Téma: Prasklina na UNC060 - cim zvarit?

Autor

Zpráva

Pavol Kollar

Členem od: 24.06.2015
Příspěvků: 3

24. červen 2015 20:44:27

Zdravim majstrov. Tak som asi mesiac majitelom UNC060. Kupil som ho hlavne ako pomocnika na zahradu a ku planovanej rekonstrukcii okolo domu. Az doma ked som odpojil lopatu a zvesil rychloupinaky, tak som si vsimol na pravej a lavej strane pracovneho zariadenia praskliny. Na pravej strane troche vacsia. Netrvrdim ze som to nemohol urobit ja ked som pripojil podkop KRA603 a presuval sa nim s natiahnutym ramenom. Tak som oslovil znameho, ci mi to nepride zvarit acetylenom (nechcel som elektriku kvoli nutnosti odpajat alternator prip. dalsiu elektriku UNC). No on ma odhovara, ze plyn to velmi ohreje a material zmakne. Ze on by to radsej varil CO-ckom. Tak som teraz na pochybach. Mam doma aj TIG aj MMA tak si to viem zvarit aj tym, CO by som tiez okolo mna pozhanal. Len cim to zavarit aby som to este viac nepokazil? Viete poradit? Cim tie ramy varia vo fabrike? Alebo opravujete vy? Dakujem za pomoc.

UNC060; podkop KRA603; sustruh MN80; freza F1J; a dalsie hobby


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14.05.2011
Příspěvků: 1180

24. červen 2015 21:06:35

Dobrý večer. Autogen-Hovadina. Bud elektrika nebo opravdu větší CO. Pořádné vybroušení a pak housenku


Honza Hubeny

Členem od: 06.10.2013
Příspěvků: 12

25. červen 2015 07:16:39

Zdravim ,poradne vybrousit, pro koren svaru bych použil elektrodu E-K 103 a na krycí svar
E-B 121.E-k103-Poskytuje hluboky zavar,pozor prehodit plus a minus. Pred svareni odpojit baterku to staci .
Osobne se priklanim k MMA pouzil bych 2,5 cca 80-100Amper u CO-ckem to chce poradne vybrouseny V 1,2 drat cca 130-150 amper a nesmi to byt takovi to prskadlo


Emocuc Cuc

Emocuc Cuc
Členem od: 27.07.2013
Příspěvků: 294

25. červen 2015 20:27:31

Jo určitě elektriku , svár do V nebo do X klidně i ruční regulátor dost se to ke konci ohřeje.Nepodcenit kořen a hlavně oklepávat strusku po každé vrstvě(bacha na oči)No a jedna rada nad zlato , možná to bude chtít říct asi jinému známému.Nebo někomu který rozumí černému řemeslu.


Pavol Kollar

Členem od: 24.06.2015
Příspěvků: 3

26. červen 2015 10:12:00

Dakujem za rady. X zvar asi nie, do vnutra toho ramena sa dostanem tazko, nie to este vybrusit. Trochu sa obavam tych EK103, rameno nedostanem von aby som ho mal vodorovne, takze bude zvar zvisly zhora nadol. A ta elektroda vraj dost tecie. Jedno ci mne aleko skusenemu varicovi (aspon co som cital na forach blunk ). Tym ze je to iba uzka prasklina, tak ma hned napadlo pouzit prave TIG s argonom. Alebo rovnako hovadina ano kyslik?
A nakoniec, asi to naozaj necham urobit fachmanovi ktory s tym robi denne. Hluposti si doma varim sam, ale toto chcem aby bolo tak, ako ma byt.
Dakujem za pomoc.

UNC060; podkop KRA603; sustruh MN80; freza F1J; a dalsie hobby


Aleš Rudolf

Aleš Rudolf
Členem od: 09.03.2009
Příspěvků: 449

26. červen 2015 15:11:19

Nornálně to prasklé prořízněte flexou (lepší pruvar. věřte mi už jsem něco navařil) řeznym kotoučem. Pak obruště kraje do véčka a elektrodou od spoda pěknou stoupačkou zavařit kořen a pak vrch .Nikam to memuže tect při správném nastavení proudu a postupu vaření.Chce to pořádnou svářečku žádnou prskavku na max 2 ky elektrody.Autogen je na prd.Jo a dobrému svářečovi stoupací svár memuže nebo nesmí tect .Vám tady kolegové radí dobře.


Přidat příspěvek k tématu