Téma: UNC 060, 061, 750, LOCUST 750, který z nich?

Autor

Zpráva

Anonymní - Radovan.a&seznam.cz

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

25. únor 2006 08:58:09

Ahoj všichni,potřebuji poradit pro kterou značku se rozhodnout nabídka a ceny jsou různé a nemůžu nikde sehnat technická data.Nebránil bych se ani koupi podobného nakladače od renomovaných výrobců.Prosím kdo můžete,tak poradte.Děkuji.


Anonymní - Jarda

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

25. únor 2006 19:21:15

Bobcat


Anonymní -

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

27. únor 2006 19:45:35

UNC 060 NEBO 750


Anonymní -

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

28. únor 2006 12:47:39

Podivej se www.stavebni technologie.cz, tam najdeš porovnání některých nakladačů. Pak záleží zda ho budeš provozovat sám nebo zaměstnancem. Většina zahraničních strojů je dovybavena pro naše podmínky. Pracují tam totiž jen na stavbách a jsou převáženy určeným způsobem. U nás pro běžné několika kilometrové přejezdy potřebujete okna a dveře (kterými nezatéká), světla, blikače, zrcadla majáček, topení aj. Okna jsou většinou nasazena na mříže takže jimi teče a nejdou očistit. Sklo dveří je určitě lepší rovné , to si sám nalepíš a vyjde tě na 300 Kč. Zrcadla jsou umístěna na výložníku tak pokud nemáte tento v základní poloze nic nevidíte. Dveřním otvorem je velice špatně vidět na lopatu a pokud vám terén nedovolí dát výložník do základní polohy tak dveře ani neotevřete. Rozdíl je také v ceně pneu dle typu a rozměru jaký nakladač má. Většina strojníků co při čistění cest jezdí pouze po zadních kolech, při nabírání lžíce nepoužívají celý výložník a prokluzují s koly před hromadou vám dokáží zničit pneumatiky během krátké doby. Také zbytečné točení a špatné postavení auta při nakládání na žívotnosti nepřidá. Starší UNC byly slabé a tak musel strojník více přemýšlet, dnes kam ukážete tam to jede a kola se protáčí. Na závěr bych doporučil Locust 752 a výše. Varoval bych před Cat a také Bobcat už je na zvážení. Doba kdy Bobcatu konkuroval UNC 060 je dávno ta tam! Přeji šťastnou volbu.


Anonymní - Kopecký, kopecky@kohlschein.cz

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

Anonymní - ZETES

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

25. duben 2006 12:51:51

Pokud máš peníze jen na starší stroj, tak si kup UNC 060 a nebo Locust 75O, nebo Novotného B861 či B961. UNC 061 určitě ne! Pozor na různé prodejce a bazary, které nabízejí pod jiným označení jiné stroje např. Locust 750 (UNC 060) atd.
Pokud by jsi potřeboval prokonzultovat konkrétní případ napiš na info@zetes.cz


Anonymní - juniorbagr

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

03. červen 2006 21:43:57

cat 262b-to je stroj!!!


Anonymní - Jura

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

08. červen 2006 14:04:06

Zdravím Vás, záleží na tom, co hledáte. Praxe ukázala, že stoje z USA mají vynikjící životnost a bezporuchovost. Jsou ale dražší. Musíte se rozhodnout co je pro vás důležitější. Pokud budete stroj mít jen krátce, tak kupte cokoli. Pokud ho chcete bez problémů užívat mnoho let, tak si raději připlaťte za kvalitu. To co by jste mohl ušetřit na nákupu je za tři roky užívání pryč a pak už to jen stojí víc.
Známý si teď pořídil už podruhé merického Mustanga a je velmi spokojen.

Ale rada na závěr. Objeďte si uživatele ve vašem okolí, co mají nejaký stroj déle než tři roky. Od nich se nejlépe dozvíte, která značka je jak poruchová, jakou má stroj spotřebu a také jak funguje servis a co stojí. Pak se teprve rozhodněte.


Anonymní - Mirek.P

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

27. červen 2007 09:43:04

Neváhej,
teď jsem koupil nového Gehla 5640 - v akci u firmy Kohlschein. Cena je srovnatelná s cenou Locusta i Novotného, ale je to Amerika se vším všudy. Servis už znám od Fermeka, je naprosto v pohodě.


