Doosan uvádí na trh demoliční rypadlo DX235DM

Společnost Doosan uvedla na trh novinku DX235DM, první z řady nových demoličních rypadel s velkým dosahem.

Inovativní konstrukce výložníku

Dva další modely této řady - DX380DM a DX530DM - budou následovat později v tomto roce. Model DX235DM nabízí typické vlastností demoličních strojů, jako je dobrý výhled či sklopná kabina nabízející úhel náklonu 30 stupňů ideální pro demoliční aplikace ve velké výšce.

Klíčovým rysem modelu DX235DM, který bude společný s ostatními modely v nové řadě demoličních rypadel s velkým dosahem, je modulární konstrukce výložníku a mechanismus hydraulické uzávěrky na stroji. To zákazníkovi poskytuje kompletní a flexibilní řešení, které umožňuje používat stejné rypadlo pro demolici a další aplikace.

Inovativní konstrukce zajišťuje možnost jednoduché výměny mezi výložníkem pro demolice a výložníkem pro zemní práce a vykonávat tak různé typy prací v rámci jednoho projektu. K usnadnění výměny výložníku je k dispozici speciální podstavec, jehož základem jsou rychle vyměnitelné hydraulické a mechanické spojky. Používá se systém založený na válcích, který zatlačuje zajišťovací čepy na místo a pomáhá při dokončení výměny.

Konstrukce s více výložníky zvyšuje flexibilitu

Konstrukce s více výložníky také umožňuje, aby byl výložník pro zemní práce namontován dvěma různými způsoby, což s výložníkem pro demolice poskytuje další flexibilitu s celkem třemi různými konfiguracemi u stejného základního stroje.

U modelu DX235DM vybaveného výložníkem pro demolice dlouhým 18 m umožňuje působivý pracovní rozsah práci stroje s demoličním příslušenstvím do maximální výšky 16 m. Doporučená maximální kombinovaná hmotnost příslušenství a rychlospojky v tomto režimu je 2,1 tuny.

Pokud je rypadlo vybaveno výkopovým výložníkem v přímé konfiguraci, může pracovat až do maximální výšky 9 m. V tomto uspořádání je doporučená maximální hmotnost příslušenství a rychlospojky 3,3 tuny.

Při použití výkopového výložníku v alternativní ohnuté konfiguraci může model stroj pracovat s příslušenstvím až do maximální výšky 8 m. V tomto režimu je doporučená maximální hmotnost příslušenství a rychlospojky opět 3,3 tuny.

Hydraulicky nastavitelný podvozek

Aby byla zajištěna optimální stabilita při práci v demoličním prostředí, disponuje model DX235DM hydraulicky nastavitelným podvozkem, který lze vysunout do maximální šířky 3,74 m. Šířku podvozku lze hydraulicky i snížit na 2,54 m, což je ideální pro přepravu stroje. Mechanismus je založen na trvale promazávané vnitřní konstrukci válce, která minimalizuje odpor během pohybu a pomáhá předcházet poškození.

Stručné specifikace pro demoliční rypadlo Doosan DX235DM

Provozní hmotnost: 28,7 tun
Maximální hmotnost nástroje: 2,1 tuny
Rypná síla na lžíci / rameni: 16,5 / 12,6 tun
Maximální výkopová hloubka / výška / dosah: 6 080 / 9 450 / 9 465 mm
Celková šířka vysunuto / zataženo: 3 740 / 2 540 mm
Celková výška / délka v poloze pojezdu: 3 070 / 11 460 mm
Poloměr otáčení zadní části: 2 755 mm
Maximální výška / dosah čepu: 18 / 12,9 m
Pojezdová rychlost: nízký rozsah – 3,0 km/h
vysoký rozsah – 5,5 km/h
Motor (čistý SAE J1995): 124 kW (166 k) při 1 800 ot./min

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.