Téma: Zapojení palivového filtru traktorbagru Komatsu

Autor

Zpráva

Petr Mojda

Členem od: 24.05.2018
Příspěvků: 1

24. květen 2018 06:21:34

Zdravím. Chtěl bych se zeptat jestli někdo náhodou neví jaké je zapojení hadicek na palivové filtru na traktorbagru Komatsu. Kolega měnil hadičky a od té doby to nejede.

Zvrchu na prirube jsou tři vyvody. Původní jeho zapojení bylo tak že přívod z nádrže šel přes takový ten malý filtr na hadičce do prostredniho vývodů , krajním vývodem šel k podavacimu cerpadlu a z něho do vstrikovaciho čerpadla, přebytečná nafta se vracela do třetího vyvodu na filtru a na stejném průtokové šroubu byla i hadička zpět do nádrže.
Nicméně to takhle zapojené nejede.
Nyní jsem to zapojil tak že je přívod z nádrže přes malý filtr přímo do podavaciho čerpadla, z něho do vstrikovaciho cerpadla a přes filtr jde pouze vracečka zpět do nádrže.
Takhle to jede, ale myslím se by to nemělo být nafurt.
Teď k otázce - měl by být přívod z nádrže opravdu do prostredniho vyvodu na jehož průtokové šroubu je z hora malý odvzdušňovaci šroubek? (vždyť by to tak nikdy nešlo odvzdušnit) Nebo může být z kraje? Nebo dát přívod z nádrže do podavaciho čerpadla, z něho do prostredniho vývodů a z kajniho do vstrikovaciho čerpadla?

Jak ten filtr funguje? Jde palivo zevnitř ven, nebo z venku dovnitř?


Přidat příspěvek k tématu