Téma: zkušenost New Holland B110b

Autor

Zpráva

lukáš lichý

http://www.KvalitniVykopy.cz

Členem od: 30.10.2012
Příspěvků: 251

29. leden 2013 14:32:19

zdravím chlapi, máte někdo buď osobní nebo z doslechu zkušenost s tímto modelem. Mám možnost ho pořídit za celkem rozumnou cenu. Tak ať to není blbý kup. Rok výroby 2011-2012. díky

www.KvalitniVykopy.cz
facebook: KvalitniVykopy.cz
tel.: 604 81 55 91


lukáš lichý

http://www.KvalitniVykopy.cz
Členem od: 30.10.2012
Příspěvků: 251

29. leden 2013 14:33:54

foto b 110b new holland

www.KvalitniVykopy.cz
facebook: KvalitniVykopy.cz
tel.: 604 81 55 91


rostislav andacky

Členem od: 29.01.2013
Příspěvků: 2

29. leden 2013 19:54:59

Nazdárek,zdravím všechny bagráky,mám traktor New Holland B 110b a jsem v celku spokojen,mám ho 4 roky a zatím jsem neměl žádnou větší opravu.Cena stroje byla velice výhodná.Jednu chybičku přeci jen má a to tvrdost pouzder a čepů (životnost 3000 až4000 Mth) dle práce stroje.


lukáš lichý

http://www.KvalitniVykopy.cz
Členem od: 30.10.2012
Příspěvků: 251

29. leden 2013 20:08:11

ahoj, bral jsi hádám tedy taky zcela nový... mám možnost právě jeden pořídit, řady b a nyní c model. tak váhám, sice jsem chtěl velká kola, ale ten finanční rozdíl je tak obrovský, že na to kašlu, na stavbě to stejně nikdo neocení, tak co. prosím tě, když mluvíš o čepech, kolik tě to pak vyšlo po těch 3000 mth, trpí jen některé, nebo je to obecný problém všech čepů. a servis, náhradní díly, filtry apod. ? tak ok - příznivé ceny?

www.KvalitniVykopy.cz
facebook: KvalitniVykopy.cz
tel.: 604 81 55 91


lukáš lichý

http://www.KvalitniVykopy.cz
Členem od: 30.10.2012
Příspěvků: 251

30. leden 2013 08:56:21

že by nikdo neměl model b110 b/c řady ??

www.KvalitniVykopy.cz
facebook: KvalitniVykopy.cz
tel.: 604 81 55 91


rostislav andacky

Členem od: 29.01.2013
Příspěvků: 2

30. leden 2013 17:16:47

Ahoj, bagr sem kupoval nový,pokud jde o čepy, tak odcházej na přední lžíci a na podkopu, taky u lžíce.Pokud jde o servis, tak je určite levnější než konkurence a to samé platí o náhradných dílech.Nevím, jaká je cena tvého stroje u mně byl stroj o 500000 levnější než CAT.Je pravda, že asi je CAT o něco lepší, ale je to jen malí rozdíl.


lukáš lichý

http://www.KvalitniVykopy.cz
Členem od: 30.10.2012
Příspěvků: 251

30. leden 2013 20:20:06

ahoj, cenově se hýbu někde kolem 1,1 mil až 1,4 mil - ale to je už nadstandard. na ty čepy si budu dávat bacha. díky za rady.

www.KvalitniVykopy.cz
facebook: KvalitniVykopy.cz
tel.: 604 81 55 91


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

31. leden 2013 07:18:50

Stroj u kterého bych přepokládal že po 3000mth budu měnit čepy bych si nikdy nekoupil .To je ostuda.Drzost je v tomto případě napsat,že snad jenom CAT je lepší.To je můj názor,upřimnej.


Kejsák 2008

Členem od: 16.10.2008
Příspěvků: 164

31. leden 2013 07:53:36

Dobrý den, p.Lichý, ač dlouholetým mechanikem značky CASE, stroje New Holland také občas spravuji, protože konstrukčně dost vychází právě ze značky CASE, i když zejména v poslední verzi tam jsou podstatné rozdíly. S modelem NH řady B má tady určitě zkušenost spousta lidí, ale obávám se, že s modelem řady C, pokud se tedy jedná o stroj s emisní normou Tier 4a, budete jeden z prvních. Pokud mohu poradit, držte se modelů s emisní normou Tier 3, ty jsou léty prověřené a spolehlivé. Modelů emisní normy Tier 4a tu zatím mezi různými značkami moc nejezdí, pokud vím, takže ani zkušenosti s nimi moc nejsou. Jedno je ale jisté - modely Tier 4 od jakékoliv značky jsou technologicky mnohem komplexnější (filtry pevných částic nebo močovina, katalyzátory, striktnější požadavky na kvalitu paliva či olejů, mnohem více elektroniky atd.), takže se spíše čeká, jak se jim na trhu povede a jaké s nimi budou zkušenosti. Co se týče těch čepů a pouzder, to je opravdu individuální, někdo řekne 3000mth, někdo 6000 mth, každý má jinde svou hranici, kdy je to ještě dobré a kdy už mu to začne vadit. A opravdu hodně záleží na stylu práce, s čím děláte a pravidelnosti mazání a také na kvalitě mazacího tuku. Pamatuji si, že kdysi nám na školení na rypadla Kobelco říkali, že Kobelco preferuje tu cestu, kdy má na začátku čepy-pouzdra poměrně těsné, ale nechává je v relativně krátkém čase opotřebit až do hranice, kdy si vytvoří svou vlastní předepsanou vůli a tato "správná" vůle jim pak dlouho zůstává beze změny. Jinými slovy, svrchní vrstva pouzdra byla relativně "měkká" a vrstva pod ní pak měla už patřičnou tvrdost. Jakmile se dosáhlo této spodní vrstvy, vůle se už nezvětšovala nebo jen minimálně.


