reklama
reklama

Caterpillar představil automatizovaný nivelační systém pro malé dozery

Caterpillar nyní přináší výhody a efektivitu svého nivelačního systému GRADE 3D i pro modely D3K2, D4K2 a D5K2 z kategorie malých dozerů.

Nový automatický nivelační systém Caterpillar GRADE s 3D technologií pro pásové dozery Caterpillar D3K2, D4K2 a D5K2 využívá navigaci GNSS (Globální navigační satelitní systém) pro přesnou pozici radlice stroje bez zásahu operátora od začátku do konce. Navíc má tento systém možnost funkce Caterpillar AccuGrade™, se kterou lze pro automatické řízení použít univerzální totální stanici a laser. Tento systém pomáhá strojníkům, bez ohledu na jejich zkušenosti, dosáhnout požadovaných výsledků rychleji a přesněji v porovnání s konvenčními technologiemi. Tím se ušetří náklady na předělávání vykonané práce, palivo a motohodiny.

Cat GRADE 3D je volitelný systém, který se instaluje již v továrně a může se tak dobře přizpůsobit designu stroje. Antény GNSS jsou bezpečně namontovány v horní části kabiny, což eliminuje potřebu anténních stožárů propojených kabely na radlicích. GNSS přijímače a rádiová komunikace jsou také umístěny na střeše kabiny. Tři průběžně měřicí jednotky hlídají pozici stroje a polohové snímače hydraulických válců zase polohu radlice. Integrovaná instalace eliminuje potřebu sundávání všech součástí na konci pracovního dne.

V režimu GNSSGRADE 3D přesnost na 3 cm s využitím technologie kinematického určování polohy v reálném čase, která integruje několik družicových signálů s informacemi z referenční GPS stanice nebo jiného korekčního zařízení. Systém porovná pozici stroje a radlice vzhledem k projektu a poté automaticky umístí hranu radlice pomocí integrovaného elektrohydraulického rozvaděče.

Systém strojníkovi rovněž poskytuje informace prostřednictvím desetipalcového barevného displeje v kabině. Displej je navíc dotykový a je začleněn do palubní desky. Nabízí několik konfigurovatelných pohledů, které strojníkovi poskytují komplexní pohled na situační plán a probíhající práce. Pro větší pohodlí jsou ovládací tlačítka k aktivaci systému integrována do joysticku.

GRADE 3D automaticky řídí zvedání a naklápění radlice stroje podle plánů staveniště. Strojník musí pouze řídit stroj, čímž jsou jeho manuální vstupy sníženy o 80 %. Nový systém také optimalizuje práci s ostatním vybavením Caterpillar pro dozery, jako je AutoCarry™, který strojníkovi pomůže dosáhnout optimálního zatížení radlice na různých površích a zamezit prokluzu pásu. Systém GRADE 3D může na některých projektech zvýšit produktivitu až o 50 %.

Jako alternativu k systému GRADE 3D instalovanému již ve výrobě může Caterpillar nabídnout funkci AccuGrade Ready, která obsahuje systém Cat Slope Assist™, čidla, procesor a kabeláž. V případě potřeby může Sitech tuto instalaci rozšířit o požadované komponenty systému GRADE 3D, včetně antén, přijímačů, datového rádia, displeje nebo softwarových klíčů. Tento flexibilní přístup umožňuje zákazníkům snížit počáteční pořizovací náklady tím, že mohou postupně používat různé úrovně nivelace podle staveb, na kterých pracují, a přizpůsobovat je tak svým potřebám a rozpočtům.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

    Kladiva a pásy Renomag
    reklama