reklama
reklama

Bobcat: „Next is Now“ - převratná změna v odvětví kompaktních strojů

Bobcat uvádí na trh nové produkty, vstupuje na nové trhy a inovuje ve všech oblastech.

Uplynulých 60 let produkty Bobcat definovaly globální odvětví kompaktních strojů a se současnou vizí „Next is Now“ společnost přetváří jejich budoucnost. Již dnes přichází na trh se stroji zítřka - výkonnějšími a efektivnějšími produkty, které nabízejí hbitost, všestrannost a odolnost - vlastnosti typické pro stroje Bobcat. V kombinaci s širokou produktovou různorodostí a expanzí na nové trhy doplněnou o inteligentní digitální technologie a služby Bobcat přetváří způsob práce napříč odvětvím.

Gustavo Otero, prezident společnosti Doosan Bobcat EMEA, uvedl: „Novinky, které představujeme v rámci programu ‚Next is Now‘, umožní lidem pracovat mnohem efektivněji a dosáhnout rychleji svých cílů. Přicházíme s výkonnějšími, efektivnějšími a chytřejšími produkty a technologiemi. Naše nové portfolio nabízí mnohem širší výběr produktů a tím i více možností pro naše zákazníky.

„Next is Now“ je ve znamení různorodosti a rozšiřování

Za posledních 60 let prošel Bobcat mnoha změnami a po celou dobu si držel vedoucí postavení na trhu kompaktních strojů s vynikající kvalitou, zpracováním a inovacemi. Bobcat nyní využívá podobné inovativnosti spuštěním programu „Next is Now“. Společnost novou filozofii představila během své historicky největší virtuální prezentace v regionu EMEA, která proběhla online 21. října 2020.

Protože se jedná o novou platformu odrážející současnou situaci, Bobcat k uvedení inovativních produktů na nové i stávající trhy využívá digitální technologie. Cílem společnosti není být „pouze“ světovou jedničkou v oblasti kompaktních stavebních strojů, ale jejím cílem je vést celé odvětví kompaktních zařízení. Znamená to širší produktovou řadu, častější aktualizace produktů a inovativní konstrukce a technologie, které donutí konkurenty Bobcat následovat.

Roy Haaker, viceprezident prodeje a marketingu společnosti Doosan Bobcat EMEA, uvedl: „Bobcat inspirovaný filozofií ‚Next is Now‘ uvádí na trh bezprecedentní počet nových produktů a produktových kategorií. V této první fázi uvádí Bobcat na trh produkty ve 12 různých kategoriích se 48 produkty celkem. Novinky budou dostupné okamžitě nebo velmi brzy a Bobcat tak jde příkladem celému odvětví.

Nové kompaktní nakladače řady R

Nové stroje řady R jsou výsledkem nejvýznamnější modernizace kompaktních nakladačů Bobcat za 60 let a budou dostupné od října 2020. Řadu R tvoří kompaktní nakladače splňující normu Stage V a patří sem smykem řízené nakladače S66 a S76 a kompaktní pásové nakladače T66 a T76.

Nové nakladače řady R se vyznačují řadou vylepšení výkonu, pohodlí a viditelnosti, které zákazníkům pomáhají zvyšovat produktivitu. Nyní již v základu disponují funkcemi, které byly dříve k dispozici pouze ve volitelné výbavě. Nové nakladače byly od základu zcela přepracovány a jsou zaměřeny na kvalitu, spolehlivost, odolnost a prvotřídní pohodlí obsluhy. Představují tak další etapu vývoje v oblasti kompaktních zařízení.

Minirypadla řady R2 ve hmotnostní třídě 5-6 tun

Bobcat rovněž uvádí na trh novou generaci minirypadel řady R2 splňující normu Stage V ve hmotnostní třídě 5-6 tun. Jedná se o nové modely E50z, E55z a E60. Všechny tyto modely nabízejí nejlepší kombinaci vysokého výkonu, vynikající stability a plynulé ovladatelnosti pracovních funkcí, jaká je v této kategorii k dispozici. Rypadla řady R2 vstoupí na trh počátkem roku 2021.

Model E50znulový přesah kabiny (ZHS) a je základním modelem této nové rodiny vysoce produktivních rypadel. E55z (rovněž ZHS) klade důraz na maximální pohodlí, vysoký výkon a vynikající stabilitu. E60 je vlajkovou lodí konvenčních strojů - má výkonnější motor, větší kabinu a další nové jedinečné vlastnosti.

Bobcat bude v Dobříši vyrábět kolové nakladače

Společnost Bobcat svým zákazníkům nabídne větší výběr nakladačů vyvinutých pro konkrétní aplikace ve stavebnictví a zemědělství, při terénních úpravách, silničních pracích, manipulaci s materiálem a u mnoha dalších průmyslových odvětví i pronájmu strojů.

Bobcat vstupuje na evropský trh s kompaktními kolovými nakladači (CWL) - modely L65 a L85 a malými kloubovými nakladači (SAL) - modely L23 a L28. Jako cíl si tímto Bobcat klade rozšíření produktového portfolia nakladačů a posílení pozice společnosti jako světového lídra v oblasti kompaktních strojů.