lukáš lichý

http://www.KvalitniVykopy.cz
Členem od: 30.10.2012
Příspěvků: 251

31. leden 2013 10:51:48

Zdravím Kejsáku, díky za užitečné rady. Odkud jsi, kdybych potřeboval schopného servisáka ?

www.KvalitniVykopy.cz
facebook: KvalitniVykopy.cz
tel.: 604 81 55 91


Petr Pektor

Členem od: 20.01.2013
Příspěvků: 4

31. leden 2013 11:42:26

Čau lukina tak jak jsem ti říkal i já není to s těma čepama tak hrozné to ti potvrdil i kejsák já pouzívám i kladivo a celkem dost
a u první 115 jsem měl skoro 3000mht a nebylo to tak hrozné jak to některí popisují
Hlavní věcí je dobře mazat já jsem zastánce raději přemazáné než nenamazané raději at je vazelína venku to se dá utřít nebo jednou za čas mašinu ovapovat. Já nesnáším když mašina začne vrzat a znám i takové co jim to nevadí a pak se divý že jim nevýdrží čepy a může to být jakákoliv značka vím že i cat měl problémy s čepy a byli to nové stroje


Emil .

Emil .
Členem od: 05.08.2007
Příspěvků: 371

31. leden 2013 22:24:48

Zdravím, tvrzení firmy Kobelco mi spíše připadá jako chytrý obchodní tah jak se zbavit otravných zákazníků ,kterým se zvětšila vůle v čepech a pouzdrech. Stačí jim říct to co řekl p.Kejsák a je to OK. "ta zvětšená vůle je ta pravá vůle". Nezlobte se na mě ovšem to je absurdní tvrzení. Chtěl bych vědět jak se pouzdra s měkčí povrchovou úpravou a tvrdší spodní vrstvou dělají. A hlavně proč?? Pokud je ta spodní tvrdší vrstva čepu tak kvalitní, že už se dále vůle nezvětšuje, tak proč nezhotovit pouzdro o takovéto tvrdosti celé ? Tímto by zůstaly malé vůle na dlouhou dobu. Pěkný den Emil


Kejsák 2008

Členem od: 16.10.2008
Příspěvků: 164

01. únor 2013 08:09:11

,,,,,,,,,,,,pro p. Lichý, já jsem od Šumperka, jsem ve firmě, která je hlavně zemědělským CASE dealerem a já jsem jejich člověk, který má na starosti servis stavebních strojů CASE, protože stavební a zemědělské stroje CASE jsou u CASE dealerů vzájemně provázané. Firmu zde uvádět nechci, protože u nás ve firmě platí poměrně přísná pravidla prezentace na "veřejnosti" a nejsem si jistý, že by se jim to líbilo uvádět zde název firmy. Když můžu, tak rád takto vypomůžu přes web, stavební CASE už dělám skoro 10 let, před tím jsem začínal na Kobelcu. K Emilovi a těm čepům - přiznám se, že jsem do hloubky nad těmi čepy tak nepřemýšlel, faktem ale bylo, že jim to docela fungovalo - prvních 1000mth se vůle poměrně rychle zvětšovaly a potom jak když utne. Předpokládám, že technologicky to asi možné je nanést měkčí vrstvu na tvrdou. Pokud si dobře vzpomínám, ten důvod nějak souvisel s výrobními náklady - je daleko dražší vyrobit čep-futro na přesnou toleranci, než je vyrobit s tolerancí nižší a na povrch nanést měkký materiál, který si časem "sedne". Ta měkká vrstva byla navíc samomazná, takže v době záběhu to nebylo nutné tak často mazat , když to zjednodušším bylo to ze začátku takové víc "blbu vzdorné". Ale přiznám, že jsem to tenkrát bral jako hotovou věc, víc jsem to neřešil, po čase jsem Kobelca přestal dělat, takže nevím jak jsou na tom teď. Zmínil jsem to jen jako reakci na ty čepy u NH. Mějte se.


David B

David B
Členem od: 08.12.2011
Příspěvků: 10

02. únor 2013 00:25:29

My jsme menili cepy na rameni po 500mth abych to upresnil tak cepy u lopaty byly uplne hotovy,ostatni v toleranci.predni byly dobre a paradoxne je prace z 90% jen na predek.Tak nevim co pouzivaji za matros.


Přidat příspěvek k tématu