Téma: minibagr BOBCAT 325 nebo TEREX (Atlas) HR 14 (TC 29)

Autor

Zpráva

Robert Benedikt

Robert Benedikt

Členem od: 06.06.2009
Příspěvků: 9

07. červen 2009 18:43:01

Zdravím. Porovnávám parametry obou strojů a stále nevím, který z nich by byl vhodnější pro koupi a následnou práci. Jelikož parametry strojů jsou téměř shodné, je potřeba se rozhodnout na základě informací od zkušenějších. Předpokládám, že mnozí z vás se již s těmito stroji setkali a prosím o vaše názory a zkušenosti, popř. i informace o kvalitách a dostupnosti případných náhradních dílů. Vaše názory jsou vítány, ať už jsou jakékoliv. Díky za váš čas.


Majo .

Majo .
Členem od: 12.01.2009
Příspěvků: 512

07. červen 2009 21:20:16

To je dosť ťažká voľba,ja mám schaeff-a a to je v podstate predchodca terex-u a môžem povedať za tú dobu čoho mám tak som len vymenil znečistený filter,lejem naftu a kontrolujem náplne a pracujem s ním dosť často a niekedy ho aj moc nešetrím a robí stále a bobcat tak s ním nemám skúsenosť,ale čo sledujem tak cat má dobré meno... a dával som do roviny aj parametre oboch a je ťažko ti poradiť,ja osobne by som asi volil terex.


Robert Benedikt

Robert Benedikt
Členem od: 06.06.2009
Příspěvků: 9

08. červen 2009 01:34:18

Jaký rok výroby máš ten Shaeff a kolik máš na něm najeto motohodin? Mám taky nabídku na Shaeff Terex, ale stále nejsem rozhodnutý. Stále jsou to jeté stroje, tak je otázkou, kdy něco přestane fungovat. Myslím, že ten Terex bude mít i menší spotřebu s tím motorem od Mitsubishi.


Majo .

Majo .
Členem od: 12.01.2009
Příspěvků: 512

08. červen 2009 15:28:26

No pri kúpe novej mašiny tam je to rozhodovanie jednoduchšie a pri staršom stroji tam musíš počítať s výdavkami,záleží čo chceš kúpiť či starší stroj,alebo nový...ja mám 91 r.v. a má 2800 mth čo ešte podľa mňa nie je až tak veľa,a ako som už písal lejem naftu kontrolujem náplne a robím a spotreba sa pohybuje okolo 1-1/2 l/hod...a až si troška mechanik tak ti poslúži aj starší,záleží čo chceš robiť a koľko.No až máš zaistenú robotu tak by som už uvažoval o novom stroji.


jan k

jan k
Členem od: 16.08.2008
Příspěvků: 434

08. červen 2009 21:03:57

Já bych doporučil Bobcat. Jelikož parametry jsou dost podobné,tak už Vám nezbude nic jiného než se rozhodovat podle posedu a pod. Jinak já bych doporučil Caterpillar. Léty prověřená kvalita a dobře prodejný stroj

http://www.p-z.cz/cs/site/pz-stro...tegory=13045886&idProduct=282984


David Hůrka

David Hůrka
Členem od: 12.12.2007
Příspěvků: 254

08. červen 2009 22:01:16

Každopádně doporučuji TEREX. Motor má velmi nízkou spotřebu tichý chod, velmi rychlý stroj a je přesný, poruchovost velmi malá téměř žádná. Doporučuji stroj s nulovou zádí Hr 3,7. Cat nevyrábí minibagry tak dlouho a předtím dodával bagry od Schaeffa pod značkou Zeppelin. O co zaplatíte u Cat na víc tak o to prodáte ojetý stroj laciněji.
Přeji štestnou ruku při víběru stroje a co nejméně Mth bez poruchy.


