Téma: reference na TEREX 980 Elite

Autor

Zpráva

lukáš lichý

http://www.KvalitniVykopy.cz

Členem od: 30.10.2012
Příspěvků: 251

14. listopad 2012 11:47:31

zdravím, máte někdo reference na TEREX 980 Elite

www.KvalitniVykopy.cz
facebook: KvalitniVykopy.cz
tel.: 604 81 55 91


Daniel Kóša

Daniel Kóša
Členem od: 15.05.2011
Příspěvků: 72

14. listopad 2012 20:54:45

chvíli semnou dělal chlap v Opavě a říkal, že to není nic extra, měl na tom nějka 3 tisíce mth a podkop měl už docela dost vůli v kozlíku,..hlavně když jsem vlezl dovnitř tak to vypadalo jako z roku 1989 a u podkopu přes ty parohy pro joysticky není kam strčit nohy


ivsony Y

ivsony Y
Členem od: 09.02.2010
Příspěvků: 373

14. listopad 2012 22:24:37

Známej s tým jezdí u jedné fir. a řikal že ten předešlej ten samej co měl před tým byl lepší,pak koupila firma novej a pár defektů už tam měl


ivsony Y

ivsony Y
Členem od: 09.02.2010
Příspěvků: 373

14. listopad 2012 22:28:38

jinak se mě u toho zdálo že na to staří bagru nak brzo oprejskává barva ,že by šetření laku


lukáš lichý

http://www.KvalitniVykopy.cz
Členem od: 30.10.2012
Příspěvků: 251

15. listopad 2012 08:22:29

zdravím, a díky za info, uvažuji něco pořídit a rozhoduju co a jak. a jelikož každý chváli svoje, tak nejlepší info je od strojníků co na tom dělali, nebo při řeči na stavbě lecos zaslechli. nejraději bych bral cat 444e2, ale ta částka je brutální co za něj požaduje cat, ale věřím, že to asi určitě odpovídá kvalitě. ty jsi z opavska ?? já taky od velké polomě tah ostrava-opava.
díky moc

www.KvalitniVykopy.cz
facebook: KvalitniVykopy.cz
tel.: 604 81 55 91


Daniel Kóša

Daniel Kóša
Členem od: 15.05.2011
Příspěvků: 72

15. listopad 2012 22:26:13

Lukáši pokud chceš dělat jak si psal kolem domků, nemáš lepší si koupit něco čemu točí jen přední náprava? A co se týče čtyřkoly tak jedině 4CX, má to sílu jako kráva a pokud by sis vzal s joystickama, tak největší pohodlíčko + vím o super mechanikovi, který dělá o víc než polovinu levněji než Terramet


David Hůrka

David Hůrka
Členem od: 12.12.2007
Příspěvků: 254

16. listopad 2012 07:47:05

 Těsně před prodejem.
Těsně před prodejem.

Ahoj Lukáši šest let jsem měl 970 a ve své podstatě si na ní nemohu stěžovat. Dnes ti to mohu porovnat s Jcb 3cx super, které mám teď dva roky.
Co se týká po pracovní stránce, tak to byl velice silný stoj s perfektní ovladatelností a stabilitou. Nakládací část je vybavena lopatou o 1,3 m3 a jednou výklopnou pístnicí. Z mé strany si myslím, že výklop jednou pístnicí je mnohem zdařilejší než u ostatních strojů dvěma.
Podkopová část je celkem zdařilá a oproti Jcb delší při vysunutém teleskopu. Na teleskopu byl problém s tím, že se tam povolovaly dva šrouby na vodící desce a po sléze praskaly. Ale pokud sis to ohlídal, tak byl klid. Terex má rozhodně super podkopové lopaty, které používám dodnes i na Jcb.
Co se týká tady tich zmiňovaných čepů, tak já jsem s čepama neměl problém. Standardně jsem stroj udržoval a po šesti letech před prodejem neměl zas, tak strašné vůle.
Oba stroje jsou na kolech 19,9-24 a to jim dodává dobrou průjezdnost a stabilitu, přičemž Terex má větší rejd. Stroje této velikosti, jsou podle mě na drobných stavbách všestrannější než trojky a zase na druhou stranu nejsou ,tak monstrózní a neohrabané, jak čtyřky. V základní výbavě měl to co si třeba u JCB musíš doplácet ( vyrovnávání přední lopaty, rozvod na kladivo obousměrný, atd…).
Opravdu velké mínus je ta kabina. Ta je fakt děs běs, ale vydržet se v ní dá musíš mít v ruce šroubovák a klíče a pořád něco dotahovat, aby ti třeba nespadlo zadní okno na hlavu. Nýtovací kleště na přidělání plastiků a tak.
Závěrem si myslím, že je TEREX celkem slušný stroj v poměru cena výkon.


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

16. listopad 2012 11:59:06

jsem to videl na stavbe, nema to takovou pruchodnost jako ty mrchy 4CX ci 434 apod, ale zase je hbitejsi, ale projede vic jak 442 ci 3CX. Pokud chces neco s natacecima napravama, tak bez do tohodle. Nebo si muzes nechat na prani 432E s natacecima napravama. 442E je top model s malyma kolama proto ta cena :/ ja mam praxi jak s malyma kolama tak s velkyma a na male kola bych zpet nechte, ted snima delam cca tyden a umiram na tom, ty velky kola jsou zlaty. I hbity to je pokud se naucis jak na to happy


Luděk Robl

Luděk Robl
Členem od: 14.11.2011
Příspěvků: 763

16. listopad 2012 15:01:03

A Lukáši asi bych zvolil to 4cx, a využil toho do konce roku, protože jak byl ten den v Terrametu tak sem dělal cenu na bagr, a do konce roku je 4cx s výbavou: joysticky, joystick na předek, vyhřejvaná sedačka, vývody na svahovku, powershift a další volovinky za 1 750 000Kč což si myslim že je dost dobrý, jinak s touhle výbavou už by ses blížil ke 2 milionům, tak neváhal bych a využil toho happy přeju hezký den..


Daniel Kóša

Daniel Kóša
Členem od: 15.05.2011
Příspěvků: 72

16. listopad 2012 20:31:08

Davide stalo se ti někdy, že se ti nechtělo přepnout řízení náprav? a když jo, tak zůstala zadní náprava vytočená a netočila i když měly být zaplá? tohle řešil ten kolega co semnou byl na stavbě asi 2x za ty tři týdny co tam byl..nechci teda Terex nijak hanit, nedělal jsem s ním, tak říkám, jen co mi řekl strojník


David Hůrka

David Hůrka
Členem od: 12.12.2007
Příspěvků: 254

17. listopad 2012 00:15:55

Jo stalo, ale stačilo zmíčknout ten červený čudlík co je vydět na fotce mezi dvěma diodama a otočit kolama v levo a pravo a vše bylo zase v cajku.


lukáš lichý

http://www.KvalitniVykopy.cz
Členem od: 30.10.2012
Příspěvků: 251

17. listopad 2012 15:58:44

díky chlapi za poznatky a rady, poptám se tedy přímo v Terrametu na probíhající akce. uvidíme, jak říkal slepý...co vymyslím nakonec. v dnešní nejisté době, to není vůbec jednoduché rozhodnutí, jo tak vědět co bude za rok či dva. to by se to jinak rozhodovalo. chlapi mějte se a držte se. Lukáš

www.KvalitniVykopy.cz
facebook: KvalitniVykopy.cz
tel.: 604 81 55 91


Přidat příspěvek k tématu