Caterpillar předává minirypadlo s pořadovým číslem 100000

Caterpillar slaví milník 100000 celosvětově prodaných minirypadel výrobou exkluzivního stříbrného stroje.

Minulý týden Caterpillar předal 100000. minirypadlo německé společnosti Matthäi, která tak doplnila svou flotilu 30 strojů Caterpillar.

Richard Cooper, ředitel evropské divize Building Construction Products společnosti Caterpillar, uvedl: „Obchod s hydraulickými minirypadly je pro Caterpillar velmi důležitý. Dnes tyto stroje vyrábíme již více než deset let a ustavičně je vyvíjíme pro uspokojení požadavků našich zákazníků na spolehlivost, odolnost a jednoduchou údržbu. Jsme potěšeni, že jsme dosáhli takového milníku, a že Matthäi nám pomáhá tuto událost oslavit.“

Caterpillar dodává svou řadu hydraulických minirypadel z výrobních závodů v Japonsku a ve Velké Británii. Britský závod, který se nachází ve městě Desford v hrabství Leicestershire, vyrábí a exportuje modely do 3 tun společně s rypadlonakladači a malými kolovými nakladači. Caterpillar jen ve Velké Británii zaměstnává 12000 lidí, z nichž 1000 pracuje právě v Desfordu.

Společnost Matthäi s ústředím v dolnosaském Verdenu, založená v roce 1993, zaměstnává 1500 lidí a její hlavní aktivity zahrnují stavbu silnic a železnic. Společnost použije 100000. minirypadlo jako předváděcí stroj na všech svých pobočkách v Německu.

O Caterpillaru

Více než 80 let Caterpillar Inc. buduje světovou infrastrukturu a v partnerství se svou prodejní sítí po celém světě podněcuje pozitivní a udržitelné změny ve všech světadílech. S celkovým obratem 44,958 mld. amerických dolarů v roce 2007 je Caterpillar technologickým lídrem a vedoucím výrobcem stavebních a těžebních zařízení, dieselových motorů, motorů na zemní plyn a průmyslových plynových turbín. Více informací je k dispozici na www.cat.com.