Téma: CAT 442D natáčení všech kol

Autor

Zpráva

Miroslav Lesak

Členem od: 04.05.2008
Příspěvků: 2

19. listopad 2009 17:35:41

Prosím o popsání výhod a nevýhod z praxe natáčení všech kol u stroje CAT 442D jedná se mi o pozitivní a o negativní názor. Je jasné, že je to výhoda při práci, ale jestli to není spíš problém při údržbě a při opravách?


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

21. listopad 2009 08:07:29

mam dva stroje 428C a D a ted planuji 444 nebo 343 kvuli velkym kolum a hlavne nataceni obou naprav, z praxe se mi ukazuje, ze by se mi to hodilo, kor pri otaceni na malem prostoru, ci pri nabirani palet ve spatnych mistech ( styl jesterky )


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

22. listopad 2009 10:49:40

Nemá to žádnou cenu. Stroj je dražší a využijete to parkrát. A nelze to v žádném případě srovnávat s ještěrkou. Tá ma tak dobrou manévrovatelnost protože jí zatáčí zadní kola a podivte se pod jakým uhlem..


Popíno .

nakládka
Členem od: 28.10.2007
Příspěvků: 738

22. listopad 2009 11:04:12

Pro Honzu:
Mame 428c a teď 444e a jde o zvyk,ale asi tě zklamu,protože máme rychloupínák na předku a tak přehazujem žraloka a vidle.
Po nasazení vidlí ti ale zklapne,protože je na ně minimálně vidět(zlatá 428)ale zase 3,5t jako prd.Natáčení je super,krabí chod taky za 1, a ještě jedno upozornění že musíš minimálně jednou za den si srovnat kola podle budíku.To všechno jsou prkotiny proti tomu jakej je to dělník.


Michal Ždych

Michal Ždych
Členem od: 01.06.2008
Příspěvků: 54

22. listopad 2009 19:41:50

Já mám 442 D 3 roky a jsem s ním max spokojenej a nedám na to dopustit. Velká výhoda že zadní nápravu můžeš natáčet volantem jako přední a nebo tlačítky na joistiku ( to nikdo jiný nemá ostatní mají jen krabí chod ) a pak se stočíš uplně všude. Máš mnohem větší rejd a stočíš se uplně všude, nebo když stahuješ na zpátečku a přizvednou se ti přední kola tak zatáčíš zadníma, a ve stísněným prostoru to nemá chybu. Nevíhoda je ze nemáš dělený brzy ale ty nepotřebuješ, a jednou za čas vlést pod bagr a namazat klouby.


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

24. listopad 2009 18:05:55

Kluci : Tak srovnat kola ci namazat klouby az tak srdce neboli, jako kdyz musis pres zabrzdeny kolo se obcas otocit, kdyz nemas navyber, vidle jsou dobry, jen ten vyhled, ale bud v klidu, od mala jsem delal na jesterce, takze cvik v tom mam i kdyz na ne nevidis, ale vse je o zvyk, hlavne co tam je hezky ta nostnost na vidle, tak ona lopata ma cca 900kg + - (428) takze to je taky znat, chci 434 nebo lepe 444 kvuli nataceni ale hlavne kvuli velkym kolum, jen u 444 je docela velky priplatek tak nevim, hele kolik ty ecka frcej ve skutecnosti ? a hlavne na kolik otacek, papirove maji cca 41, ja u DII jezdim 37, papirove 32 a to mam vzadu mensi kola, kolegovi to jezdilo 28 a na vetsich kolech 33, navic mam delsi prevod, takze pokud dam vetsi kola tak by to mohlo sypat vic, hlavne me zajima prostupnost terenem, kor bahno, potok apod, vim, ma to urco lepsi, ale nevim zas jak je ten rozdil velky vis, treba s 428 jsem zapadnul do az po vrch nadrze a projelo to, ale cely zadni kola to nevydejchalo big-smile, kazdou chvilku jezdim tahat nekoho z pole ci zapadnuty vany apod, tak bych rad koupil spravny stroj. Diky happy


p. Mach: Pane Mach, co vy mate nachozino, to ja mam odjeto jesterkou, i debilovi dojde, ze to nejde srovnavat na 100% ale kdybyste mel stim trosku praxi, tak poznate jak to pomuze pokud jdou natocit zadni kola, jenze vy asi neumite a neznate jakej je rozdil nabirani palety s natacecim predkem a zadkem, kor z hromady palet, jinak dekuji za snahu, ale vase nazory byly slyset uz jinde a zatim mate jen z ostudy kabat...


