Téma: KOMATSU 93R r.v 1999 -ztrata otacek

Autor

Zpráva

radomil lapka

Členem od: 06.05.2010
Příspěvků: 46

23. listopad 2012 22:00:11

Prosim o radu.Mam motor perkins turbo. Pri prejezdu me najednou obcas klesli otacky.Pak pri bagrovani zacli kolisat otacky-dnes me uz jel jen na pul otacek.Ma cerpadlo nejaky zatezovy regulator-nevy nekdo vcem je problem?

Dik lapkyn


Josef Malota

Josef Malota
Členem od: 29.08.2010
Příspěvků: 50

24. listopad 2012 23:00:14

palivove filtry,nebo podavaci cerpadlo,ale spis to cerpadlo neni to nic hrozneho jen dva sroubky a je to


radomil lapka

Členem od: 06.05.2010
Příspěvků: 46

08. prosinec 2012 22:23:04

Dik. Nadrz-filtr-mech.cerpadlo ciste,ale problem pretrvava! Uz me napada jen cerpadlo-mam tam/ LUCASE/ ma nekdo skusenost?

Dik lapkyn


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

09. prosinec 2012 10:08:49

Na nějaké rady s palivovým filtrem nedej.To bys je musel nechat hodně dlouho.Je škoda ,že pořád dokola zakládáte nová vlákna a nečtete stará. Všechno už někdy bylo. http://bagry.cz/forum/stavebni_stroje/problem_s_jcb3cx


radomil lapka

Členem od: 06.05.2010
Příspěvků: 46

09. prosinec 2012 20:06:58

Dik za upozorneni,ale bohuzel mimo misu.Problem JCB a KOMATSU jsou rozdilne a specificke.Muj problem je nejspis cerpadlo/LUCAS/ a na toto tema me nikdo neodpovedel.


Dik lapkyn


petr holub

petr holub
Členem od: 10.02.2011
Příspěvků: 195

10. prosinec 2012 16:45:35

ty rozdíle v obojim je perkins happy


Josef Malota

Josef Malota
Členem od: 29.08.2010
Příspěvků: 50

10. prosinec 2012 20:55:30

tak to cerpadlo vyhod a nech si ho zkontrolovat na stolici.jeden domkar vedle z dediny ma jcb 3d a mel podobny problem tak sem vsechno vycistil zkusil sem i podavaci pumpu a problem pretrvaval tak sem zajel na vrakac za kilosem koupil benzinove cerpadlo z nejakeho vraku napojil sem ho misto rucni podavacky no a borec otoci klickem zapne se el cerúadlo ktere udela tlak a vstrikovaci uz si to jen dotlaci a rozdeli do trysek funguje tak uz rok a bez problemu ale samozrejmne do denniho vykonu to asi neni


radomil lapka

Členem od: 06.05.2010
Příspěvků: 46

10. prosinec 2012 21:17:53

Dik za radu.Za zkousku to stoji,aspon budu moc vylocit jednu zavadu za druhou.Do demontaze čerpadla se me moc nechce,protoze neznam nastaveni-zajisteni.

Dik lapkyn


Emil .

Emil .
Členem od: 05.08.2007
Příspěvků: 371

10. prosinec 2012 22:28:30

zdravim, nedokazu pochopit jak muzete napsat ze elektricke cerpadlo udela tlak a vstrikovaci si to dotlaci a rozdeli. Nedelejte s tech strojniku uplne telata. Podavaci dava 2bary a vstrikovaci 250 bar. U comonraillu az 1200 bar. Pokud vam to jede na elektricke, mate vstrikovaci v poradku a vada je v mechanicke podavaci pumpe.
A nyni ke Komatsu. Zkontrojujte zodpovedne velke gumicky na sklenicce filtru a odkalovaci. Dale male gumicky pod spodnim sroubem. Vymente filtr za novy i kdyz je memeny. Najijte do nadrze aditivum rozmichane v nafte. Vysroubujte odvzdusnovaci sroub na filtru a zatocte starterem.....nafta musi strikat celym prutokem, pokud pomalu tece je to spatne. Potom nastartujte a zkontrolujte zavadu. pokud se opakuje,je treba provest stall test na vylouceni brzdeni motoru menicem, nebo hydraulikou. Pokud je OK, tak lukas do servisu. A ted rada nad zlato: co tak servis? pokud nekdo kope plyn , zavola si bagr a taky to nekope sam lopatou. Delejme to cemu rozumime. Pekny den Emil


