reklama
reklama

Dny otevřených dveří TERRAMET 2020

V letošním roce pořádá české zastoupení značky JCB, společnost TERRAMET, Dny otevřených dveří v rámci tour na svých regionálních pobočkách.

Den otevřených dveří v Modřicích u Brna

Dne 3. září proběhla akce v Modřicích u Brna, kde si mohli návštěvníci prohlédnout a vyzkoušet kromě klasických modelů především „elektrické“ novinky tradičního výrobce.

Elektrické novinky

Novou generaci elektrických strojů  JCB E-TECH reprezentuje 2tunové minirypadlo 19C-1E, které nabízí stejný výkon, jako běžný model s naftovým motorem, ovšem bez emisí a s nižším hlukem. Rypadlo se proto uplatní v neodvětraných prostorech, v městské zástavbě, v blízkosti zdravotnických zařízení, škol a jiných tichých zónách, aniž by rušil okolí hlukem či emisemi.

Absolutní světovou špičku v rychlosti manipulace s materiálem představuje JCB Teletruk 30-19E. Teletruk unikátně kombinuje přednosti vysokozdvižného vozíku s teleskopickým manipulátorem. Vyniká tak obratností, rychlostí a bezkonkurenčním dosahem při manipulaci s nákladem v logistických areálech, výrobních závodech, zásobování, stavebninách a odpadovém hospodářství.

Oba elektrické modely patří do flotily předváděcích strojů společnosti TERRAMET vedle kolového rypadla Hydradig HD110W, čelního nakladače 437HT a loňské novinky generace „X“, pásového rypadla 220X s nivelačním systémem TRIMBLE CB450.

Co se podle JCB skrývá za označením „X“?

 • eXtrémě odolný
 • eXtrémě výkonný
 • eXtrémě pohodlný
 • eEtrémě snadno ovladatelný
 • eXtrémě jednoduše udržovatelný

K vidění byla rypadla, nakladače i další stroje JCB

V Modřicích nechyběl bestseller značky JCB - rypadlonakladač 3CX AEC, který udává směr ve vývoji a inovacích těchto stále oblíbených vysoce výkonných a univerzálních stavebních strojů.

Dalším zástupcem kompaktních strojů je čelní kolový nakladač JCB 403, který najde uplatnění v zahradních centrech nebo v komunálních službách. Alternativním řešením je smykem řízený nakladač JCB PB250 s unikátně řešeným jedním robustním ramenem PowerBoom umístěným na boku stroje. Díky této konstrukci může strojník pohodlně a bezpečně nastupovat a vystupovat ze stroje bočními dveřmi.

Představený model JCB JS160 patří do kategorie 17tunových pásových rypadel s výkonným a úsporným motorem EcoMAX o výkonu 93 kW.

Tandemový vibrační válec JCB VMT380-130 o hmotnosti 3 850 kg a provozní šířce 1 300-1 400 mm pohání čtyřválcový motor o výkonu 33,6 kW.

Velkou pozornost upoutalo kolové rýpadlo Hydradig v limitované sérii „Black Edition“.

Soutěž posádek a doprovodný program

Svou zručnost mohli zájemci ukázat při soutěži posádek s rypadlem JCB 65R-1. Tři nejlepší soutěžící si odnesli zaslouženou cenu. Srdečně blahopřejeme. ☺

Akci doprovázela cimbálová skupina Širůch a nechybělo bohaté občerstvení.

Další termíny Dnů otevřených dveří JCB

Přijďte si prohlédnout různé stroje osvědčené značky JCB, která letos slaví 75 let od svého vzniku:

 • 11. září 2020 je TERRAMET součástí Silničního veletrhu v Pardubicích,
 • 25. a 26. září 2020 Dny otevřených dveří v Plzni,
 • 2. a 3. října 2020 Dny otevřených dveří v Českých Budějovicích,
 • 9. října 2020 Den otevřených dveří na centrále v Čestlicích.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

  reklama