Martin lk

Martin lk
Členem od: 24.11.2009
Příspěvků: 6

24. listopad 2009 18:18:14

SIce nedelam na CATu ale musim rict ze zadni rizena naprava je super.Udrzba ?Ty 4 maznicky navic me fakt nezabijou.Na paletovani je to take lepsi nez jenom predek.To je muj nazor nikomu ho necpu


Lubomir Keckes

Lubomir Keckes
Členem od: 24.03.2008
Příspěvků: 116

24. listopad 2009 19:28:11

Michale musim Ti oponovat.Mam TEREXA a mam tiez klb aj krab a tiez ho natacam volantom.


jan k

jan k
Členem od: 16.08.2008
Příspěvků: 434

24. listopad 2009 22:49:58

Jen dodám další fakta pro. Platí pro 444E : Palivová nádrž 187 litrů. Nakládací lopata objemu 1,3 m3, rychlost 40 km/hod. Dokonalejší rozložení hmotnosti. Větší hloubkový dosah


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

25. listopad 2009 00:22:13

to vim, myslim z praxe


jan k

jan k
Členem od: 16.08.2008
Příspěvků: 434

25. listopad 2009 20:36:37

Z praxe? To máš hodně hezky a podrobně popsáno v ostatních příspěvcích. Jestliže máš na to kačky, protože je dražší než normál a nevadí ti horší výhled na spodek lžíce, tak do toho jdi. Výhod je o dost víc než negativ. A jedno takové úsměvné plus je to, že vypadá prostě úžasně. Je to už fakt stroj se kterým budeš na stavbách vítán. Už jen proto abys vytahoval ostatní, nakládal předkem vany apod. Jestli do toho jdeš tak sem hned dej foto happy


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

25. listopad 2009 21:24:17

Foto nemam, chci ho koupit nekdy kolem unora, uvidim na co budou rozumne penize, zda na 343 ci 444, ale kdyz dneska vidim platebni moralku lidi a stav nezaplacenych faktur tak je mi az dobreku, kdyby vvsechno slo jak ma tak na vetsinu stroje penize mam, ale lidi neplatej tak mam prd, zatim mam jen dve 428 C a DII v mestskym provedeni, tak jeste mi velkej chybi do sbirky, ale bobecek by taky nebyl spatnej, ale zabila by me ta jeho rychlost, ale co se mi hodne libi jsou ty mini rypadla, to je kopani jedna basen, clovek nemusi porad resit, kam strci tu stodolu big-smile

BTW nemas ICQ? pokud jo hod mi ho na mej j.krestan@delriane.cz dikes


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

27. listopad 2009 11:40:16

Jan Křesťan
Ach ta čeština...Četl jsem to několikrát ale zorientovat se v té jedné dlouhé větě je záhul. Ale to pominu. No nemyslím že mám z ostudy kabát ale koukám se na věc z několika pohledu což vy a většina lidí tu nedělá. Jen koukáte co mít na mašině ještě víc a předhánět se kdo toho máte víc ale už vubec nekoukáte na finanční stránku věci a na využitelnost těchto blbostí. Mužete mít ještěrkou naježděno kolik chcete ale vubec nic to neznamená. Stále tvrdím že natáčení všch kol je zbytečnost a garantuju vám že to samé zvladnu s mašinou které zatáčí jen předek. A to nemám naježděno to co vy omg) Holt někdo má někdo nemá a nekdo holt umí....


Martin lk

Martin lk
Členem od: 24.11.2009
Příspěvků: 6

27. listopad 2009 18:00:27

Ano jenom s predkem to udelate taky ale stoji to vic casu a prace.Ja jsem jenom zelenac ja delal na bagru s malyma kolama jenom 8 let a ted delam 1 rok na bagru se 2 rizenyma napravama a muzu rict ze bych zpatky na jednu napravu nechtel.Asi tak omg). JO A TEN CAT JE OPRAVDU MOC PEKNY KUS BAGRU


peter s

peter s
Členem od: 17.05.2009
Příspěvků: 154

27. listopad 2009 19:03:32

neni to sice CAT ale je tam vidiet ako sa da natocit zadna naprava pri krabom chode. to ze toci zadna naprava sa vyuzije hlavne pri zahrnani.ked je lyzica v zemi tak zadek pekne toci a nejde po lyzici.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

28. listopad 2009 12:54:12

Garantuju Vám že za stejnou dobu....