Anonymní - Mirek

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

27. červen 2007 10:58:44

Zajímavé je, že tady tak vychvalujete GEHL a MUSTANG a ty stroje nejsou skoro prakticky v terénu vidět. že by se chválil sám ten, kdo to prodává?Nedej prosím tě na tyhle kecy a pořádně si osonduj co a jak. Nechci říct, že MUSTANG nebo GEHL je špatný, ale pokud existuje tuzemská varianta srovnatelná kvalitou za lepší cenu,tak já jsem měl rozhodnuto raz dva.zatím jsem v pohodě, ale čas ještě ukáže.Mám na tom chlapa, který jezdil předtím s Bobcatem-ještě americkým (dnes se už montuje u nás) a ten je zatím velmi spokojený.
Dřív byl člověk rád, že dostal UNCčko, dnes je taková převaha poptávky, že se z toho motá hlava a každý chválí sebe a kydá špínu na jiné.


Anonymní - Mirek.P

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

27. červen 2007 16:57:43

Mirku, pokud mi nevěříš tak se zeptej třeba u SSŽ v Jihlavě. Tam mají Gehla taky, už delší dodu a nedají na něj taky dopustit jako já.
To že jich tu nejezdí stovky je hlavně díky tomu, že se sem za komanču nevozili. Ale to ještě neznamená, že neexistovali.
Pokud máš opravdový zájem si ověřit, jak jsou s tím lidi spokojení, napiš do Kohlscheinu e-mail a oni ti nabídnou referenční adresy z tvého regionu.
Já jsem tak s nimi takhle také začínal a dnes vím, že jsem udělal dobře, protože cena byla také velmi zajímavá. Reference u majitele mně osobně zajímá stokrát víc než některé reklamní slogany prodejců, co tady čítávám.


Anonymní - Mirek

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

28. červen 2007 10:09:42

Mirku P., to máš pravdu, že je stokrát lepší reference zákazníků, ale je i pravda, že prodejce tě nikdy nepošle k tomu co není spokojený. Já jsem na Kohlschein neslyšel moc chvály. Když jsem kupoval stroj uvažoval jsem i o starším GEHLU. Byl z Rakouska 700 MTH a tehdy stál na naše asi 420.000,-Kč. Nakonec jsem zvolil stroj nový B961 a nelituju taky. Zatím ho mám druhý rok a jediná závada, která se vyskytla byla ta, že nám odešel klakson jo a ještě prdla jedna hydraulická hadice. Mám ale i šikovného strojníka, který si svého mazlíčka dobře hlídá,což je asi taky důležité. Postupem času se začnou všechny mašiny kazit, kdo říká, že ne -lže.Potom je důležité mít dobrý a příměřeně drahý servis.


Anonymní - mám tři smykáče a chci dalšího

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

28. červen 2007 12:28:05

Dobrý den, prosím pána od Kolšainů. Kolik jste opravdu seriózně prodali smykáčů Gehl a Mustang v letošním roce a kolik do Libereckého kraje ? Osobně se domnívám, že jich asi moc nebude, ale můžu se plést. Podle mě je nejlepší reference, když si soukromník, který stroj taky musí sám zaplatit, kupuje stejnou značku stále za rok další stroj nebo dokonce každý rok ale je stále věrnej a nikam neutíká. Ale aby to tak mohlo fungovat musí být samozřejmě spokojený jak se strojem tak s následnou službou. A cena ta samozřejmě hraje taky důležitou roli, ale ne rozhodující. Protože, 50 nebo 100 tis.nahoru dolů je možná hodně, ale jen na první pohled. Ten kdo opravdu k nákupu přistupuje zodpovědně ví, že je nějaká spotřeba,servisní náklady, profesionalita servisu a jeho včasný zásah samozřejmě profi oprava ( když nemůže stroj pracovat také přicházím o peníze a ne zrovna malé ). Značek smykáčů je hodně jen záleží na kupujícím aby si dobře vybral věděl co chce dělat =parametry, reference od jiného zákazníka na stroj a servis bez pomoci prodejce, dobré značky jsou vidět na stavbách a prakticky v každé městečku nějaký jezdí možná i v každé druhé vesnici.
Je pěkné když se někomu podaří prodat několik strojů do velkých firem například SSŽ, ale kdo ty stroje vybírá ? Majitel ? nebo zaměstnanec ? V těchto firmách disponují velkým množstvím strojů a není problém nahradit nefunkční stroj jiným.


