Téma: Geometrie ramen a pák pásových nakladačů (např. CAT953, 963, ...)

Autor

Zpráva

Petr Šteler

Členem od: 21.03.2016
Příspěvků: 2

21. březen 2016 19:41:00

Nazdar lidi.
Měl bych jednu otázku týkajicí se pásových nakladačů (a možná že i u kolového) typu, řady CAT953,963,... a podobnýme se stejným systémem ramen a pák nakladače.
Mám pocit, že pokud je rameno zvednuto na max (např vyložení na korbu), nejde zasunout pístnice vyklopení lžíce (neznám odborný název) na minimum. Lžíce už mechanicky více vyklopit nelze a pístnici k plnému zasunutí ještě kus chybí. Pokud je rameno ve spodní poloze, tak při vyklopení lžíce lze pístnici zasunout na min. Je to pravda a pokud ano, jak je to řešeno, hlídáno?

Díky ST.


Michal .

Členem od: 24.09.2013
Příspěvků: 269

22. březen 2016 07:16:30

Není na ramenech náhodou doraz, o který se Z kinematika v tomhle případě opře? teď si to bohužel přesně nevybavím, ale něco takového tam je se mi zdá


Petr Šteler

Členem od: 21.03.2016
Příspěvků: 2

22. březen 2016 08:13:40

Ano, doraz bude, ona opravdu ta 'Z kinematika' dále fyzicky v pohybu pokračovat nemůže a nebude, . Jen mi je divné, že pokud nechám lžíci (lopatu?) vyklopenou ve spodní poloze a začnu zvedat rameno, tak se ta hydraulika začne přetahovat, přetlačovat.. A toto mi nepříjde normální, pokud tam není nějaký přetlakový ventil, který by to umožnil, či jiná vychytávka.

Pro ilustraci dva obrázky. Kde je vidět s ramenem ve spodní poloze pístnice zcela zasunuta a pak rameno v horní poloze, kde pístnice není zcela zasunuta. Ne ,že by operátor nechtěl, ale prostě mechanicky to už nejde. Pístnici už nepustí možný pohyb Z-kinematiky.


Přidat příspěvek k tématu