Modely nakladačů L65 a L85 CWL jsou navržené a vyráběné v závodě Bobcat v Dobříši a stanovují pro segment stavebnictví a půjčoven nové měřítko výkonnosti na trhu. Modely L23 a L28 jsou navrhovány a vyráběny v závodě v Bismarcku v americké Severní Dakotě. Tradiční atributy vysokého výkonu a obratnosti při zachování malé velikosti a všestrannosti jsou u nových SAL nakladačů Bobcat doplněny nižším tlakem na povrch a zvýšenou nosností u strojů s nízkou hmotností.

Bobcat uvádí i novou řadu lehkých hutnicích strojů

Hutnicí aplikace jsou důležitou součástí mnoha průmyslových odvětví a žádné staveniště se bez zhutňovače půdy a asfaltu neobejde. Proto Bobcat rozšiřuje produktové portfolio rovněž o nabídku kompletní řady lehkých hutnicích strojů, vyvinuté ve spolupráci s Ammann Group:

 • Vibrační pěchy
 • Vibrační přední desky
 • Oboustranné vibrační desky
 • Hydrostatické desky
 • Ručně vedené válce
 • Příkopové válce
 • Tandemové válce

Nová řada lehkých hutnicích strojů Bobcat zahrnuje 7 různých produktových řad a celkem 37 modelů, takže splní pracovní požadavky téměř na jakémkoli staveništi. Lehké hutnicí stroje Bobcat nabízejí maximální výkon, aniž by bylo nutné dělat kompromisy, pokud jde o pohodlí, bezpečnost a jednoduchost použití.

Inovace a nové technologie

Budoucnost strojů podle společnosti Bobcat není jen výkonnější, ale i digitální a propojená. Bobcat je v této oblasti tradičně aktivním lídrem a jeho cílem je propojovat lidi a stroje inovativními způsoby. Nové technologie, které představuje, jsou nyní ve fázi konceptu nebo jsou již připraveny pro vstup na trh. Dealerům umožní poskytovat lepší služby pro jejich zákazníky a operátorům pomůže pracovat efektivněji, bezpečněji a způsobem, o kterém se jim dříve nejspíše ani nesnilo. Bobcat zdokonaluje možnosti spolupráce mezi operátorem a strojem testováním a přebíráním různých technologií, které lidé každý den používají, s cílem učinit z pracoviště chytřejší místo.

Bobcat MaxControl

Bobcat MaxControl je nová technologie poskytující pohodlné a snadno přístupné dálkové ovládání pomocí aplikace v chytrém telefonu. Díky němu se pracovní činnosti pro dvě osoby dají zvládnout i samostatně.

Operátoři mohou řešit jednoduché každodenní úkoly, jako je například otevírání a zavírání bran nebo nakládání balíků, za kratší dobu a v méně lidech. Ovládání je kompatibilní s kompaktními nakladači s funkcí Selectable Joystick Controls (pouze iOS), která je k dispozici již od roku 2004.

Bobcat se snaží udělat z MaxControl jednoduché modulární řešení s jednou hardwarovou skříňkou a připravit si prostor na další funkce, které budou přicházet v budoucnu. Dálkové ovládání je první funkcí v rámci Bobcat MaxControl.

Funkce vyhýbání se objektům a poloautonomní funkce

Funkce vyhýbání se objektům je součástí řešení Bobcat MaxControl. Bobcat testuje řešení, která pomáhají stroji rozpoznat známý statický objekt na základě obrázků pořízených v režimu rozšířené reality a zabránit tak kolizi stroje s takovým objektem.

Díky poloautonomní funkci společnost pracuje na automatizaci některých opakujících se činností, jejichž provedení vyžaduje jen malý nebo žádný personál tak, aby byla pracoviště produktivnější a bezpečnější.

„Funkce na vyžádání“

Pro vybrané kompaktní nakladače na staveništích různého typu, velikosti nebo umístění je další nová technologie, na které společnost Bobcat pracuje - „funkce na vyžádání“. Tato technologie umožňuje zákazníkům vyzkoušet si hardwarové a softwarové funkce zabudované do jejich stroje. Lze je aktivovat a zakoupit kdykoli v budoucnu. Zpočátku bude tyto funkce aktivovat pouze prodejce, ale v budoucnu budou zákazníci moci tyto a mnoho dalších funkcí aktivovat sami na základě svých aktuálních potřeb.

Vijayshekhar Nerva, vedoucí oddělení inovací společnosti Doosan Bobcat EMEA, dodává: „Spolupracujeme s předními světovými značkami a zkoumáme inovativní technologie pro použití na našich strojích. Aby byla práce na staveništi produktivnější, bezpečnější, ekologičtější a nákladově efektivnější.

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na webu www.bobcat.com nebo přímo na www.bobcat.cz, webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.

Komentáře

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

  Kladiva a pásy Renomag
  reklama