kolového nakladače s metanovým pohonem, který byl představen na Baumě 2019. Pneumatiky Michelin CrossGrip poskytují snadné ovládání stroje, pohodlí a vysokou nosnost na všech površích od asfaltu až po sníh.

Rypadlonakladač 580 EV pro Case představuje první oficiální vstup na trh elektrických stavebních strojů. Case bude pokračovat v elektrifikaci a alternativních možnostech pohonů pro udržitelný rozvoj společně se svojí sesterskou společností FPT Industrial.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.