Téma: Nahradit UN 053 a když tak čím?

Autor

Zpráva

Jiří Šalda

Členem od: 19.01.2017
Příspěvků: 1

19. leden 2017 20:50:08

Zdravím,

do kravína jsme si hlavně na vyhrnování hnoje pořídili UN 053.2, takže 4x4. Děláme tak 200mth ročně, takže nic moc velká akce- Nicméně i tak mě ten stroj štve...Za ty tři roky jsme na něm už opravili kde co, takže si už říkám že by to mělo být v pohodě...a pak se zase vždycky něco "vytelí"happy Naposledy reduktor zadní nápravy 20tis...
V zimně problém se starty-v mraze prostě moc nechytá..ale právě v zimně s tím potřebujeme jezdit nejvíc... sad A hlavní problém je, že mi stejně nenahrne kupu tak vysoko jak bych potřeboval.. Odlehčil bych tím také traktoru s čelním nakladačem..

Občas uvažuju že bych to nahradil něčím starším ale modernějším... Zhruba od roku 2007, max 5000 tis motohodin... Kramer, Weidemann (Wacker).

Jak moc je snadné "stočit" moto hodiny? Dělá se to před prodejem často? Já tomu počítadýlku stejně moc neveřím a dívám se na celkový stav stroje atd atd..ale jak to je ve skutečnosti? Máme traktor, 5000tis motohodin a vše šlape.. Je tu předpoklad, že by mi ten stroj mohl při mém využití ještě 2tis mth - 20let sloužit?happy
Chtěl bych už mít klid, trochu pohodlí a pocit jakés také spolehlivosti...

Co mě ale trochu zrazuje je fakt, že ve vedlejším městě má pán uhelné sklady, manipuluju celý rok uhlí...každý den...a má UN 053 dvahappy Tvrdí, že mu nejvíce vyhovují, a že by se u modernějšího stroje bál ceny servisů...happy
Co myslíte?


Popíno .

Popíno .
Členem od: 14.12.2008
Příspěvků: 349

19. leden 2017 21:14:48

Hon je dobrý pomocník,ale.....dnešní dobu nedohoní.co třeba toto:https://www.mascus.cz/stavebni-st...akladace/schaffer-870t/hs3r5raq.html
potom asi manipulátor na který přechází asi každý zemědělec


Přidat příspěvek k tématu