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

29. listopad 2009 10:31:23

no kdyz si to pane Machu myslite.... jinak v mezi reci, kdyz uz mluvite o financni strance apod, tak jsem si ji uplne vedom, jelikoz si stroje financuji sam a tudiz je i vlastnim, jenze pokud clovek stim nejezdi tak nevi co koupit strojnikum a co ne, protoze jen praxe Vám ukaze co k necemu je ci neni. Pokud jste nekdy nabiral palety jesterkou a bagrem, tak poznate rozdil jejich vyhod a nevyhod, pokud Vám ridic rukou nahazi palety po stavbe treba i za stromy apod, pak Vas tam zavolaji a mate je vyndat, tak to jde s prednim natacenim taktez, ale stoji to vic casu, musite se vytocit, popr paletu za roh popotahnout apod, pritom by jen stacilo, si natocit zadek. Jinak krabi chod pri zahrnovani je dobra pomucka, ted svahujeme rybnik a navezeny material na hrane rybnika se musi zatlacit dolu pro Menzi Mucka, je tam hned vedle zed a je tam prostor sotva na projeti toho bagru podel hrany rybnika. I tady si myslite, ze je nataceni naprav zbytecne?


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

29. listopad 2009 21:40:42

Kolik situací je aby se ten krabí chod využil???? 1%??? Řeknu to jinak. Ještě se mi nestalo abych něco vzdal jen proto že namam krabí chod. Je jasné že to v něco málo případech je výhoda ale v kolika... Je to jak automatické dorovnávání přední lžíce. Spousta řidiču bez toho předkem nenabere nic ale já to pustil jen jednou když jsem to chtěl vyzkoušet.


Vili Skládaný

CAT 330 D L  demoličák
Členem od: 12.07.2007
Příspěvků: 99

29. listopad 2009 22:08:29

já teď dělám na tomhle je pěknej ale je to furt kočkopes


Jan Křesťan

Členem od: 05.08.2009
Příspěvků: 1442

30. listopad 2009 20:07:33

tak dneska jsem jezdil s 444E v plny vybave a mam vybrano o dalsim stroji.

Jinak pro pana Macha, ja taky nic nevzdavam, ja jen rikam, ze to ulehci praci a pokud mate nejakou 4 kolku, tak bez zadni napravy nevyberete prudkou zatacku ci krizovatku, technicky nelze. Jinak me osobne je Vas nazor ukradenej,


to je 434 nebo 444? Nevidim na dno lopaty, ale typuju 434?


Jaroslav Kučera

CAT 428 D
Členem od: 27.11.2007
Příspěvků: 241

30. listopad 2009 21:05:48

Je tu někdo kdo by přesně popsal co odlišuje jednotlivé modely CAT 428E, 432E, 434E, 442E, 444E a jakej je rozdíl mez E a E2. Dík.

PS: Pane Machu NEmyslím využitelnost jednotlivých modelů a jejich ceny. Ostrowek za 100tis. pochopitelně zvládne uplně to samé a levněji že?

CAT 428 D, CAT 305C CR - http://www.zemnipracekucera.wbs.cz


jan k

jan k
Členem od: 16.08.2008
Příspěvků: 434

30. listopad 2009 22:05:45

Jediný kdo Vám dokáže říct rozdíly v modelech a ostatní specifikace je http://www.p-z.cz/cs/site/pz-stroje-caterpillar/cat_categories.htm


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

01. prosinec 2009 14:07:30

Jaroslav Kučera - No Ostrovek bude rád když nezdechne. Rozhodně nezvládne to samé a levněji. Srovnáváte nesrovnatelné...


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

01. prosinec 2009 14:09:09

Jan Křesťan
- Ale jo vždyt je to jen na vás jaké názory si vyberete. A pokud někdo nesouhlasí s Vašim tak je třeba ho nebrat vážně. I tak to jde řešit. Já jen říkám že těch případu kdy vám to ulehčí práci je žalostně málo.


Jaroslav Kučera

CAT 428 D
Členem od: 27.11.2007
Příspěvků: 241

01. prosinec 2009 19:06:49

Pavel: Já jen pozoruji, že každé vylepšení a věci na ulehčení práce odpálkuje s tím, že to samé zvládnete s jinými staršími stroji bez té a té vychytávky. Fakturace stejná, ale cena stroje 2x větší. O to ale přece nejde. Ostrowek byla nadsázka...