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

11. prosinec 2012 09:48:16

Nikde jsem se nedočetl pane Emile,že někdo opravil nebo nahradil vstřikovací čerpadlo tím že vyměnil mechanické podávací čerpadlo za elektrické.Ani pan Malota to tak nepodal,že bych tomu nerozuměl.Můžu se mýlit.Jestli někomu ukážu vlákno ,kde je problem se stejnou značkou motoru a skoro stejným ročníkem a on reaguje ,že je to mimo mísu no tak s tím nic nenadělám.Je to jeho starost.


Emil .

Emil .
Členem od: 05.08.2007
Příspěvků: 371

11. prosinec 2012 14:25:19

zdravim, citace od p.Maloty : tak sem zajel na vrakac za kilosem koupil benzinove cerpadlo z nejakeho vraku napojil sem ho misto rucni podavacky no a borec otoci klickem zapne se el cerúadlo ktere udela tlak a vstrikovaci uz si to jen dotlaci a rozdeli do trysek.
Ja z toho chapu, ze elektricke cerpadlo zapojil misto podavaciho a dale pise ze elektricke cerpadlo UDELA TLAK A VSTRIKOVACI SI TO "JEN "DOTLACI. Pro me to zni jasne. Jak jsem napsal, elektricke cerpadlo nedava zadny tlak (2bary.) Veskery potrebny tlak k otevrevi vstrikovacu vytvori pouze cerpadlo vstrikovaci . Emil.


Josef Malota

Josef Malota
Členem od: 29.08.2010
Příspěvků: 50

11. prosinec 2012 17:28:21

treba se vam to teoreticky zda divne ale ja sem to tak udel a maka to a nevim jestli sem to tam blbe popsal ale pred tim nez sem to tak udelal tak sem vycistil palivovou soustavu vymenil filtry a vymenil mech. podavaci cerpadlo a zavada byla stejna


radomil lapka

Členem od: 06.05.2010
Příspěvků: 46

11. prosinec 2012 19:26:26

Diky vsem.Zacal jsem bagrovat na strojich BELORUS,HON ,POCLAIN ,MENZI MUCK a v te dobe jeste zadny servis nebyl a opravy jsme si delali sami! Je pravda,že technika je složitejsi,ale driv byla daleko vetsi solidarita mezi bagraky a čest nekomu pomoc.Dnes je tomu naopak/hura zase jeden odpadnul/ .Musim se vzdy zasmat když si prečtu prispevk od Emila-vzdy neco nepodstatneho nakousne a pak vas odkaze na servis /bohuzel jediny/.Jakou ma asi provizi za neplacenou reklamu?
Myslim si ,ze toto forum by melo slouzit pro nas bagraky a ne si zde delet reklamu a ne napadat prispevky ktere se mu nezdaji byt dost odborne.On selsky rozum je kolikrat lepsi/hlavne to nestoji spoustu penez na kterych se živi spousta lidi.

Zdravim opravdove bagraky lapkyn


Pavel Liebherr

Pavel Liebherr
Členem od: 28.10.2012
Příspěvků: 79

11. prosinec 2012 19:58:30

Podepisuju se pod slova kolegy lapkyna. Ty dávné doby kolegiality mezi strojníkama jsou nenávratně pryč. Zdraví Pavel (25 let na srojích).


Emil .

