Čemat otevřel nový logistický areál

Přední distributor příslušenství pro manipulační a skladovací techniku v České republice a na Slovensku, otevřel ve čtvrtek V Bohumíně logistický areál. Příprava nových prostor trvala 5 let a projekt původně zamýšlený jako rozšíření stávajících skladových prostor společnosti se během let rozrostl.

Areál je strategicky situován nedaleko dálnice D1 a hranic s Polskem v příhraničním Bohumíně. Osm skladovacích hal o velikosti až 6 000 m2, venkovní skladovací plochy o velikosti až 15 000 m2, administrativní budovy se zázemím i nové dílny - to vše vyrostlo z původně malého projektu, který měl rozšířit skladovací prostory společnosti v příhraničním Bohumíně. Počáteční projekt byl skromný a Čemat chtěl zejména postavit rozšiřující skladové kapacity ke svým stávajícím prostorám, v průběhu let se však plány společnosti změnily. Dnes je v areálu jen v rámci nově vybudovaných hal až 6000 paletových míst. Vedle menších skladovacích objektů vyrostly v příhraničním městě moderní skladovací haly se zázemím, multifunkční výrobně opravárenské prostory i parkovací plochy.

„Naše firma se pohybuje v odvětví logistiky léta a celá ta léta se vyvíjí. Z původně malé firmy, která začínala doslova v garáži, se v průběhu let vyvinula firma s nadnárodním působením. Tomu úměrně rostou i požadavky na skladovací plochy. Když se objevila možnost zrenovovat a přetvořit od základu areál, ve kterém jsme podnikali, neváhali jsme. Nové objekty rozvíjí naši firmu zase novým směrem. Přináší nové pracovní možnosti, rozšiřují komplexnost našeho působení v oblasti logistiky o možnost pronájmu hal a outsourcingu služeb, vytváří nové pracovní příležitosti a my tak pomáháme také rozvoji celého města a regionu,“ upřesnil Ing. Kamil Černý, zakladatel společnosti Čemat.

Černý společně s jednatelem společnosti Michalem Džupinem přestřihli slavnostní pásku, aby zahájili provoz areálu. „S novým areálem jsme také mohli rozšířit sortiment a můžeme uchovávat větší zásoby zboží, takže nabídneme zákazníkům ještě lepší servis," doplnil Džupin. 

Pro hosty byl připraven doprovodný program a bohatý catering

Pro hosty byl připraven doprovodný program a bohatý catering

Na slavnostním zahájení se sešlo více než 150 hostů, aby slavnostně otevřeli areál nedaleko centra města Bohumín. Odpolední události se účastnili nejen zaměstnanci a obchodní partneři Čematu, pozvání přijali také zástupci značek, které Čemat exkluzivně zastupuje v České republice i na Slovensku. Přítomni byli zástupci takových firem, jakými jsou kanadský koncern Camoplast Solideal, francouzský Michelin, italsko-německý koncern Bolzoni Auramo - Meyer nebo německý Räder Vogel či holandská Magna tyres. Slavnostního otevření areálu se také zúčastnili zástupci bohumínských firem a partneři Čematu a pozvání přijal i vládní zmocněnec pro Moravskoslezský a ústecký kraj Jiří Cienciala. Ti všichni přišli popřát novému areálu hodně zdaru a především pogratulovat všem pracovníkům k dalšímu kroku v rozvoji firmy.

Budovy původních skladů byly historicky budovami sloužícími potřebám bývalého Okresního stavebního podniku. Začátky současné výstavby a renovace areálu se datují zpět k roku 2010. Samotné stavební práce na rekonstrukci první části areálu začaly na jaře 2012. První část výstavby byla dokončena v roce 2013 a práce pokračovaly až na počátek roku 2015, kdy byla dokončena poslední část areálu v podobě výrobně opravárenských, skladových a kancelářských prostor. Součástí stavby této poslední budovy, dnes sídla firmy Čemat, je i showroom, který tvoří jednu z dominant přední strany fasády. Každý procházející nebo projíždějící si tak může prohlédnout průřez nabídkou produktů z oblasti manipulační a stavební techniky, které Čemat exkluzivně na Českém a Slovenském trhu nabízí. Areál je vybudován v těsné blízkosti nájezdu na dálnici D1 ve směru Katowice-Ostrava-Brno-Vídeň, v blízkosti hranic s Polskem. Investice do rozvoje areálu dosáhla částky 80 milionů korun, některé z projektů byly spolufinancovány evropskými fondy, ale převážnou část firma investovala z vlastních zdrojů.    

 

Základní informace o společnosti Čemat v České republice

Společnost Čemat je předním distributorem doplňků pro manipulační a stavební techniku v České a Slovenské republice. Portfolio nabízeného zboží a služeb zahrnuje pneumatiky pro vysokozdvižné vozíky, průmyslové pneumatiky, přídavná zařízení, nosné vidlice, gumové pásy, sedačky, zvedací plošiny, polyuretanová kola a kladky a jiné. Na trhu působí od roku 1994 a po více než dvacetiletém působení se stala výhradním distributorem světových značek, jakými jsou například Camoplast Solideal, ATG, Bolzoni Auramo, Marangoni, Räder-Vogel či MSE-Forks. Kromě značek, které má Čemat v zastoupení, nabízí v sekcích nosných vidlic, zvedacích stolů a sedaček dále produkty vlastní výroby – CMT Forks, CMT Lifts, CMT Seats. Denně dodáváme zboží z našich skladů v Bohumíně, Praze, Lovosicích, Martině a Trnavě.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.