CAT 428 D, CAT 305C CR - http://www.zemnipracekucera.wbs.cz


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

02. prosinec 2009 13:02:55

Jaroslav Kučera rozhodně neříkám že každé vylepšení je k ničemu. Jen je třeba si spočítat kolik to vylepšení stojí a jestli vynalože peníze jsou adekvátní. Třeba nedávné srovnávání pevné a naklápěcí svyhovky. Jednoznačne se vyplatí si připlatit za naklápěcí protože s tím uděláte mnohem více kvalitnější práce než s pevnou tzn ušetřené peníze. V případě natáčení zadní napravy a krabímu chodu tomu tak ale není. Stroj je o dost dražší a využitelnost minimální až skoro žádná. To raději ty peníze vrazím do výbavy která přinese výdělek jako je třeba kladivo, vrták atd atd. Ale ne do krabího chodu který nevydělá nic.


Tomáš Čapčuch

Tomáš Čapčuch
Členem od: 25.02.2008
Příspěvků: 431

02. prosinec 2009 17:32:44

Souhlasím s p.Machem.


Jan Čada

Členem od: 03.01.2008
Příspěvků: 776

03. prosinec 2009 07:12:28

No já bych jako moc nesouhlasil.Koupit za 300tisíc kladivo a říkat tomu dobrá investice?Nebo naklápěcí svahovka.Kolik vlastně stojí i s těma vývodama?.Jak jí nakládáte do lžíce ,aby jste neporušili hadice.?Co to je udělat kvalitní práci s náklápěcí svahovkou? Já obyčejnou svahovku sklapnu do lžíce a jedu.Zrovna tak jí naberu na rychloupínák a dělám.A když už otázka ,co je dobrá investice za rozumné peníze,tak je to právě ten rychloupínák.Dovedu si představit jak se dobře dělá s nakl.svahovkou(nikdy jsem jí neměl) ale to jde mimo můj zájem.Nejsem dokončovací stroj.Kladivo?Tady záleží co si vyberete.Jsou dva stroje. Jeden má lžící a hodinovou sazbu 700kč a druhý kladivo a sazbu 900kč.Teď jeden bouchá a ten druhý čeká až to nabouchá ,aby to vyházel.Já radějí za míň peněz budu vyhazovat.Na to abych dospěl k tomu to názoru jsem si to kladivo koupil.Samozřejmě zase prodal.A nebyl to žádný číňan.Jak se říká-nebyl to můj šálek kávy.Jsme lidi různí.Někdo nemá na opravu převodovky a někdo se rozhoduje v době krize jestli si koupí model X nebo Y.Je to asi normální a bylo to vždycky.Zdravím a jdu vyhazovat.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

03. prosinec 2009 10:25:02

Jan Čada
To kladivo a vrták byl samozřejmě jenom příklad. Když jsme u té svahovky tak naklápěcí mě stála nová 25 tisíc a vývody byly ke stroji zdarma. Když to pujdete dokoupit zvlášt tak za tyhle peníze to asi nebude. Svahovku vozím vždy na rameni. Takže večer at delám co dělám tak tam vždy hodím svahovku a s tou odjíždím. Vubec si nedovedu představit že mám pevnou. Abych stále popojížděl okolo práce a šteloval se patkama to fakt ne. Dnes máme 90% kšeftu se svahovkou a tím to i směřujeme. Ve výsledku jsem rychlejší a to mi šetří peníze. Teda pokud nejedu v hodinovce. Už se mi mnohokrát stalo že jsem vyřral kšeft někomu jinému kdo měl pevnou. Nebo děláme takové ty okrasné zahrady kde to je samej svah, jezírko ruzne obloučky atd a to si nedovedu s pevnou vubec představit. A když muvíte o tom že je krize tak já nevím jak vy ostatní ale já to nepocítíl a jestli ano tak hodně málo. Jediné co vidím je jak jdou ceny materiálu dolu. Třeba řezivo které jsme brali za 5 500 kubík tak letos beru za 4 100 kč a jsou rádi že beru. A vidím to i oklo sebe. Ted jsem potřeboval na jeden kšeft tesaře a všichni z okolí mi řekli někdy duben květen. Ty kluci si za den vydělají desítku a mají narváno že neví co dřív. Tak nevím kde ta krize je.....