Anonymní - Petr H. - 606 734 989

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

28. červen 2007 13:02:08

Ahojky,nezapomeň taky na firmu New Holland.Smykáče mají opravdu kvalitní a hlavně kam nedosáhneš s ostatními nakladači od jiných firem,tak ze superboomem výložníkem u New Hollandu máš jistotu.Samozřejmě to není jen tato fce stroje,ale má i další přednosti.Jsme s ním spokojeni.


Anonymní - FM

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

28. červen 2007 13:31:28

Souhlasím s tím, že u velkých firem je rozhodnutí většinou na těch kdo tomu vůbec nerozumí a záleží jen na tom, kdo kolik uplatí. Vím např, že u SSŽ koupily smykáč KOMATSU a ten stroj je naprostý šunt. Možná má (nebo mělo) KOMATSU jiné stroje (traktorbagry, bagry) dobré, ale co jsem slyšel a viděl u tohoto jejich smykáče,tak to je ostuda.Takže taková reference je potom nahouby.


Anonymní - obchod@kohlschein.cz

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

29. červen 2007 10:43:33

Dobrý den panové. Info pro účastníky této diskuze.

Na základě dosavadních diskuzí, z nichž většina byla jen "házením perel..." bezejmeným kritikům, jsme se rozhodli, že nebudeme zbytečně ztrácet čas tlachánín s bezejmenými a napříště budeme reagovat jen na ty příspěvky, které jsou solidní, protože spojeny s existující e- mailovou adresou nebo telefonním číslem pisatele.


Anonymní - mám tři smykáče a chci dalšího

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

29. červen 2007 11:39:39

pro obchod@kohlschein.cz, velmi se omlouvám že házím perly a tlachám tím, že chci vědět kolik nakladačů Mustang a Gehl jste prodali letos nebo vůbec a do kraje v kterém podnikám. To snad není tajný napíšu letos číslo a z toho Liberecký kraj a případně komu mimo ten SSŽ. Pokud je pán spokojený tak Vám udělá reklamu co je na mé otázce tak špatné. Jste sám proti sobě mimochodem pane bezejmený nebo se snad jmenujete obchod@kohlschein.cz ? Když Vám napíšu, že mé jméno info@interspar.blr tak už nebudu bezejmenej ? Pane Vy jste prodavač a já zákazník je jen na Vás jak se zde prezentujete, ale argument že je stroj americkej a vyrábí se 40 let je hodně slabej a tím by jste mě nepřesvědčil. Místo aby jste napsal že na liberecku jezdí tolik strojů alespoň jedno konkrétní jméno zákazníka a servis máme třeba v Praze. Tak bych Vám kontakt dal, ale takhle ?


Anonymní - J Machacek

Členem od: 06.10.2002
Příspěvků: 3814

29. červen 2007 13:28:28

pro obchod@kohlschein, to si snad děláte srandu! sleduji tuto diskuzi a jine diskuze, protoze mne tato problematika zajima, pracoval jsem v tomto oboru dlouho, dnes jiz delam mene narocne povolani vzhledem k memu veku. Do diskuzi se nezapojuji. Je pravda, ze je to tady spis boj prodejcu, nez info pro uzivatele. Ale marne patram v pameti kdy jste obchod@kohlscheine hodil nejakou perlu svinim. asi jste to trosku prehnal. mel by jste se trosku mirnit ve svem mysleni, protouze ty svine jsou mnohdy Vasi potencionalni zakaznici a uz nemluvim o tom, ze pochybuji, ze by jste o tom vedel vic nez primo ti,kteri s masinami urciteho typu jezdi, coz taky dokazaly jine temata v teto listarne. Mene nabubrelosti by Vam neskodilo.


Přidat příspěvek k tématu