Téma: MF / Fermec 965 a jízda vpřed

Autor

Zpráva

Bedřich Zitko

Členem od: 04.02.2022
Příspěvků: 2

11. únor 2022 22:14:53

Přátelé, jak už to bývá a každý si tím asi projde, jako majitel "nového" stroje prosím o radu. Mám tento stroj, MF 965 a má nepříjemný nedostatek, hodinu pracoval a pak najednou zvadl pohon vpřed, tím myslím, traktor ztratil sílu i pro samotnou jízdu, natož pro nájezd do hromady, ovšem zařadit voličem zpátečku šlo a na zpátečku couval a to i s položenou lžící. Jakmile jsem zastavil a přepnul na voliči směr vpřed, nic, teprve, když jsem motor nadmíru vytočil, tak se traktor dal neochotně do pohybu vpřed, ale naprosto bez síly, na trojku nechtěl ani po silnici. Příští den jsem doplnil olej do převodovky (JCB tramsmision fluid 10 w), který tam jako nový dával už předchozí majitel a je vyměněný a myslel jsem, že to bude lepší, nebylo. Řekl bych, jakmile se stroj ohřál, po 20 min . provozu, když na začátku normálně jel vřed, jen se mi zdálo, že reaguje se zpožděním, dokázal i s chutí hrábnout do hromádky, tak najednou zvadnul, došel mu dech a nechtěl jet po asfaltu ani na trojku. A opět, jakmile měl couvat, ihned reagoval na stlačení plynu i na zařazení voliče z neutrálu. Ovšem voličem vpřed a nic, musel jsem vytočit motor a teprve potom neochotně se pohnul vpřed, naprosto bez síly, jakoby v obrovském prokluzu. Prosím o úvahu, nápovědu.


Přidat příspěvek k tématu