jan k

jan k
Členem od: 16.08.2008
Příspěvků: 434

03. prosinec 2009 11:45:00

Sice lehce odbočujeme od tématu, ale musím reagovat. p.Mach má můj souhlas. Každý kdo dělal s hydr. svahovkou (99,9% strojníků) potvrdí, že to je jediná a pravá svahovka. Ta obyčejná, to je jen široká lžíce bez zubů happy A s tou kryzí to taky nevidím tak černě. Poptával jsem elektro firmu na zhotovení 2x přípojky na parcelu. Rozpočet 130 tis. A měl jsem s tim dost velký problém. Práce mají až až. Ale zpět k tématu. Já mít navíc ty peníze, tak si tu 444E vezmu. A už jen s toho důvodu, že se mi líbí. Budí dojem síly. Budu v ní každý den. A je příjemné dělat v něčem co se ti líbí. A jak tu proběhla debata co který stroj umí a co ne, tak žádný standartní traktor nemá lžíci na 1,3m3 a nádrž na 187l. 444E naloží v pohodě velkooběmovky. S tim mají ostatní hakl. Atd. Toto je nekonečná diskuze. Je to na každém z nás. Za sebe mohu říct, že mít jackpot ze sportky tak si vezmu CAT M318 v max výbavě ( top kabina, speed pojezd, long násada,gps nivelace) To je můj sen. ÁÁÁchjo


Lubomir Keckes

Lubomir Keckes
Členem od: 24.03.2008
Příspěvků: 116

03. prosinec 2009 19:30:22

Janko Cada plne s tebou suhlasim,akurat s tymi vasim cenikom nesuhlasim!U nas na Slovensku su trochu ine ceny vykonanej prace(33€ kopanie,38€sekanie)


Popíno .

nakládka
Členem od: 28.10.2007
Příspěvků: 738

03. prosinec 2009 20:30:56

tady je natočení 444E..... (ta 1,3m3 lžíce to je radost nakládat)


Miroslav Lesak

Členem od: 04.05.2008
Příspěvků: 2

08. prosinec 2009 19:56:19

Děkuji za názory jsou zajímavé. Již jsem si stroj CAT 442 D koupil a jsem s ním nadmíru spokojen natáčení zadní nápravy je dobré řekl bych, že je to věc, která když na stroji je tak si lehce na ni strojník zvykna a rád ji využívá. Dost to ušetří otáčení na silnici nebo kolem rohu, Řekl bych že, to musí i dost šetřit pneu. Je pravdou, že u tohoto stroje chybí rozpojená brzda, která ve těším terénu pomůže k zatočení a tak bez ní si holt musím poradit jinak. Pokud bych měl volit mezi rozpojenou brzdou a natáčecí zadní nápravou tak jednoznačně nápravu, Využije se častěji. Ještě nevím jak na tom budu s opravama mám stroj krátce a doufám že to nebude závadové. Četl jsem i názory na svahovku, žádnou ještě nemám, ale uvažuji o pořízení a přikláním se k naklápěcí. Vývody sice nemám, ale stroj je připraven na vývod a tak si ho tam dodělám sám. Natáčecí lžíci také není problém udělat a tak věřím, že to lehce zvládnu. Ještě jednou děkuji za názory a za rady.


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

09. prosinec 2009 18:15:09

jan k - Ano pokud ty peníze někdo má, neřeší ekonomickou stránku věci a chce si udělat radost tak proč ne at si to koupí ale v tu chvilku bych nehledal duvody proč to mám ale řeknu po pravdě mám to protože jsem to prostě chtěl a líbí se mi to. Je to jak s autem. Nač mám auto s obsahem 3,5 litru a výkonem 210 kw. Prostě jsem to chtěl a měl na to tak proč ne. Ale nebudu to oduvodnovat tím že mi k tomu dali kávovar zdarma.


jan k

jan k
Členem od: 16.08.2008
Příspěvků: 434

09. prosinec 2009 19:14:57

A nějaké foto máme? P.Mach : s tim kávovarem, to je slušná hláška big-smile happy


Pavel Mach

Členem od: 06.04.2008
Příspěvků: 1851

10. prosinec 2009 15:59:28

To mě tak napadlo když slyším reklamy co všechno dokážou dávat firmy zdarma když něco koupíte. Je mi z toho šoufl.Já nevím ale nedokážu si představit že si něco koupím jen proto že k tomu dostanu nějakou bezcenou cetku zdarma. Mimochodem to foto mě taky zajímá...


Přidat příspěvek k tématu