Robert Benedikt

Robert Benedikt
Členem od: 06.06.2009
Příspěvků: 9

14. červen 2009 04:45:38

Děkuji všem za jejich názory a podněty. K dnešnímu dni mohu říci, že na základě vašich podnětů a následné schůzce se zástupcem spol. BC stavo s.r.o. jsem se rozhodl pro minibagr TEREX HR 14 (TC 29). Měl jsem zajímavé nabídky i na CATa od Chomutovské společnosti, ale přístup spol. BC STAVO s.r.o., včetně nabídnutých záruk a příslušenství k minibagru mne přiměli k jednoznačné volbě. Doufám, že i nadále budu moci spol. BC STAVO považovat za solidního a seriózního partnera a s jejich strojem TEREX TC 29 budu spokojen. Ještě jednou děkuji a "rýpání ZDAR" happy


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

14. červen 2009 12:52:01

Tady to vypadá jak když si tu chlapci od BC stavo dělají reklamu. Nééé tak vokatě... A ještě k tomu na TEREXE kterej je takřka neprodejnej.


emil cat

Členem od: 29.08.2008
Příspěvků: 336

14. červen 2009 14:03:09

Pošlem fotky zo stavby kde sa to množí TEREXAMI a novými ,asi ich ukradli...


Robert Benedikt

Robert Benedikt
Členem od: 06.06.2009
Příspěvků: 9

14. červen 2009 14:03:10

Pane Machu, neprodejná v první řadě je vaše inteligence a veškeré vaše příspěvky. Chytráky vašeho ražení mám "opravdu moc rád". Měl jste úplně stejnou možnost poradit s výběrem jako ostatní, ale to s vašimi chabými zkušenostmi zřejmě nešlo. Pokud by jste měl nějaký stroj na prodej, tak jste měl úplně stejnou možnost jej nabídnout, jako ostatní, na což ale nejste dostatečně solventní a solidní. Tak že vám nezbývá nic jiného, než nakonec pouze žvanit a jako ubohý senilní důchodce vymýšlet argumenty, aby jste provětral klávesnici u svého PC. Co se týče spol. BC stavo, tak zatím toho prakticky předvedli mnohem více, než vy a pokud jsem s nimi nyní spokojen, tak je to právě proto, že nežvaní hlouposti jako vy, ale mají se k činu. Což se o vás bohužel říci nedá. Jestli někdo můj názor považuje za reklamu, měl stejnou možnost se předvést a ukázat své schopnosti a kvality.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

14. červen 2009 15:29:28

Jo taky Vám mužu vybrat stavbu kde je firma ujetá na jinou značku a má jen tu. Zeptám se jinak. Když vezmeme namátkově 10 staveb tak na kolika z nich najdete Terexe??? Nebo kolik jich stojí v bazarech nebo se jich celkově prodává?


emil cat

Členem od: 29.08.2008
Příspěvků: 336

14. červen 2009 16:25:51

Všade dookola kde kopu vodu su TEREXY a nové ,zrejme bude nízka cena .CAT-y su vačšinou staršie ,Komatsu tiež ,Dost je nových VOLVO .


Robert Benedikt

Robert Benedikt
Členem od: 06.06.2009
Příspěvků: 9

19. červen 2009 01:14:44

TEREX na zahradě
TEREX na zahradě

...tak je doma.. Na doporučení Vás, zkušených jsem tedy pořídil TEREXe. První dojmy jsou smíšené... joysticky nejsou úplně jako videohra happy tak reju na zahradě a zase to po sobě zahrabávám. Pravdou je, jak jste zde psali, že stroj je opravdu celkem tichý a dokáže být pro nezkušeného až nebezpečně rychlý. Trochu jsem nepochopil elektronické zamykání otoče, ale později se vše vysvětlilo a záhadné samozamykání bylo odstraněno výměnou vadného relátka v el. instalaci. Ještě jednou děkuji za pomoc při výběru stroje.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

19. červen 2009 21:11:59

Koukám že ani ta nízká cena ale na zákazníka neplatí....


Přidat příspěvek k tématu