Téma: TP Ostrowek 162 K

Autor

Zpráva

Jiří Moravec

Členem od: 21.09.2009
Příspěvků: 1

04. listopad 2009 19:56:16

Ahoj kluci, koupil jsem ostrovka z 78roku.Zajímalo by mě jak je to s provozem na pozemních komunikacích tento stroj nikdy neměl TP a uředník na dopravce mi řekl že mám prostě smůlu a že s tím na silnici nemůžu.Nějak mi to hlava nebere když něco papíry nikdy nemělo tak asi bude nějaká vyjímka?? Patrám pátrám a někde jsem tu našel že do roku 2001 to co nemělo papíry tak je vyjímka. zajímalo by mě jestli o tom někdo něco nevíte více??Musí se tedy platit povinné ručení?? a ještě by mě zajímalo jakou délku svahovky by jste na ostrovka dali?? vím že bude pevná a někdo s pevnou nerad dělá ale snad se s tím naučím dělat?


Miroslav Dvořák

Členem od: 05.11.2009
Příspěvků: 4

05. listopad 2009 16:03:08

Taky mám ostrovka a něco podobného jsem zažil.Na tyhle stroje,jako je ostrovek,bělorus,warinsky,německý nakladač 174 atd, je databáze. Tam si to má úředníček najít.Je to pro vozidla uvedená do provozu nejpozději do 31.12. 1992. Jenže to
neví,nebo se jim nechce hledat. Nakonec poradil,že to jde,ale musím si dát žádost,kde bude souhlas obce,nebo zprávy silnic,
kterým cesty patří, které na ten den budu užívat. Nebo použít přepravník. Obojí je hloupost.Nakonec jsem dostal radu obrátit se na
MINISTERSTVO VNITRA A ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ SPRÁVA PRO DOPRAVU České republiky. Odtud mi přišel ZÁKLADNÍ TECHNICKÝ POPIS SCHVÁLENÉHO TYPU VOZIDLA č 1151-92. Je to kopie původního T:P.Pojistku jsem uzavřel u ALLIANZ,
místo SPZ jsem uvedl číslo podvozku a platím 1398Kč.Ještě jsem problem neměl. Svahovku jsem si dělěl sám,má 120 cm.
Není to na hrabání,nebo odtěžení,ale na dokončovací práce stačí. Jen se musí myslet, jak zajet,abych si v tom zase nerajtoval.


Přidat příspěvek k tématu