Emil .
Členem od: 05.08.2007
Příspěvků: 371

12. prosinec 2012 13:31:11

zdravim, p.Lapkyn. Ano doba je urcite jina ,zmenilo se toho hodne. Pouziji svou oblibenou frazi. Cinkali jste klicema na namesti ,tak nebrecte. A ted k tomu co jsem napsal o vasem stroji. Pro vas jsem " nakousnul nekolik nepodstatnych veci " a Vas poprosim ,az se tomu prestanete smat ,vemte do rukou naradi a provedte presne a zodpovedne to co jsem napsal. A pokud se vam nahodou povede stroj opravit , nezapomente pekne podekovat. To je totiz jedina odmena ,kterou budu mit za ty moje zbytecne kecy. Kazdopadne me vas prispevek vede k zamysleni a v budoucnu se budu snazit chovat tak ,aby jsem vas zbytecne neobtezoval. Pekny den Emil.


radomil lapka

Členem od: 06.05.2010
Příspěvků: 46

12. prosinec 2012 17:57:04

Jen kratce.Jineho jsem ani od Vas ani nečekal,o nic jsem Vas ani nežadal! Přesne tak se chova človek kteremu se trefite přesne na hlavičku.Muj prispevek znel/hledam nekoho kdo ma skusenosti s provozem/ .Takze určite ne Vas.

Všem se omlouvam-tim jsme s panem Emilem ukončili komunikaci o kterou jsem nestal a nestojim !!!

lapkyn


Emil .

Emil .
Členem od: 05.08.2007
Příspěvků: 371

12. prosinec 2012 22:54:13

p.Lapkyn , je mi celkem jedno co si udelate s vasim strojem . Upnul jste se na vstrikovaci cerpadlo Lukas a chcete slyset nejakou kouzelnou radu co ho opravi ,aniz by jste se zaspinil. Neznam vas, vy neznate me. Ovsem ja vim co jsem napsal a co tim myslim. Bouzel vasi vetu " hledam nekoho kdo ma zkusenosti s provozem " jsem jaksi ve vasich predeslych prispevcich nenasel. Pokud si nepamatujete co jste vcera napsal , zkuste si vase predesle prispevky precist znovu. Obzvlast pokud jsem mel z teto vety pochopit ze zrovna o me rady nestojite. Pekny den Emil


Josef Malota

Josef Malota
Členem od: 29.08.2010
Příspěvků: 50

15. prosinec 2012 20:33:39

co uz si na to prisel?


radomil lapka

Členem od: 06.05.2010
Příspěvků: 46

15. prosinec 2012 21:31:36

Pepo,jeste jsem se ktomu nedostal.Manzelka ma predvanocni zachvat,tak me taky zapojila.Jinak taky cekam,ze sesnad ozve jeste nejaky strojnik z 93R1.Nebo uz jsou ve srotu a mam smulu. Jinak dik za zajem lapkyn


Josef Malota

Josef Malota
Členem od: 29.08.2010
Příspěvků: 50

16. prosinec 2012 09:41:20

peces pernikove bagry jo? a odkud si?


radomil lapka

Členem od: 06.05.2010
Příspěvků: 46

16. prosinec 2012 19:15:34

Nazdar.Nepecu,spis doplnuji zasoby a dohanim co jsem neuvazene slibil,ze udelam do konce roku.Bydlim ve Chřibská nedaleko Varnsdorfu.Jinak jsem bydlel v Krupce a valcil pres 20 let na MENZI MUCK ,bohuzel ty jsem znal do sroubku.

Mej se lapkyn


Josef Horák

Josef Horák
Členem od: 01.04.2010
Příspěvků: 1724

16. prosinec 2012 22:09:58

Zdfarec Lapkyne...chvíli sleduji tohle vlákno...píšeš,že máš lucase...řeřil jsem několik problémů s lucasama...mám ho v mašině,kterou tu v republice nikdo nezná i v osobáku...a rotačnílucasy sou prostě příliš citlivý na sebemenší,byť nepatrné zavzdušnění..pak způsobují "zdechání" příp. strátu otáček...pokud by tě zajímaly moje zkušenosti(bez drahýho servisu) dej vědět na jh.trnavka zavinač seznam.cz s pozdravem


radomil lapka

Členem od: 06.05.2010
Příspěvků: 46

17. prosinec 2012 18:32:13

Horacio dik.To beru! Měj se lapkyn


Josef Horák

Josef Horák
Členem od: 01.04.2010
Příspěvků: 1724

23. prosinec 2012 14:52:49

ještě pro lapkina....položka "8" je sítko...
hezký svátka a šťastný nový rok přeje


Přidat příspěvek k tématu